امروزه استفاده از لنز ها خصوصا لنز های رنگی در میان افراد افزایش زیادی یافته است. این لنز ها برای استفاده بانوان روز به روز بیشتر طرفدار پیدا می کنند. در حقیقت با توجه به دسته بندی لنز ها، می توان این نکته را ابراز داشت که استفاده از این وسیله روز به روز افزایش زیادی پیدا می کند. لنز های رنگی هم در حالت ساده تر به کار می روند و هم می توان لنز های طبی رنگی را استفاده کرد. تناژ لنز نشانه چیست؟! در ادامه با ما همراه شوید تا به این مفهوم پی ببریم.

لنز های طبی برای افرادی است که تمایل دارند به جای عینک طبی از لنز های طبی استفاده کنند. رنگی بودن این لنز های طبی باعث می شود تا افرادی که تمایل به دیدگاه زیبایی شناسی دارند نیز بتوانند از این لنز ها برای خود استفاده کنند. لنز های رنگی را می توان با توجه به خصوصیات خاصی مورد بررسی قرار داد و آن ها را انتخاب نمود. مولفه های بسیار زیادی در انتخاب لنز های رنگی دخیل هستند. از جمله این مولفه ها می توان به نوع چشم های فرد، رنگ پوست شخص، رنگ مو و … اشاره نمود.

در نهایت این است که برای استفاده از لنز ها لازم است تا قوانین زیادی را بدانید و حتی روش های نگهداری آن را نیز بدانید. و البته باید خرید خود را از مکانی معتبر مانند لنز مارکت انجام دهید. در این مقاله ما قصد داریم در ارتباط با تناژ در لنز صحبت کنیم و به این سوالات پاسخ دهیم که تناژ در لنز چیست؟!

لنز رنگی چیست؟!

قبل از هر چیز و پاسخ به سوال تناژ در لنز چیست؟! و یا تناژ در لنز نشانه چیست؟! باید به این نکته توجه کنیم که لنز رنگی چیست؟! ما قبل از آشنایی با تناژ لنز های رنگی لازم داریم تا به طور دقیق در ارتباط با لنز های رنگی اطلاعات کسب کنیم. این اطلاعات به ما کمک می کند تا بتوانیم راحت تر به موضوع تناژ در لنز های رنگی بپردازیم. لنز های تماسی رنگی این امکان را به شما می دهند که رنگ چشم خود را تغییر دهید و ظاهری ظریف، جذاب، جسورانه و خاص برای خود ایجاد کنید.

این مسئله ممکن است با هدف ارتقا و تغییر در ظاهر روزمره باشد و یا برای یک طراحی دیوانه کننده برای مراسمی خاص مانند هالووین به کار برود. لنز های رنگی طبی می توانند برای بهبود بیماری هایی همچون نزدیک بینی، دوربینی، آستیگمات یا تقویت چشم با تغییر رنگ چشم به کار بروند. اما لنز های تماسی رنگی ساده هیچ راهی برای تصحیح بینایی ندارد و صرفا برای اهداف آرایشی مورد استفاده قرار می گیرند تا رنگ چشم شما تغییر رنگ داده شود. هزینه لنز های رنگی می تواند به مراتب هزینه بیشتری از لنز های معمولی داشته باشند.

تناژ لنز

موارد استفاده از لنز رنگی

اما برای بسیاری از افراد، تغییر رنگ چشمشان ارزش هزینه کردن را خواهد داشت. شما در وب سایت لنز مارکت می توانید انواع لنز های رنگی را با قیمت ها و برند های مختلف ببینید و لنز مورد نظر خود را خریداری نمایید. توجه نمایید که لنز های رنکی غیر طبی بدون نمره هستند و صرفا با اهداف زیبایی شناسی به کار می روند. به همین دلیل است که افراد زیادی برای مکان های خاصی مانند مهمانی ها، عروسی ها، تولد ها و … از لنز های رنگی استفاده می کنند.

هنگام انتخاب لنز های رنگی با بهترین رنگ ها باید تصمیم بگیرید که چگونه می خواهید لنز مورد نظر را با ساختار خود هم خوانی دهید.‌ شما باید در انتخاب لنز رنگی خود به این نکته توجه داشته باشید که به چه اندازه می خواهید طبیعی به نظر برسید یا تغییر کنید. شما با توجه به رنگ چشم فعلی خود می توانید دقیقا از جای درست شروع کنید. بیشتر لنز های رنگی باعث می شود تا چشمان مشتری و قرد استفاده کننده از آن، تا حد ممکن طبیعی به نظر برسد. اما تغییراتی ظریف در رنگ لنز ها باعث می شود تا چشمان شما بدرخشد و نگاهی زیبا به شما هدیه داده شود.

چشم ها دارای اشکال و خطوطی طبیعی در عنبیه هستند و به همین روش لنز های تماسی رنگی دارای نقاط رنگی و خطوطی هستند که از بیرون قابل رویت است‌ این طرح ها از بافت و الگوی طبیعی عنبیه ها تقلید می کنند. این همان چیزی است که به ظاهر چشم ها رنگی زیبا و اصیل می بخشد. شما همچنین در لنز های رنگی این مفهوم را خواهید دید که مرکز هر لنز رنگی روشن است.

انواع لنز های رنگی و تناژ‌ آن ها

بدون وجود این فضای روشن شما قادر با دیدن هر چیزی نخواهید بود.  در ادامه مقاله قصد داریم در ارتباط با تناژ رنگی در لنز های رنگی صحبت کنیم و به بررسی دقیق این موضوع بپردازیم که تناژ رنگی در لنز ها چگونه هستند. پس در ادامه مقاله با ما همراه شوید.

در بخش قبلی مقاله با هدف پاسخ به سوالات تناژ‌در لنز چیست؟! و یا تناژ‌در لنز نشانه چیست؟! به بررسی مفهوم لنز رنگی پرداختیم و گفتیم که لنز های رنگی می توانند هم در حالت ساده باشند و هم می توانند لنز های طبی رنگی را در گروه استفاده خود داشته باشند. برای خرید لنز های طبی رنگی لازم است که قبل از انتخاب به پزشک مورد نظر مراجعه کرد و با او مشورت نمود. پزشک متخصص لنز مورد استفاده را برای چشم های شما تشخیص می دهد و آن را در اختیار شما قرار می دهد. شما می توانید لنز طبی مورد نظرتان را به مدل لنز های طبی رنگی سفارش دهید. در وب سایت لنز مارکت انواع لنز های رنگی را می توانید مشاهده نمایید و برای انتخاب لنز مور نظر خود سفارش دهید.

تناژ در لنز رنگی

لنز های رنگی دارای تناژ های مختلفی هستند. در تناژ بندی های لنز ها،‌آن ها را می توان به تناژ‌ یک ، تناژ دو و تناژ سه طبقه بندی کرد. در هر کدام از تناژ‌های رنگی می توان طیف مختلفی از رنگ ها را مشاهده کرد. هر کدام از تناژ‌های رنگی برای رنگ چشم های خاصی استفاده می شوند و می توان به درستی با توجه ره رنگ چشم یک تناژ ‌زیبا را انتخاب نمود. در ادامه مقاله خود و در ادامه این بخش به بررسی این موضوع می پردازیم که چه تناژ‌های رنگی برای رنگ های مختلف چشم وجود دارد و لنز ها در چه مدل تناژ‌هایی طبقه بندی می شوند. در زمینه انتخاب تناژ‌مناسب رنگ چشم لازم است تا دقت بسیار زیادی صورت گیرد.

در خقیقت این مسئله بدان معنی ست که شما لازم است تا کمی تحقیق اضافی انجام دهید تا بتوانید لنز مورد نظر خود را پیدا کنید. خرید یک جفت لنز رنگی مناسب با تناژ جذاب می تواند برای نیاز های شما و رنگ چشم فعلی تان یک چالش باشد. به عبارتی باید به این نکته توجه داشت که برای هر تناژ رنگی لنز، مخاطبان خاصی وجود دارد. همان طور که گفتیم تناژ رنگی لنز های رنگی در سه مورد تناژ یک، تناژ دو و تناژ سه هستند که البته با مدل نامی دیگری نیز شناخته می شوند.

تناژ لنز چیست؟

در حقیقت می توان تناژ لنز های رنگی را به سه قسمت لنز های رنگی دید، لنز های رنگی تقویت شده و لنز های رنگی مات طبقه بندی کرد که در زبان انکلیسی با نام های visibility tint ، enhancement tint و opaque tint شناخته می شود. این رنگ ها و تناژ های مختلف رنگی هر کدام اهداف و شرایطی را برای استفاده کنندگان خود به همراه دارند. در حقیقت ان ها می توانند تغییراتی جذاب انجام دهند و به شیوه خود رنگ چشم های شما را تغییر دهند. توجه داشته باشید که شما می توانید با مراجعه به وب سایت لنز مارکت از خرید مطمئنی بهره ببرید و لنز مورد نظر خود را با رنگ دلخواه تان و در برند مورد نطر خود خریداری کنید.

تعریف تناژ لنز

شما در وب سایت لنز مارکت می توانید لنز های رنگی مختلف را با تناژ های مختلف ببینید. اما بینیم هر کدام از تناژ های رنگی چگونه هستند. در حالت رنگ هتی دید یا قابل مشاهده، شما با نوعی از لنز ها سر و کار دارید که پیچیدگی خاصی ندارند. در این مدل لنز ها معمولا یک رنگ آبی روشن یا سبز به لنز با لطافت هر چه تمام تر اضافه شده است و این رنگ فقط به منظور کمک در راحتی قرار دادن لنز در چشم یا برداشتن ان از چشم است. به عبارتی می توان گفت رنگ لنز با این تناژ در چشم ها عملا تاثیر زیادی ندارد و نمی تواند به عنوان یک لنز ارایشی با دیدگاه زیبایی شناختی به کار برود.‌

انواع تناژ لنز

در تناژ بعدی رنگ های تقویت شده قرار دارند. این لنز های رنگی در طیف تناژی خاص حاوی رنگ های شفافی هستند که کمی تیره تر از رنگ چشم های اصلی به نظر می رسند. این لنز ها معمولا برای افرادی مناسب هستند که چشمانی روشن دارند. استقاده از لنز های با این تناژ رنگی در عین طبیعی نشان دادن چشم ها می تواند زیبایی چهره تان را صد ها برابر کند. از این لنز ها معمولا برای تشدید رنگ چشم استفاده می شود و نه تغییرات زیاد. اما در تناژ های بعدی رنگ های عیر شفاف یا مات قرار دارند که علاوه بر رنگ پذیری و افزایش رنگ در تناژ لنز، کمی حالت مات گونه در آن نیز وجود دارد.

این لنز ها باعث تغییرات اساسی در چشم های با رنگ های تیره و روشن می شوند و در رنگ بندی های متنوعی قرار دارند. از جمله این رنگ بندی ها می توان به رنگ های خاکستری، قوه ای، آمیتیست، ابی، سبز، فندقی و … اشاره نمود. این رنگ های مات معمولا بهترین لنز های تماسی رنگی برای چشم های تیره هستند. لنز های رنگی با این تناژ می توانند نگاه شما را تکان دهند و شما را تغییر دهتد.‌

تناژ مناسب برای رنگ های مختلف چشم

تا به این جای مقاله ما در ارتباط با تناژ مختلف لنز های رنگی صحبت کردیم و مفهوم تناژ را در لنز های رنگی متوجه شدیم. در بخش قبلی مقاله و پس از بررسی لنز های رنگی، این موصوع را بیان کردیم که لنز های رنگی در سه تناژ رنگی دیده می شوند. ما این تناژ های رنگی را در بخش های قبلی مقاله برای شما توضیح دادیم. دقت کنید که به راحتی می توانید با مراجعه به بخش خرید وب سایت لنز مارکت، برای خرید انواع لنز های رنگی با تناژ های مختلف اقدام نمایید.

در این بخش از مقاله اما قصد داریم به بررسی برخی از رنگ های چشم بپردازیم و مشخص کنیم چه تناژ رنگی برای چه رنگ چشمی مناسب تر است. در ابتدا از رنگ چشم های سبز شروع می کنیم. برای اقرادی که رنگ چشم‌های سبز دارند بهترین لنز های رنگی لنز های کریستال و یا یخی هستند که در برند سولوتیکا و در هر دو مجموعه نچرال کالرز و هیدرو کور می توان آن ها را دید‌. اما رنگ بعدی برای چشم های آبی است.

همیشه برجسته کردن چشم های آبی بسیار سرگرم کننده و جذاب است و گزینه های مختلفی را می توان برای آن ارائه داد. مجموعه رنگ‌ های کوارتر و توپازیو از برند سولوتیکا با یک نور سبک و نرم می توان انتخاب مناسبی باشد. برای سایر رنگ های چشم نیز می توان با توجه به آن تنالیته لنز دلخواه را انتخاب نمود.

خرید اینترنتی لنز های رنگی

حال که با لنز های رنگی آشنا شدیم و بررسی تناژ‌ لنز های رنگی را به دقت انجام دادیم لازم است تا به بخش مهمی به نام خرید اینترنتی لنز های رنگی نگاهی بیندازیم. همان طور که گفتیم لنز های رنگی در تناژ‌ های مختلفی وجود دارند و می توان هر کدام را به دلخواه خود و با توجه به شرایط خود انتخاب نمود. اما برای خرید اینترنتی لنز های رنگی قبل از هر چیز لازم است تا به وب سایتی معتبر مراجعه نمایید.

در این زمینه بهترین انتخب وب سایت لنز مارکت است. وب سایت لنز مارکت محصولات مختلف لنز های رنگی را با برند های مختلف برای شما ارائه می دهد. در ادامه باید گفت که خرید اینترنتی لنز های رنگی از وب سایت لنز مارکت مزیت های بسیار زیادی دارد. از جمله این مزیت ها می توان به صرفه جویی در زمان و هزینه اشاره نمود. از این رو با خرید از وب سایت لنز مارکت بهترین انتخاب را داشته باشید.

1 دیدگاه در “تناژ لنز چیست | تناژ لنز نشان دهنده چیست؟

  1. امین گفت:

    خیلی جالب بود احسنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *