در این مقاله قصد داریم در ارتباط با تاثیر رنگ چشم بر روی انتخاب رنگ لنز برای شما مطالبی ارائه دهیم. استفاده از لنز های رنگی بسیار در میان افراد افزایش یافته اند و عده زیادی از افراد در کل دنیا برای استفاده از لنز های رنگی اقدام می کنند. در بین تمام استفاده کنندگان بیش از نود و پنج درصد را خانم ها تشکیل می دهند. لنز های رنگی را می توان به صورت طبی نیز استفاده کرد. به عبارتی لنز های رنگی هم برای شرایط زیبایی و هم لنز های طبی زیبایی وجود دارند.

از این رو افرادی که تمایل دارند در عین استفاده از لنز های رنگی، وضعیت سلامتی چشم های خود را نیز نشان دهند، از این لنز های طبی رنگی استفاده می کنند. برند های مختلفی در کل دنیا ارائه دهنده لنز های رنگی با تنالیته های رنگی مختلف هستند. دقت کنید که برای خرید لنز های رنگی طبی حتما باید به پزشک مراجعه نموده و اجازه پزشک را داشته باشید.

چرا که لنز های طبی رنگی برای شرایطی همچون دوربینی، نزدیک بینی و آستیگمات به کار می روند. پس قبل از اقدام برای خرید لنز های رنگی طبی می بایست به پزشک مراجعه کرد. البته توصیه ما این است که برای خرید لتز های رنگی در حالت زیبایی نیز حتما با پزشک متخصص مشورت نمایید تا شما را برای خرید بهترین لنز های رنگی راهنمایی کنید.

در وب سایت لنز مارکت شما می توانید انواع لنز های رنگی را در برند ها و تناژ های رنگی مختلف ببینید. این لنز های رنگی در قیمت ها و شرایط مختلفی در این وب سایت ارائه می شوند. اما نکته بسیار مهم دیگر این است که می توان لنز های رنگی را با توجه به شرایط مختلف انتخاب کرد. برای انتخاب لنز های رنگی باید به موارد مختلفی دقت کرد. از جمله این موارد می توان به رنگ مو، رنگ پوست، رنگ چشم و … اشاره نمود. اما در این مقاله بحث دقیق ما تاثیر رنگ چشم بر روی انتخاب رنگ لنز می باشد. پس در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

انواع لنز های رنگی و معرفی آن ها

آیا تمایل دارید برای خود لنز های رنگی انتخاب کنید و برای استفاده از آن ها علاقه نشان می دهید؟ اگر این تمایل را دارید پس لازم است تا با شرایط لنز های رنگی ، انواع آن ها و قیمت ها و … آشنا شوید. در این بخش از مقاله قصد داریم در ارتباط با لنز های رنگی مختلف و انواع آن ها با هم صحبت کنیم. لنز های رنگی باعث تغییرات زیادی در ظاهر افراد می شوند و این اکان را به فرد استفاده کننده می دهند تا بتواند به راحتی در ظاهر خود تغییرات بسیاری به وجود بیاورد.

همان ور که گفتیم لنز های رنگی را هم می توان برای مصارف زیبایی و هم می توان به عنوان لنز های طبی مورد استفاده قرار داد. شما با استفاده از لنز های رنگی می توانید ظاهری جسورانه به خود بدهید. دقت کنید که لنز های رنگی برای تغییر رنگ در قسمت عنبیه چشم طراحی شده اند. از آنجا که این ناحیه ازچشم از اشکال و خطوط رنگارنگ بسیاری تشکیل شده است ، برخی از لنزهای تماسی رنگی دارای یک سری نقاط رنگی ریز و خطوط و شکل های رنگی با شعاع هایی خاص هستند که به لنزها کمک می کنند تا طبیعی تر به نظر برسند.

تاثیر رنگ چشم بر انتخاب لنز رنگی

تاثیر رنگ چشم بر انتخاب لنز رنگیلنز های تماسی رنگی را می توان در سه نوع رنگی مشهاده نمود. ما این سه نوع رنگی لنز ها را در این بخش از مقاله برای شما توضیح خواهیم داد. قبل از هر چیز به این نکته توجه داشته باشید که شما می توانید لنز های رنگی را در انواع مختلف آن در وب سایت لنز مارکت مشاهده نموده و به راحتی مدل مورد نظر خود را خریداری نمایید. اما ببینیم چه مدل هایی برای لنز های رنگی موجود است. اولین مدل تناژی لنز های رنگی را با عنوان رنگ قابل مشاهده می شناسند.

تنوع لنز رنگی

این مدل لنز های رنگی به نوع خاصی نشان داده می شوند و در حقیقت کمی رنگ آبی یا سبز به سفیدی عنبیه اضافه شده. هدف از این افزودن مقدار کم صرفا کمک در گذاشتن و برداشتن چشم است. در این حالت در حقیقت رنگ لنز ها کاملا ضعیف هستند و تاثیری در رنگ چشمان شما ندارند. اما مدل بعدی را با عنوان رنگ تقویت شده می شناسند. این رنگ ها کمی از رنگ های گروه قبلی تیره تر هستند ولی در عین حال رنگ طبیعی چشم شما را حفط می کند.

در حقیقت هدف از این مدل لنز های رنگی و تناژ ‌رنگی آن ها تقویت رنگ طبیعی چشم شما است. این لنز ها معمولا برای افرادی که رنگ چشم هایشان بسیار روشن است و تمایل دارند رنگ چشم های خود را تیره تر نشان دهند و از این طریق به جذابیت خود بیفزایند بسیار مناسب می باشد. اما مدل سوم لنز های رنگی مدل لنز های رنگی مات است. این مدل در حقیقت دارای یک تناژ رنگ غیر شفاف است که می تواند رنگ چشم شما را به طور کامل تغییر دهد.

به طور مثال اگر چشم هایی تیره دارید ، برای تغییر رنگ چشم خود به این نوع لنزهای تماسی رنگی نیاز خواهید داشت و تاثیری مستقیم بر زیبایی شما خواهند داشت. تاثیر رنگ های این لنز ها به طور کامل ملموس هستند و گاها اگر به نا درستی استفاده شوند می توانند تغییراتی نامطلوب در ظاهر فرد ایجاد کنند. لنز های رنگی  با تنالیته گروه رنگ های مات در رنگ های مختلفی از جمله فندقی ، سبز ، آبی ، بنفش ، آمتیست ، قهوه ای و خاکستری دیده می شوند و البته هر کدام از این رنگ ها طیف بسیاری را شامل می شوند. از این گروه لنز های رنگی در کار های مختلفی استفاده می شود از جمله تئاتر و سینما و … .

انتخاب رنگ لنز مناسب

در بخش قبلی مقاله خود در ارتباط با انواع لنز های رنگی صحبت کردیم و تناژ های مختلف لنز های رنگی را برای شما ارائه دادیم. در حقیقت لنز های رنگی با توجه به تناژ های مختلفی که دارند می توانند در چهره فرد تغییرات بسیاری حاصل کنند. شما می توانید با مراجعه به وب سایت لنز مارکت انواع لنز های رنگی را مشاهده نمایید. لنز های رنگی زیبایی با برند های مختلف وجود دارند که در قیمت های مختلف هستند. این لنز ها در وب سایت لنز مارکت با تنالیته زیبایی حضور دارند.

شما به راحتی می توانید با خرید آنلاین از مزایای این مدل خرید مانند تخفیفیات ویژه و ارسال درب منزل، صرفه جویی در وقت و صرفه جویی در هزینه استفاده لازم را ببرید. در نهایت در این بخش از مقاله قصد داریم در ارتباط با انتخاب رنگ لنز مناسب صحبت کنیم. انتخاب رنگ لنز رنگی به عوامل مختلفی بستگی دارد. ازجمله این عوامل می توان به رنگ پوست، رنگ مو و … اشاره نمود. اما همان طور که از عنوان این مقاله پیداست ما قصد داریم در ارتباط با تاثیر رنگ چشم ها برای انتخاب رنگ لنز صحبت کنیم. اما ، در نهایت ، بهترین رنگ و طراحی برای انتخاب بستگی به نوع ظاهری دارد که می خواهید به آن دست پیدا کنید.

ممکن است شما بخواهید ظریف و طبیعی به نظر برسید و یا ظاهری جسورانه داشته باشید. در بخش قبلی مقاله با معرفی تناژ های مختلف رنگ های لنز کمی در ابن باره صحبت کردیم اما در زیر بخش های این بخش از مقاله قصد داریم این مطلب را به طور کامل بیان کنیم. پس در ادامه با ما همراه شوید.

تاثیر رنگ چشم بر انتخاب لنز رنگی

در این بخش از مقاله قصد داریم در ارتباط با تاثیر رنگ چشم به طور کامل و جزئئ صحبت کنیم. اگر رنگ چشمان شما  روشن است و قصد دارید در ظاهر خود تغییراتی ایجاد کنید، گزینه های مختلفی پیش روی شما خواهد بود. به طور مثال شما می توانید از مدل دوم لنز های رنگی با رنگ تقویت شده استفاده نمایید. استفاده از این مدل رانگ ها ظاهری خاص و زیبا و در عین حال طبیعی به شما می دهد.

رنگ های تقویت شده در لنز های رنگی  لبه های عنبیه شما را مشخص می کند و رنگ طبیعی چشم های شما را نیزعمیق تر می کند. حال اگر می خواهید با یک رنگ چشم متفاوت و در عین حال با دیدگاهی طبیعی به نظر برسید ، می توانید لنزهای تماسی را به رنگ تناژ های خاکستری یا سبز انتخاب کنید. این گزینه های رنگی برای چشم های با رنگ طبیعی آبی بسیار مناسب است و می تواند تا حد زیادی به جذابیت فردی شما بیافزاید. شما در وب سایت لنز مارکت می  توانید به راحتی رنگ های مختلف لنز های رنگی در تناژ های خاکستری و سبز را مشاهده نموده و برای خرید آن اقدام کنید.

اما اگر ظاهری جدید و شگفت انگیز می خواهید که همه بلافاصله متوجه آن شوند ، ما برای افرادی که چشمانشان به رنگ طبیعی روشن است و چهره ای سرد دارند پیشنهاد جذابی داریم. این پیشنهاد در لنز های رنگی می تواند جذابیت و حرارت بسیاری به شخص ببخشد. پیشنهاد ما برای این افراد با این خصوصیات ظاهری این است که یک لنز تماسی رنگی با رنگ گرم مانند قهوه ای روشن انتخاب کنند. انتخاب این رنگ باعث می شود تا بتوانید به زیبایی چهره خود بیفزایید و آن را افزون کنید.

لنز های رنگی با رنگ های سفارشی

تناژ های رنگی قوه ای را می توتنید به راحتی از وب سایت لنز مارکت خرید کنید. اما ببینیم که برای چشم های با تناژ تیره چه لنز های رنگی مناسب هستند. افراد زیادی هستند که با داشتن چشم های تیره تمایل دارند از لنز های رنگی استفاده کنند و معمولا با مشکل مواجه می شوند. ما قصد داریم این مشکل  را برای آن ها حل کنیم. پس ببینیم چه رنگی برای این افراد مناسب تر است.

اگر چشم های تیره دارید رنگ های مات بهترین گزینه برای انتخاب شما هستند. برای تغییر طبیعی چهره و چشم ها ، یک عدسی قهوه ای سبک تر یا فندقی  با تناژ های رنگی مختلف را امتحان کنید. اما اگر می خواهید واقعا در میان جمعیت بیشتر دیده شوید و زیبایی شما نمایان تر شود، می توانید رویه دیگری را در پیش بگیرید. در این حالت بهتر است لنزهای تماسی رنگی را به رنگ های واضح و روشن تر مانند آبی ، سبز یا بنفش انتخاب کنید. و اگر در این حالت پوست شما تیره است ، لنزهای با رنگ روشن می توانند ظاهری چشمگیر و جذاب را برای شما ایجاد کنند.

تاثیر رنگ چشم بر انتخاب لنز رنگی 2

یک نکته بسیار جذاب در ارتباط با لنز های رنگی، سقارشی بودن برخی از لنز های رنگی است. برخی از تولید کنندگان لنزهای تماسی در ایجاد رنگ های سفارشی هم برای لنزهای نسخه ای و هم برای لنز های بدون نسخه تخصص دارند. رنگ های سفارشی از رنگ های متنوعی در تراکم های مختلف ایجاد می شوند. لنزهای رنگی سفارشی معمولاً نیمه شفاف هستند و ظاهری طبیعی به وجود می آورند. آنها حتی می توانند یک نقص مادرزادی یا آسیب دیدگی چشم را استتار کرده و ظاهر یک مردمک سالم را به نمایش بگذارند.

این لنز های تماسی رنگی بیشترین کاربرد را برای ورزشکاران دارد. از مزایای اصلی لنز های رنگی سفارشی مخصوص ورزشکاران می توان به کاهش تابش نور ، افزایش حساسیت به کنتراست و افزایش عمق آن اشاره کرد. به عنوان مثال یک لنز با  رنگ سبز می تواند یک بازیکن تنیس را قادر کند تا توپ را به وضوح در زمین مشاهده کند. اما در هر حالت ضروری است برای داشتن لنز تماسی رنگی مناسب ، به متخصص مراقبت از چشم خود یا چشم پزشک معتبر مراجعه کنید.

سخن آخر تاثیر رنگ چشم بر انتخاب لنز رنگی

این کار باعث می شود لنز های رنگی شما ایمن و راحت باشد و از نظر چشمی طبیعی به نظر برسد. توجه داشته باشید که به هیچ عنوان نباید از لنز فرد دیگری استفاده کنید یا لنز های خود را به کسی بدهید. تبادل لنزها همچنین می توانند باکتری های مضر را منتقل کنند ، که می تواند منجر به یک عفونت چشم جدی و تهدیدکننده برای بینایی شما شود. تمام مطالب مربوط به مراقبت چشم و همچخنین ابزار مراقبتی از لنز ها را می توانید در وب سایت لنز مارکت مشاهده نموده و برای خرید آن ها با روش آنلاین اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *