فصل تابستان به دلیل شرایط خاصی که دارد برای افراد مختلف همراه با شرایط ویژه ای خواهد بود. در حقیقت در زمینه استفاده از لنز رنگی می توان به این نکته اشاره نمود که تابستان زمان بسیار خوبی برای امتحان کردن لنز های تماسی رنگی است. از این رو در این مقاله به این پرسش پاسخ خواهیم داد که چرا در تابستان باید از لنز رنگی استفاده کنیم؟

ممکن است در فصل تابستان به دلیل مد های جدید و خاص و یا هوای گرم از مدل مو های جدیدی استفاده کرده باشید یا در یک بعد از ظهر بعد از استخر مدل جدیدی از ظاهر آرایشی را انتخاب نموده باشید اما باید گفت که چرا یک نگاه جدید و یک لنز رنگی جدید را امتحان نمی کنید؟! آیا تا کنون در فصل تابستان به فکر امتحان کردن یک جفت لنز تماسی رنگی جدید افتاده اید؟! در واقع می توان گفت که فصل تابستان زمان بسیار خوبی برای امتحان کردن لنز های تماسی رنگی جدید و ایجاد ظاهری جذاب و تماشایی است‌.

در حقیقت لنز های تماسی رنگی کاری اساسی را با تغییر رنگ اصلی چشم های شما به وجود می آوردند. در گذشته لنز های تماسی رنگی به گونه ای بودند که تغییر در رنگ چشم ها کاملا واضح بود و همه می توانستند حصور لنز های تماسی رنگی را در چشم های افراد تشخیص دهند اما در حال حاضر و امروزه، لنز های رنگی به گونه ای طبیعی هستند که هیچ کس قادر به تشخیص آن ها نخواهد بود. از این رو به راحتی می توان در فصل تابستان یا هر فصل دیگری با استفاده از انواع لنز های رنگی ظاهری جذاب و خاص را در خود به وجود آورد.

تابستان و استفاده از لنز های تماسی رنگی

در این بخش از مقاله قصد داریم در ارتباط با لنز های تماسی و استفاده از آن ها در فصل تابستان صحبت کنیم. همان طور که بیان نمودیم تابستان زمان بسیار مناسبی برای امتحان کردن رنگ های مختلف لنز ها است. شما به راحتی در این فصل گرم و جذاب می توانید انواع رنگ های لنز های تماسی را امتحان کنید و این کار را تا زمانی ادامه دهید که مواردی از لنز های تماسی رنگی را مطابق با خواسته های خود بیابید.‌

به طور مثال ممکن است فردی چشم های قهوه ای داشته باشد و در انتخاب رنگ لنز های تماسی خود متوجه این موضوع شود که لنز های تماسی رنگی با رنگ های آبی و سبز انتخاب بسیار مناسبی برای او خواهد بود و یا این که شخصی می تواند برای تفریح در فصل گرم تابستان از پوشیدن لنز های تماسی با رنگ های خاص مانند رنگ بنفش لذت ببرد.

لنز رنگی در تابستان

چه رنگ لنز هایی را در تابستان امتحان کنیم بهتر است؟!

همان طور که بیان نمودیم شما می توانید رنک لنز های تماسی مختلفی را برای خود انتخاب نمایید تا بتوانید بهترین رنگ لنز را داشته باشید. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که انتخاب رنگ لنز های تماسی تنها به فصل و گرما و مد تابستان بستگی ندارد، بلکه مولفه های تاثیر گذار بسیاری هم در این راستا تاثیر گذارند. به طور مثال از جمله مولفه های تاثیر گذار در این زمینه می توان به رنگ مو یا رنگ پوست و رنگ اصلی چشم نیز اشاره نمود.

هر کدام از این مولفه ها برای انتخاب رنگ لنز تماسی مناسب با فصل تابستان و گرما تاثیر بسیار زیادی خواهند داشت. حال با توجه به این مسائل باز باید ببینیم که انتخاب چه رنگ لنز های تماسی برای ما و برای استفاده در فصل تابستان بهتر هستند؟! توجه داشته باشید که اگر حاضر نیستید رنگ چشم خود را به طور کامل تغییر دهید و تمایل دارید رنگ طبیعی چشمان خود را به طور کامل حفظ نمایید.

در این حالت می توانید از لنز های تماسی و برند هایی که دارای لنز های طبیعی تر هستند استفاده نمایید. برخی از برند لنز های رنگی هستند که لنز های تماسی رنگی را در طبیعی ترین حالت ممکن ارائه می دهند. این برند ها دارای رنگ های ظریف و زیبایی هستند و باعث ایجاد تغییری جذاب همراه با طاهری زیبا در چشم های شما می شوند. این لنز های طبیعی برای فصل تابستان گزینه ای مناسب هستند.‌

رنگ لنز برای چشمان تیره

اگر رنگ‌ چشم های تیره ای دارید و یا به دنبال تاثیر گذاری بیشتر در رنگ چشم های خود هستید، می توانید از مدل های مختلفی از رنگ های لنز های تماسی استفاده نمایید. شما می توانید از گروه لنز های تماسی رنگی استفاده نمایید که تغییراتی طبیعی را در چشمان شما برای فصل تابستان به ارمغان بیاورند و تیرگی چشمان شما را رونق بیشتری ببخشند. در عین حال شما می توانید در این فصل گرم تابستانی از تنالیته های رنگی آبی استفاده نمایید یا رنگ های سبز را برای خود انتخاب کنید. این رنگ ها خصوصا برای استفاده در ساحل بسیار مناسب هستند. از این رو برای تابستان و فصل گرم آن می توانید به راحتی از انواع رنگ لنز های تماسی استفاده نموده یا در این زمینه با فاکتور های خاص این رنگ‌ لنز های تماسی را ست کنید.

استفاده از برخی لنز های تماسی رنگی خاص در تابستان

در این قسمت از مقاله به بررسی نکته مهم تری می پردازیم و برخی از رنگ های لنز های تماسی خاص را در تابستان برای شما بیان می کنیم. در این حالت است که می توانیم بدانیم که چرا در تابستان باید از لنز رنگی استفاده کنیم؟

لنز های رنگی می توانند در ظاهر شما تغییری زیبا ایجاد نمایند و فصل تابستان را برای شما جذاب تر نمایند. همان طور که گفتیم یکی از رنگ لنزهای تماسی خاص برای تابستان، لنزهای با تناژ آبی است. لنز ها تناژ آبی با زیر رنگ های خاص می توانند دیدگاهی خاصی را به چهره شما بیفزایند. در حقیقت با وجود تناژ های مناسب با رنگ هایی مثل آبی اقیانوسی، آبی تیره، آبی روشن یا ابی دور مشکی، آبی با تن های جذاب دیگر و … ظاهر خود را جذاب تر نمایید.

لنز های دیگری که برای تابستان جذاب هستند رنگ های فندقی هستند. لنز های با تم فندقی و قهوه ای خاص برای تابستان می توانند ظاهری خاص را در عین سادگی به شما ببخشند‌. رنگ های فندقی به گونه ای هستند که هم می توانند ظاهر شما را به صورت طبیعی تغییر دهند و هم ‌می توانند شرایط زیبایی را برای شما با ایجاد تغییرات ظاهری ایجاد نمایند. رنگ دیگری که برای تابستان بسیار مناسب خواهد بود، می توان به تناژ های رنگ طوسی اشاره نمود.

اگر چشم های شما تیره است سعی کنید در تابستان از رنگ های روشن تری مانند طوسی استفاده نمایید. لنز های طوسی حاصی هستند که زیبایی بیشتری را به شما می بخشند. از جمله می توان به لنز های دور مشکی اشاره نمود و یا لنز های معروف طوسی عسلی‌. البته شما می توانید به راحتی از رنگ لنز های دیگری هم در فصل تابستان استفاده نمایید و به جذابیت هر چه بیشتر خود بیفزایید.

نگهداری از لنز های تماسی رنگی در تابستان

در این بخش از مقاله خود قصد داریم در ارتباط با نگهداری از لنز های تماسی در تابستان صحبت کنیم. همان طور که می دانید در ابتدای فصل تابستان هستیم و رسما این فصل گرم شروع شده است. اما در حالی که ممکن است از گرما لذت نبرید، باید نکاتی را در زمینه نگهداری از لنز های تماسی در فصل تابستان بدانید. در ادامه ما چند نکته بسیار مهم را در زمینه نگهداری از لنز های تماسی رنگی در فصل تابستان برای شما بیان می کنیم.

اشعه ماوراء بنفش و نگهداری لنز

در واقع برای این که بتوانید از لنز های تماسی رنگی در تابستان استفاده نمایید، لازم است تا نحوه استفاده از این رنگ لنز های تماسی را در فصل گرمای تابستان به درستی بدانید.‌ برای این که بتوانید از لنز های تماسی رنگی خود در فصل تابستان به درستی استفاده نمایید لازم است که از چشم های خود در مقابل اشعه های مضر خورشید یعنی اشعه ماورا بنفش محافظت نمایید.

اشعه ماورا بنفش می تواند به همان اندازه آسیب به چشمان شما وارد کند که به پوست شما آسیب برساند. بنابر این همان طور که از پوست خود با لوسیون ها و کرم های ضد آفتاب محافظت می کنید، مطمئن شوید که یک جفت عینک آفتابی مناسب هم دارید. علاوه بر این برخی از لنز های تماسی مناسب نیز وجود دارند که خود به تنهایی می توانند اشعه های ماورابنفش مضر خورشید را در مقابل چشمان شما کنترل کنند. به گفته برخی از پزشکان و چشم پزشکان متخصص در این زمینه، بهترین کار این است که در تابستان از لنز های تماسی مسدود کننده اشعه یو وی و همزمان با آن از عبنک های آفتابی هم استفاده نمایید.

لنز رنگی در تابستانخشکی چشم و نگهداری لنز

نکته مهم بعد در استفاده از لنز های تماسی این است که می بایست به خشکی چشم های خود دقت کنید و در صورت نیاز آن ها را آبرسانی نمایید. زمانی که هوا گرم و گرم تر می شود چشمان شما می توانند به سرعت خشک شده و شما را دچار مشکلاتی شدید نر کنند. در این حالت استفاده از قطره های چشمی توصیه می شود. قطره های چشمی می تواتند به شما در شادابی و طراوت چشمانتان کمک زیادی کنند و چشمان تان را مرطوب نگه دارتد.

این مسئله به شما امکان می دهد که بتوانید به راحتی از لنز های خود استفاده نموده و آن ها را طولانی تر از قبل استفاده نمایید. قبل از این که قطره های چشمی را در چشمان خود بریزید، اطمینان حاصل کنید که این قطره ها برای شما مناسب هستند و مشکلی برای چشم های شما به وجود نخواهد آمد. بهترین کار این است که در این زمینه با پزشک مشورت کنید.

لنز های رنگی و نکات مهم برای استفاده از آن ها در فصل تابستان

تابستان یکی از بهترین فصل های سال است و زمانی مناسبی برای لذت بردن از زندگی می باشد. اما یک جذابیت زیاد این است که شما می توانید با ایجاد تغییراتی جذاب در چهره و ظاهر خود، این لذت را چند برابر کنید. در واقع می توان گفت  تابستان زمان بسیار خوبی برای لذت بردن از آفتاب گرفتن، پوشیدن لباس های رنگارنک، رنگ کردن مو ها و همچنین استفاده از لنز های تماسی رنگی جدید با ارایش چشم ‌جذاب است.

اگر عاشق مد های تابستانی و رنگ های شاد تابستان باشید، می توانید از رنگ لنز های خاصی مانند آبی های مایل به بنفش یا سبز های خاص استفاده کنید. این لنز های سرگرم کننده برای شما می توانند جذابیت های بیشتری را به همراه داشته باشند. البته توجه داشته باشید که اگر هنوز آمادگی لازم را برای تغییر رنگ‌چشم خود ندارید و می خواهید چشم خود را کمی بیشتر تقویت کنید، لنز های تقویتی یا تماسی طبیعی انتخابی مناسب خواهند بود. پیشرفت های به وجود آمده در فن آوری های لنز هتی تماسی رنگی باعث ایجاد سبک ها جدیدی از این لنز ها شده است.

این لنز های تماسی به خصوص با شرایطی طراحی شده اند که زیبایی و جلوه طبیعی را به چشمان شما می بخشد. رنگ های موجود در این لنز ها به سادگی می توانند طبیعی ترین حالت را حتی با تغییر رنگ‌ چشم‌ بر روی چشمانتان ایجاد کنند. از این رو می توانید به راحتی از لنز های تماسی با رنگ های خاص مانند آبی مایل به بنفش، تناژ های بنفش، تناژ های صورتی و … استفاده نمایید. البته توصیه ما این است که از لنز های تماسی یک بار مصرف روزانه در این فصل استفاده نمایید.

لنز رنگی در تابستان

خوابیدن و شنا کردن با لنز تماسی

توجه داشته باشید که نباید به هیچ عنوان با لنز های تماسی رنگی خود بخوابید. خوابیدن با لنز های تماسی رنگی باعث می شود تا احتمال ابتلا به انواع عفونت های چشمی در شما افزایش یابد.

نکته نهم دیگری که لازم است به آن اشاره کنیم این می باشد که در فصل تابستان به هیچ عنوان نباید با وجود لنز های تماسی رنگی شنا کنید. در حقیقت زمانی که از لنز های تماسی رنگی استفاده می کنید از رفتن به داخل آب خودداری نمایید. مگر در حالتی که از عینک های مخصوص شنا استفاده می کنید. اگر با لنز وارد آب شوید ممکن است نوعی باکتری وارد چشمان شما شده ک عفونت های شدیدی را به وجود آورد. این عفونت شدید می تواند در نهایت موجب تهدید بینایی شما شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *