دسته‌بندی نشده

نکات جدید و خواندنی در خصوص لنز رنگی

نکات لنز های رنگی

امروزه به نظر می رسد روش های بی شماری برای تغییر ظاهر شما وجود دارد. این که آیا شما عاشق جستجوی روند های جدید مد هستید یا دوست دارید هر ماه مدل مو های خود را تغییر دهید می تواند نشانه ای از وجود روش های مختلف برای تغییر باشد. در حقیقت، روش های زیادی برای بیان ظاهر جدید خود تان وجود دارد. این تغییر ظاهری صرفا با تغییر در رنگ چشم متوقف نمی شود. در این مقاله می خواهیم درباره نکات جدید و خواندنی در خصوص لنز رنگی صحبت نماییم.

در سال های اخیر، افراد بسیاری برای ایجاد شخصیتی کاملاً متفاوت، استفاده از لنز های رنگی را آغاز کرده اند. بسیاری از افراد مشهور از آن ها برای تغییر در ظاهر خود استفاده می کنند و حتی ممکن است این لنز های رنگی در واقع مسئول افزایش محبوبیت آن ها باشند. اما حتما لازم نیست که مشهور باشید تا بخواهید ظاهر خود را با لنز های رنگی تغییر دهید.

گزینه های بسیار زیادی برای لنز های رنگی وجود دارد و تنوع محصولات در این زمینه بسیار بالا است. از این رو با مشورت کردن می توانید به نتیجه مطلوبی دست پیدا کنید. در همین راستا در این مقاله ما قصد داریم در ارتباط با نکات جدید و خواندنی در خصوص لنز رنگی صحبت کنیم. لنز های رنگی به دلیل تنوع بسیار زیاد و جذابیت بالایی دارند می توانند با ایجاد ظاهری زیبا در شما نگاهی جذاب را به چهره تان ببخشند. اما نکته جذاب دیگر این است که افرادی که از بیماری های مختلف در زمینه مشکلات چشمی هم رنج می برند می توانند به راحتی از لنز های رنگی استفاده ببرند. در حقیقت وجود لنز های طبی رنگی این امکان را به آن ها خواهد داد تا نگاهی جذاب و متفاوت برای خود داشته باشند.

اصول اولیه مهم در ارتباط با لنز های رنگی

همان طور که از نام آن پیداست و در قسمت ابتدایی مقاله گفتیم، لنز های رنگی برای تغییر ظاهر رنگ چشم شما طراحی شده اند. با رعایت چندین دستورالعمل ویژه  این لنز های رنگی امنیت تضمین شده ای خواهند داشت و مانند لنز های طبی می توانند در دسترس افراد باشند. همان طور که بیان کردیم لنز های رنگی برای تصحیح مشکلات بینایی هم استفاده می شوند.

به عبارتی لنز های رنگی برای تصحیح نزدیک بینی و دور بینی در دسترس افراد هستند و حتی دارای انواع لنز های سخت و نرم می باشد. در حقیقت باید توجه داشته باشید که همان قوانینی که در استفاده از لنز های تماسی طبی حاکم هستند برای لنز های رنگی نیز کاربرد دارد و باید به طور دقیق رعایت شود.

خصوصا باید شرایط نگهداری از لنز های رنگی را رعایت نمود. اگر قصد دارید برای اولین بار از لنز های تماسی استفاده کنید، می بایست برای دانستن چند نکته خود را آماده نمایید. در بخش های بعدی مقاله ما قصد داریم نکات لنز های رنگی را برای شما بیان کنیم که در زمینه کسب اطلاعات در ارتباط با دنیای لنز های رنگی و موارد جدید، جذاب باشد.

آیا می توان لنز را بعد از تاریخ مصرف استفاده نمود؟

رنگ ها و تناژ های مختلف در لنز های رنگی

تغییر چشمان آبی به قهوه ای یا برعکس، آسان است. یافتن رنگهای معمولی چشم چندان دشوار نیست. با این حال، رنگ های تخیلی بیشتری نیز برای استفاده از لنزهای تماسی در دسترس است. این رنگ ها چند سالی است که طرفداران خاصی را به خود اختصاص داده است. مثلا رنگ های زرد، قرمز، صورتی، سفید، مشکی و … . اما در زمینه تناژ‌ های مختلف رنگی لنز ها باید چند نکته را به خاطر بسپارید.

دسته بندی تناژ رنگی لنز ها

تناژ های رنگی لنز ها به سه دسته مهم و اساسی تقسیم بندی می شوند.

در گروه اول لنز های رنگی قابل مشاهده هستند. این لنز ها ظاهر شما را تغییر نمی دهند. در این حالت لنز ها فقط به اندازه ای رنگ می شوند که بتوانید آن ها را برداشته و در محلول شستشو قرار دهید. در حقیقت این رنگ های اندکی که در لنز های تماسی دیده می شود برای دیده شدن لنز ها و راحت تر استفاده کردن آن ها می باشد.

رنگ قابل مشاهده باعث می شود که در صورت افتادن لنز ها از چشم، بتوانید آن را به راحتی پیدا کنید. در حقیقت این رنگ آمیزی ها بسیار کم هستند. مدل بعدی لنز های رنگی تقویت شده است. این لنز ها همان رنگ های چشمان شما را دارند فقط کمی تشدید شده اند. در حقیقت این لنز ها همانند نامشان صرفا در جهت تقویت رنگ چشمانتان ارائه شده اند. در لنز های رنگی با این مدل با استفاده از رنگی کمی تیره تر از چشمان شما، منظور از تقویت رنگ طبیعی چشم شما هستند.

اما گروه بعدی را با نام لنز های رنگی می شناسند. این ها برای افرادی است که مایل به تغییر رنگ چشم خود هستند. لنز های تماسی آرایشی و تزئینی در این گروه قرار دارند و حتی می توانند ظاهر شکل مردمک را تغییر دهند. حتی اگر نیازی به تصحیح بینایی ندارید، برای لنز های تماسی رنگی نیاز به پزشک است. لنز های تماسی یک وسیله پزشکی هستند و هز وقت چیزی را در چشم خود می گذارید باید مطمئن باشید که برای شما ایمن و سالم هستند.

لنز های تماسی رنگی و هشدار ها

همان طور که گفتیم، لنز های تماسی رنگی نیز به عنوان لنز های تزئینی یا آرایشی شناخته می شوند. سازمان FDA آمریکا به مصرف کنندگان در ارتباط با سو استفاده از لنز های تزئینی و آرایشی هشدار داده است. لنزهای رنگی به عنوان لنز های آرایشی و تزئینی طبقه بندی می شوند و متأسفانه گزارش هایی مبنی بر سوء استفاده افراد و در نتیجه آسیب به چشمان شخص استفاده کننده گزارش شده است.

یک مشکل این است که افرادی بی اطلاع اقدام به خرید و فروس لنز های تماسی رنگی می کنند و در حقیقت این لنز ها را به عنوان یک وسیله آرایشی و نه طبی یا به عنوان وسیله ای در دنیای مد به افراد مختلف عرضه می کنند. خریداران لازم است تا در این زمینه لنز های رنگی خود را از فروشگاه های معتبر خریداری نمایند. متأسفانه، بسیاری از لنز های رنگی و تزئینی وجود دارد که به صورت غیرقانونی به صورت آنلاین و در فروشگاه های زیبایی، بازارهای نا معتبر و یا جاهای دیگری که تأیید نشده اند، فروخته می شوند.

بهترین حرکات ورزشی برای رفع خستگی چشم

توجه داشته باشید که همیشه یک فروشگاه معتبر برای خرید لنز های رنگی خود در دسترس داشته باشید. حتی اگر به صورت آنلاین خرید می کنید توجه داشته باشید که فروشگاه کاملا معتبر باشد. چرا که لنز های تماسی با بخش حساس بدن یعنی چشم ها در تماس هستند.

نکات لنز های رنگی

خطرات مرتبط با لنز های تماسی رنگی

در این بخش از مقاله قصد داریم نکات لنز های رنگی و خطراتی که دارند صحبت کنیم. از آن جایی که برای خرید لنز های تماسی رنگی نیازی به نسخه پزشک نیست، لنز های تماسی رنگی بدون نسخه می توانند خطرات بسیاری را برای مصرف کنندگان به همراه داشته باشند.

خرید و فروش لنز توسط افراد نامعتبر نه تنها خطرناک است بلکه غیرقانونی هم می باشد. یک چشم پزشک یا اپتومتریست باید در هنگام استفاده اولیه از لنز های تماسی، چشم شما را معاینه کند، قدرت لازم برای نسخه را تعیین کند و قرنیه شما را اندازه گیری کند تا از مناسب بودن لنز های تماسی رنگی اطمینان حاصل کند. اگر یک جفت لنز تماسی رنگی را بدون نسخه خریداری کرده اید باید حتما آن را با افراد معتبر چک کنید و در صورت لزوم جنس را پس دهید. اگر در این زمینه با مشکل روبرو شدید، لازم است تا حتما شکایتی را تنظیم نمایید و به سازمان غذا و دارو بفرستید. فروشندگانی که لنزهای رنگی و تزئینی را بصورت غیرقانونی می فروشند در ازای تخلفات صورت گرفته جریمه می شوند. به طور مثال در آمریکا در ازای هر تخلف شانزده هزار دلار برای فروشنده در نظر گرفته می شود.

رنگ لنز را برای انتخاب به درستی در نظر بگیرید

در این بخش از مقاله قصد داریم در ارتباط با رنگ لنز های رنگی صحبت کنیم. اگر برای خرید لنز های تماسی رنگی دقت دارید، درک این نکته ضروری است که این لنز های تماسی در حقیقت وسایل پزشکی هستند و صرفا برای تفریح، شرایط بینایی و آسایش شما نیستند. هنگام انتخاب لنز های رنگی خود باید رنگی را که برای شما مناسب است، در نظر بگیرید.
انتخاب یک جفت لنز رنگی به سادگی انتخاب رنگ مورد علاقه شما آسان نیست. ممکن است شما تصوری در مورد آنچه به نظر می رسد بهتر است داشته باشید اما در نهایت ممکن است انتخاب شما به نظر کاملا اشتباه برسد. در زمان انتخاب رنگ لنز های تماسی می بایست در ابتدا به رنگ پوست و رنگ مو های خود دقت کنید.

به چند نمونه آنلاین نگاهی بیندازید و قبل از تصمیم گیری ایده بگیرید. همچنین باید در مورد چگونگی تغییر در چهره خود فکر کنید. اگر فقط به عنوان یک تغییر ظریف و محدود هستید از لنز های با رنگ های صرفا تقویت شده استفاده کنید که ظاهری طبیعی به شما می دهند و صرفا به عمیق تر شدن رنگ چشم کمک می کنند. این لنز های رنگی همچنین می توانند در اطراف عنبیه چشم ها تغییراتی ایجاد کنند. اگر رنگ چشم روشن تری دارید بهتر است این انتخاب را داشته باشید.

خرید لنز فانتزی

اگر رنگ چشم تیره دارید و می خواهید ظرافتی جذاب داشته باشید لنز مات با تنالیته رنگ فندقی یا آبی را در نظر بگیرید. همچنین می توانید با یک نسخه سبک تر از رنگ طبیعی چشمان خود را زیبایی بخشید. اگر تمایل دارید در ظاهر خود تغییری جذاب داشته باشید و توجه مردم را فورا به خود جلب کنبد، از لنز هایی با رنگ خای پر رنگ تر استفاده کنید. آبی یا بنفش تیره بسیار عالی است.

نکات لنز های رنگی

لنز های تماسی رنگی اندازه های مختلفی دارند

دقیقا مانند لنز های معمولی لنز های رنگی هم در اندازه های مختلفی وجود دارند. اندازه ای که برای هر لنز می پوشید هم برای راحتی و هم برای سلامتی چشمان شما بسیار مهم است. به همین دلیل است که یک پزشک باید اندازه لنز های تماسی رنگی شما را برای تان به طور دقیقی مناسب کند تا بتوانید اندازه دقیق آن را برای چشم های خود بیابید.

لنز هایی که خیلی سست باشند در نهایت در چشم های شما می چرخند و احتمالا از چشم شما خارج می شوند که در این مقاله درباره آن صحبت کردیم. در نقطه مقابل یک لنز سفت و محکم می تواند چشمان شما را خراش دهد. به دست آوردن اندازه مناسب در لنز های رنگی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اگر ناحیه رنگی به جای دیگری تغییر کند ، ممکن است ظاهری عجیب و غریب در چشمان شما ایجاد کند. برای حفظ دید خوب و ظاهر دلخواه خود  پوشیدن لنز های تماسی که کاملا متناسب هستند بسیار مهم است.

مراقبت از لنز های تماسی رنگی

در این بخش از مقاله نکات لنز های رنگی در ارتباط با مراقبت از آن ها صحبت می کنیم. لنز های تماسی رنگی باید مرتبا تمیز و ضد عفونی شوند. این کار به جلوگیری از هر نوع آلودگی در لنز های تماسی رنگی کمک می کند. برای مقابله با آلودگی ها و ضد عفونی کردن لنز های تماسی رنگی نیاز به محلول های ضد عفونی کننده خاصی دارید که هر کدام برای نوعی از شرایط لنز ها نیاز هستند.

لنز های تماسی رنگی باید مراقبت زیادی را در برنامه روزانه شما داشته باشند. برای نگهداری از لنز های تماسی رنگی هم به محلول های ضد عفونی نیاز دارید. همیشه قبل از تمیز کردن یا دست زدن به لنزها، دستان خود را بشویید. از شستشوی آنها برای استفاده از آب خودداری کنید، زیرا شیر و حتی آب بطری ممکن است حاوی باکتری باشد. نکته مهم دیگر که باید به خاطر داشته باشید این است که در صورت لزوم باید لنز های تماسی رنگی خود را جایگزین کنید. در زمینه تاریخ انقضای محصولات مربوط به لنز های تماسی رنگی و خود لنز ها نیز دقت داشته باشید. استفاده از لنز های تماسی رنگی بدون تاریخ انقضا بسیار آسیب زننده خواهد بود.


منابع:

https://theeyepros.com/5-things-need-know-colored-contacts/

https://www.allaboutvision.com/color-contact-lenses/

https://www.1800contacts.com/eyesociety/colored-contact-lenses/

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *