لنز رنگی, لنز طبی رنگی

بهترین مدل های لنز 2020 | جدیدترین لنزهای 2020

بهترین لنزهای 2020

وقتی صحبت از لنزهای چشمی می شود فاکتورهای مختلفی باید در مورد متناسب بودن آنها با نیازهای ما در نظر گرفته شود. هر ساله با پیشرفت علم و تکنولوژی می توانیم در پی آن باشیم که بهترین و حتی جدیدترین لنزها توسط کمپانی های بزرگ بدست ما برسد. اما آیا می دانید جدیدترین لنزهای سال 2020  چه ویژگی هایی دارند؟ در زیر به جدیدترین مدل های لنز در سال 2020 پرداخته شده است.

 • لنزهای چشمی لنزهایی هستند که به منظور تصحیح بینایی شخص در قسمت جلوی قرنیه قرار می گیرند.
 • متناسب بودن یک لنز چشمی برای چشمان شما بستگی به درجه ضعف بینایی شما، نمره عینک شما و ساختار چشم شما (اندازه چشم، میزان سلامت چشم و …) دارد.
 • اگر چه لنزها معمولا براساس نمره عینک تجویز می شوند اما به دلیل ماهیت اپتیکی خاص آنها ممکن است نمره لنز چشمی شما با نمره عینکتان یکسان نباشد.
لنزهای چشمی به دو دسته اصلی تقسیم می شوند: لنزهای چشمی نرم و لنزهای چشمی سخت
 • لنزهای چشمی سخت معمولا برای بیمارانی که درای شکل غیرطبیعی قرنیه هستند و یا برای نیازهای بهداشتی ویژه چشمی تجویز می شود.
 • قسمت اعظم (90%) بیمارانی که از لنزهای چشمی استفاده می کنند، از لنزهای چشمی نرم استفاده می کنند.

هیچ مدلی از لنزهای چشمی برای همه افراد مناسب نیست و لنزهای چشمی براساس نیازهای فردی و با توجه به تجویز چشم پزشک یا بینائی سنج تعیین می شوند. بنابراین همیشه مشورت با یک متخصص برای استفاده بهتر و مناسب تر از لنزهای چشمی ضروری به نظر می رسد.

بهترین لنزهای چشمی سال 2020

بهترین لنزهای چشمی در حالت کلی

لنزهای چشمی روزانه Precision 1

 • این لنزها به دلیل ماهیت روزانه بودنشان نه تنها سالم هستند بلکه در شمار یکی از لنزهای ارزان قیمت روزانه نیز قرار مییگیرند همین خصوصیت باعث می شود آنها از نظر اقتصادی ایده آل باشند.
 • تکنولوژی به کار رفته در این لنزها بی نظیر است، و همین باعث می شود که احساس راحتی و هیدراتاسیون مضاعفی داشته باشید.

بهترین لنزهای چشمی روزانه 2020

Dailies Total 1

 • در ساخت این لنزها از تکنولوژی گرادیان آب برای افزایش راحتی آنها و همچنین اکسیژن رسانی بیشتر به چشم ها استفاده می شود، میزان آب موجود در این لنزها 33% است به همین دلیل برای کسانی که خشکی چشم دارند ایده آل به نظر می رسد.
 • استفاده از این لنزها برای درمان آستیگماتیسم توصیه نمی شود اما می توان در موارد استفاده از لنزهای چند کانونی از آنها استفاده کرد.
 • این لنزها ساخت شرکت Alcon هستند.
 • استفاده از این نوع از لنزهای روزانه برای افرادی که دارای خشکی چشم هستند مزیت های زیادی دارد. یکی از مزیت ها این است که لازم نیست هر شب بابت تمیز کردن و نگهداری آنها نگران باشید (تمیز کردن لنزهای چشمی به روش نامناسب می تواند منجر به ایجاد پروتئین در لنزها شود و این خود عاملی است که باعث خشکی بیشتر چشم ها می شود)

اقتصادی ترین لنزهای چشمی 2020

لنزهای ماهانه Extreme H2O Monthly

 • لنزهای ماهانه اقتصادی ترین نوع لنزها هستند (شما 12 لنز برای یکسال تهیه می کنید، درحالی که در لنزهای 15 روز یکبار شما باید 24 لنز برای یک سال تهیه کنید و در لنزهای روزانه شما باید 365 لنز برای یکسال تهیه کنید).
 • این لنزها از میزان انتقال اکسیژن کمی برخوردار هستند بنابراین باید 30 روز بعد از باز کردن لفافه، آنها را دور بیندازید (حتی اگر کل 30 روز را از آنها استفاده نکرده باشید) تا چشمان خود را سالم نگهدارید و از استفاده از آنها مطمئن باشید.
خرید لنز سبز عسلی

بهترین لنزهای هفتگی 2020

لنزهای چشمی نرم Hydrogel Vision Extreme H2O

 • لنزهای چشمی هفتگی یکبار مصرف گزینه مناسبی برای کسانی هستند که از خشکی چشم رنج می برند و تمایل دارند ماهانه بیشتر از یک بار لنز خود را عوض کنند اما نمی خواهند پول زیادی را بابت خرید لنزهای روزانه هدر بدهند. لنزهای Hydrogel’s Vision Extreme دارای درصد آب فراوان و قابلیت اکسیژن رسانی مناسب در تمام طول هفته هستند.
 • لنزهای هیدروژل را می توان به مدت یک یا دو هفته مورد استفاده قرار داد بعد آنها را دور انداخت. این لنزها دارای 54% درصد آب هستند بنابراین برای کسانی که دارای خشکی شدید چشم هستند، مناسب می باشند. این لنزها به گونه ای طراحی شده اند که میزان ذخیره رطوبت را متعادل نگه می دارند. این لنزها بسیار بادوام هستند بنابراین احتمال پاره شدن آنها در حین تمیز کردن بسیار کم است.
 • کسانی که از این لنزهای هیدروژل استفاده کرده اند اذعان داشته اند که استفاده از این لنزها باعث کاهش قرمزی چشم و ناراحتیهایی شده است که در نتیجه خشکی چشم برای آنان به وجود آمده است. به نظر آنها این لنزها هم راحت هستند و هم در مقایسه با قابلیت های خود قیمت مناسبی دارند.

بهترین لنزهای چشمی 15 روزه (دو هفته ای)

Acuvue Oasys with Hydraclear Plus

 • این لنزها هم دارای مزیت ارزانتر بودن نسبت به لنزهای روزانه هستند و هم نسبت به لنزهای ماهانه در هنگام استفاده راحت تر هستند.
 • این نوع از لنزها نه تنها برای اصلاح آستیگماتیسم مناسب هستند بلکه در شرایطی که قرنیه چشم انحنا داشته باشد نیز کارآیی لازم را دارند چون انحنای قرنیه چشم باعث نزدیک بینی یا دوربینی می شود و اگر لنز مورد استفاده برای این مشکل طراحی نشده باشد در هنگام استفاده باعث ناراحتی چشمان شما می شود. این نوع از لنزها همزمان هم برای خشکی چشم مناسب هستند هم برای آستیگماتیسم.
 • در ساخت این لنزها از طرح Accelerated Stabilization به منظور جلوگیری از چرخش یا افتادن لنز در هنگام پلک زدن، استفاده می شود. این لنزها حاوی 38% آب می باشند و در ساخت آنها از تکنولوژی Hydraclear Plus برای حفظ رطوبت و صافی سطح آنها در هنگام استفاده در چشم، استفاده شده است.
 • آنها اکسیژن زیادی را به چشم ها انتقال می دهند و (مانند تمام محصولات شرکت Acuvue) این لنزها از ورود 99% از اشعه فرابنفش B (UVB) و از ورود 96% اشعه فرابنفش A (UVA) جلوگیری می کند.

بهترین لنزهای چشمی ماهانه 2020

Biofinity

 • لنزهای Biofinity در طیف گسترده ای از کاربردها مورد استفاده قرار می گیرند این لنزها برای بیماران مبتلا به آستیگماتیسم و بیمارانی که به لنزهای چندکانونی احتیاج دارند، مناسب هستند.
 • در ساخت این نوع از لنزها از تکنولوژیAquaform Comfort Science استفاده شده است تا مزیت انتقال بالای اکسیژن را با یک ماده لنز طبیعی مرطوب ترکیب شود، همین باعث می شود که چشمان شما در هنگام استفاده از این لنزها در تمام طول روز سالم، سفید و مرطوب باشند. این لنزها از ماده هیدروژل سیلیکون پرمیوم ساخته می شوند. این لنزها هم محتوی آب زیادی هستند و هم قابلیت خوبی در انتقال اکسیژن دارند (به معنای بررسی نحوه عبور اکسیژن از طریق لنز و رسیدن آن به چشم) به همین دلیل در هنگام استفاده بسیار راحت هستند. راحت بودن در هنگام استفاده از لنز در لنزهای ماهانه بسیار حیاتی است زیرا تمایل به خشک شدن در این گونه از لنزها بالا است.
 • هنگام استفاده از لنزهای ماهانه استفاده از پاک کننده های مناسب و مالش دادن چشم ها بعد از خروج لنزها در هنگام شب الزامی است.
در چه زمانی استفاده از لنز رنگی خطرناک است؟

بهترین لنزهای چشمی چندکانونی 2020

Bausch + Lomb Ultra for Presbyopia

 • این لنزها دارای توانی چندگانه برای تامین طیف وسیعی از نیازهای بیماران هستند. همچنین لنزهایی برای بیمارانی که نیاز به اصلاح آستیگماتیم دارند، نیز ارائه می دهند.
 • در ساخت این لنزها از آخرین تکنولوژی های روز استفاده می شود این لنزها به دلیل اینکه از هیدروژل سیلیکونی ساخته شده اند دارای قابلیت اکسیژن رسانی مناسب هستند و در هنگام استفاده نیز راحت می باشند.
 • در این گونه از لنزها استفاده از تکنولوژی MoistureSeal این امکان را فراهم می کند که 95% از رطوبت لنز در طول 16 ساعت استفاده مداوم حفظ گردد. به دلیل قابلیت اکسیژن رسانی بالا، این لنزها برای کسانی که طولانی مدت از رایانه استفاده می کنند و یا برای کسانی که چشم های خشک دارند و در تلاش برای یافتن لنزهایی مناسب هستند، مناسب باشند.
Alcon Air Optix Aqua Multifocal
 • این نوع از لنزها به دلیل توان چندگانه و به دلیل اینکه برای تصحیح نزدیک بینی و دوربینی مناسب هستند برای افراد بالای 40 سال که به صورت مکرر با دوربینی و نزدیک بینی مواجه هستند، مناسب می باشند. آنها برخلاف لنزهای دوکانونی که انتقال شدید بین این دوحالت ایجاد می کنند یک انتقال تدریجی و ملایم بین این دو حالت ایجاد می کنند. لنزهای Alcon’s Air Optix Aqua Multifocal لنزهای ماهانه ای هستند که تصحیح بینایی مناسبی در نزدیک بینی و دوربینی برای چشمان خشک فراهم می کنند.
 • این نوع از لنزها دارای 33% آب هستند و راحتی را برای چشمان خشک فراهم می کنند. استفاده از تکنولوژی SmartShield در تولید این لنزها باعث می شود که آنها ضمن حفظ سطح مناسبی از رطوبت برای چشمهای خشک باعث جلوگیری از تحریک چشم توسط رسوبات، ذرات گرد و خاک و غیره نیز شوند.
 • افرادی که دارای چشمان خشک بوده اند بعد از استفاده از این نوع لنز اذعان داشته اند که این لنز بهترین نوع لنز چشمی چندکانونی است که تا به حال استفاده کرده اند و خطر نشان کرده اند که در هنگام استفاده از این لنز در چشم هایشان احساس رطوبت خوشایندی کرده اند همچنین بیان کرده اند که این لنزها در طول روز دید واضحی را نیز برای آنان فراهم کرده اند.

بهترین لنزهای چشمی توریک (Toric) برای آستیگماتیسم

 Day Acuvue Moist For Astigmatism

 • فرقی ندارد که شما با چشم های آستیگماتیسم متولد شده باشید و یا اینکه در اثر آسیب دیدگی چشم های شما آستیگماتیسم شده باشد به هر حال در هر دو صورت این نوع از لنزهای چشمی تصحیح بینایی خوبی را برای شما ارائه می دهند.
 • آستیگماتیسم بسته به شکل قرنیه چشم شما ممکن است باعث دوربینی یا نزدیک بینی چشمان شما شود در هر دو صورت این نوع از لنزهای چشمی برای تصحیح بینایی شما بسیار مناسب هستند.
مزایای لنز پلی ویو

بهترین لنزهای چشمی برای چشمهای حساس 2020

Dailies AquaComfort Plus

 • اگر چشمان خشکی داشته باشید استفاده از لنزهای چشمی سخت است، اما اگر چشمان حساسی داشته باشید استفاده از لنز سخت تر هم می شود. ممکن است در طول روز قرمزی بیش از حد چشم، خارش چشم ناشی از حساسیت و احساس ناخوشایندی را در چشم های خود تجربه کنید. در این حالت استفاده از لنزهای چشمی می تواند وضعیت شما را بدتر کند.
 • این لنزها در عین حالی که همه مزیت های لنزهای تماسی را دارند حاوی ماده مرطوب کننده plus blink-activated نیز هستند که روزانه چشمان شما را مرطوب نگه می دارند، این مواد از ترکیباتی ساخته می شوند که معمولا در قطره های چشمی وجود دارد.
 • اگر هنوز هم بعد از یک روز طولانی استفاده از لپ تاپ با چشمان خشک و حساس خود دست و پنجه نرم می کنید استفاده از این لنزها به دلیل جلوگیری از ورود نور آبی به داخل چشمها باعث کاهش فشار چشم در زمان تماشای صفحه نمایشگر می شوند.

بهترین لنزهای چشمی رنگی 2020

Dailies Colors

 • این لنزها نه تنها روزانه هستند بلکه اگر به صورت صحیح مورد استفاده قرار بگیرند، عفونت های چشمی را نیز کاهش می دهند.
 • اکسیژن به آسانی از داخل این لنزها عبور می کند و به چشم می رسد به همین دلیل برای استفاده توسط بیماران سبک و راحت هستند.

Air Optix Colors

 • استفاده از لنزهای رنگی یک روش مناسب برای تغییر رنگ چشمها محسوب می شود آنها حتی برای استفاده روزانه نیز عالی هستند. پیدا کردن یک جفت لنز رنگی که در حین استفاده چشمهای شما را خشک نکند کار آسانی نیست اما لنزهای Air Optix Colors به گونه ای طراحی شده اند که رطوبت را نگه می دارند و به همین دلیل باعث خشکی چشم نمی شوند.
 • در ساخت این لنزها از تکنولوژی SmartShield استفاده می شود. این تکنولوژی از ایجاد رسوب سطحی پروتئین که در اثر گذشت زمان به وجود می آید و باعث خشک شدن چشم می شود، جلوگیری می کند. این نوع از لنزها در سایه رنگ های زیبا و ظریفی مانند خاکستری و عسلی و یا در رنگهای جلب توجه کننده ای مثل ارغوانی و سبز تیره در دسترس هستند.

بهترین لنزهای چشمی مختص استفاده طولانی مدت

Air Optix Night & Day Aqua

 • این نوع از لنزها یکی از معدود لنزهای چشمی تایید شده توسط سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) برای استفاده در 30 روز به صورت مداوم هستند.
 • این گونه لنزها در هنگام استفاده راحت هستند، قابلیت اکسیژن رسانی بالایی دارند و دید واضحی را به ارمغان می آورند.
 • با توجه به اینکه می توان از آنها در تمام طول شب استفاده کرد به همین دلیل قابلیت نفوذپذیری اکسیژن زیادی دارند.

بهترین لنزهای چشمی با قابلیت تغییر 2020

Acuvue Oasys with Transitions

 • اولین نوع از لنزهای چشمی هستند که به صورت یکپارچه با تغییرات نور مطابقت پیدا می کنند و دیدی آرامش بخش را در تمام طول روز فراهم می کنند.
 • مناسب برای استفاده توسط ورزشکاران و تمام افرادی هستند که می خواهند بین میزان نور داخلی و خارجی چشم تعادل ایجاد کنند.
 • این لنزها یکی از بهترین لنزها هستند و اولین بار در سال 2018 به بازار عرضه شده اند.

 

منابع:

https://contactscompare.com/blog/best-contact-lenses/

https://www.verywellhealth.com/best-contact-lenses-for-dry-eyes-4644606

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.