لنز طبی

لنز مسافرتی چیست؟ | خرید لنز مسافرتی بصورت آنلاین

لنز مسافرتی

لنز مسافرتی یکی از مناسب ترین انواع لنز است که برای افرادی در نظر گرفته شده است که دائما در حل سفر کردن هستند. اگر تا بحال در مورد لنز مسافرتی اطلاعاتی نداشتید با ما در این مقاله همراه باشید.

هر فرد دارای روال مشخصی برای زندگی روزمره خود میباشد که در هنگام سفر ممکن است آنها را بر هم زند. یا اینکه مجبور به بر هم زدن آنها شود. مثل عادات خواب یا غذا. اما نکته ای که وجود دارد این است که تعدادی از کارهای روزمره ما نباید فراموش یا تغییر یابند زیرا ممکن است به قیمت آسیب به ما تمام شود. یکی از آنها لنزهای تماسی است که در صورت تغییر در نحوه استفاده از آنها چشم هایمان دچار آسیب جدی میشوند.

برخی از شرکت های سازنده لنزهای تماسی، لنزهای مخصوص سفر یا لنز مسافرتی را نیز تولید میکنند که این لنزها دارای ویژگی های خاص و متفاوتی از لنزهای معمولی میباشند و برای خرید آنها باید به نکات زیر توجه کنید.

اولین نکته  در مورد لنز مسافرتی این است که بسته بندی لنز در کمترین سایز ممکن باشد که بتوانید آن را به راحتی جا به جا کنید. نکته ی مهم بعد این است که مایع لنز مورد نظرتان برای مسافرت بنباید میل ترکیبی زیادی با مواد مختلف داشته باشد. زیرا در مقصد مورد نظر ممکن است کیفیت هوا با کیفیت هوای محل زندگی شما تفاوت زیادی داشته باشد. هم چنین اینکه تاثیر پذیری مایع لنز مورد نظرتان نباید از حرارت محیط زیاد باشد زیرا همانطور که گفته شد ممکن است دمای هوای محیزط مقصدتان تفاوت زیادی با محل زندگی تان داشته باشد.

نکات مهم نگهداری لنز مسافرتی

همچنین اینکه در هنگام سفر برای تمیز و ایمن نگه داشتن آنها ، موارد احتیاط بیشتری را باید رعایت کنید. بنابراین هنگام بسته بندی آنها ، در صورت اضطرار حتما محلول نگهدارنده و سایر مواد ضروری را همراه خود بیاورید. اگر با هواپیما سفر می کنید ، باید تصمیم بگیرید که در طول سفر لنزهای خود را می گذارید یا خیر. هنگامی که به مقصد میرسید نیز، با استفاده از همان روش هایی که در خانه انجام میدادید ، از لنزهای خود مراقبت کنید ، اما حتما آنها را قبل از انجام فعالیت های خاص و تفریحی از چشمانتان بیرون آورید. هنگام بازگشت به خانه نیز آنها را فراموش نکنید.!

محلول نگهدارنده لنزتان را به اندازه کل روزهای سفر خود بیاورید. زیرا در آن کشور ممکن است نام تجاری مایع لنز با شما در همه جا موجود نباشد. بهتر است کوچکترین جعبه ای که در اختیار دارید را برای حمل لنز خود بیاورید. فقط توجه داشته باشید که آن مقدار مایعی که به همراه خود می آورید به گونه ای بسته بندی شده باشد که با مواد مختلف در کیفتان واکنش ندهد یا اینکه در بسته بندی در اثر افزایش یا کاهش فشار هوا به ویژه برای کسانی که با هواپیما پرواز میکنند باز نشود. از طرفی برای اطمینان از عدم نشت مایع لنز میتواند بسته بندی آن را درون کیسه های پلاستیکی زیپ دار یا کیسه هایی که به خوبی بسته میشوند استفاده کنید.

مزایای لنز پلی ویو

محلول لنز را در ظرف مخصوص نگهداری کنید

به این نکته توجه کنید که محلول لنزتان را صرفا برای کاهش فضای اشغالی درون بطری کوچک غیر مخصوص آن نریزید. زیرا این کار به محلول لنز شما آسیب وارد میکند. سعی کنید بدین منظور از بطری های مخصوصی که برای این کار تهیه شده اند استفاده  کنید.. قبل از بسته بندی مقداری از هوای بطری را خالی کنید. زیرا فشار هوا در ارتفاعات زیاد گسترش می یابد ، که می تواند باعث شود بطری هنگام پرواز پرواز باز شود.

بهتر است با خود یک لنز مسافرتی اضافه نیز بیاورید.

لنز مسافرتی

 ایده خوبی است که یک جفت اضافی را به همراه داشته باشید. اگر از لنزهای یکبار مصرف روزانه استفاده می کنید ، ممکن استمجبور شوید چندین جفت لنز همراه خود داشته باشید. این کار به شما کمک می کنند در مواقع اضطراری مانند پارگی لنز یا مفقود شدن آن به مشکل برنخورید. زیرا تهیه ی دوباره ی لنز مورد نظر در سفر کار بسیار سختی است. از یک جهت بهتر است همیشه از یک نوع برند لنز استفاده کنید و در صورت مفقود شدن لنزتان در سفر مجبور به خرید لنز با برندی متفاوت شوید که این باعث آسیب رسیدن به چشم هایتان میشود. از طرف دیگر حتی اگر بخواهید همان برند لنز مورد نظرتان را در سفر پیدا کنید ممکن است با مشکل بزرگی مثل نبود آن برند در آن شهر یا کشور مواجه شوید.

لنزهای خود را در کیفتان در یک جای مطمئن قرار دهید. حتی ممکن است مجبور شوید یک کیف کمی بزرگتر را به منظور نگهداری امن از آن لنز به همراه خود بیاورید. این کار باعث میشود که هم آن را در کیفتان گم نکنید و هم این که اگر دچار ریزش محلول شد به وسایل موجود در کیفتان آسیب نرساند.

عینک خود را با خود ببرید. در حالی که ممکن است روزانه از عینک خود استفاده نکنید ، باید هنگام مسافرت فقط برای احتیاط هم که شده آنها را با خود بیاورید. اگر اتفاقی برای لنزهای شما رخ دهد یا چشمان شما تحریک شده یا دچار حساسیت به لنز شده باشد ، ممکن است مجبور شوید از عینکتان استفاده کنید.

نکته بسیار مهم

نسخه ی لنزی که پزشکتان برای شما تجویز کرده بود را همراه خود ببرید. این کار نیز ایده بسیار خوبی است و حتی اگر به خارج از کشور سفر می کنید ، تجویز لنز و عینک به طور کلی در کشورهای مختلف شبیه به هم است زیرا این موضوع بر پایه علم میباشد و در نقاط مختلف تفاوتی نمیکند. همچنین اینکه اگر اتفاقی برای لنزهای شما افتاد ، می توانید آنها را به راحتی و بدون نگرانی جایگزین کنید. به ویژه اگر به انگلیس یا فرانسه می روید ، برای دریافت لنزهای جدید به نسخه پزشک نیاز دارید. بنابراین حتما قبل از سفر با پزشک خود صحبت کنید تا نسخه ی شما را برایتان آماده کند.

این نکته را در نظر داشته باشید که با خود لنز یکبار مصرف نیز بیاورید. زیرا اگر به جایی می روید که ممکن است به آب تمیز دسترسی نداشته باشید مجبور میشوید به جای لنزهای دائمی خود از لنز یکبار مصرف روزانه تان استفاده کنید زیرا در چنین شرایطی نخواهید توانست دست های خود را بشویید و از لنزهایتان استفاده کنید. بنابراین با پیش بینی مکانی که به آن سفر میکنید به تعداد روزهایی که در منطقه ای با بهداشت کم حضور دارید لنزهای روزانه یکبار مصرف به همراه داشته باشید. از مزایای دیگر این کار این است که اگر حتی به بهداشت مکان مورد نظر شک دارید و یا اینکه زمان کافی برای شستن دست ها و استفاده از لنزهایتان ندارید میتوانید از این نوع لنزها استفاده کنید.

مشاوره هنگام خرید لنزهای طبی چه اهمیتی دارد؟

لنز مسافرتی مناسب برای مسافرت با هواپیما

اگر با هواپیما سفر میکنید باید نکات مهم دیگری را نیز مد نظر بگیرید. هوا در ارتفاعات بسیار خشک تر از هوای موجود در نزدیکی سطح زمین است و این می تواند باعث خشک شدن و تحریک چشم شما شود. اگر بیش از دو ساعت در پرواز هستید ، بهتر است به این نکته توجه کنید که به جای استفاده از لنزهای خود تا زمان فرود آمدن ، عینکتان را روی چشمتان بگذارید.

اگر پرواز شما زیر دو ساعت باشد ، ممکن است تصمیم بگیرید که لنزهای تماسی خود را خارج نکنید. در این حالت ، برایتان بهتر است که یک پماد موضعی چشم یا آبرسان چشم را در کابین به همراه خود داشته باشید تا از خشک شدن چشمانتان جلوگیری کنید.

همانطور که میدانید ممکن است برای گرفتن چمدانتان که در قسمت بار هواپیما وجود دارد به هر دلیلی با تاخیر مواجه شوید و یا اصلا در صورت وجود یک اشتباه آن را نتوانید تا چند روز تحویل بگیرید. بنابراین سعی کنید بسته نگهداری لنزتان را در کابین به همراه داشته باشد تا در صورت وجود چنین مشکلاتی بتوانید از لنزهایتان استفاده کنید.

در هنگام خوابیدن در هواپیما لنزهای خود را بیرون بیاورید.

اگر هنگام پرواز در حال خواب هستید ، ابتدا به یاد داشته باشید که لنزهای خود را بیرون بیاورید. حتی بهتر است که لنزهای خود را قبل از سوار شدن به هواپیما بیرون بیاورید و عینک خود را تا زمانی که به زمین نرسیده اید ، بر چشمانتان بگذارید. این کار از تحریک و یا حتی آسیب به چشم شما جلوگیری میکند.

برخی از لنزهای تماسی مورد تایید FDA  وجود دارند که  برای خوابیدن تأیید شده اند. اگر می خواهید گزینه خواب یا چرت زدن با لنزهای تماسی خود را انتخاب کنید ، میتوانید با پزشکتان راجع به این قضیه صحبت کنید تا برای شما از این قبیل لنزها را تجویز کنند.

از آنجایی که شما نخواهید توانست بیشتر از 3 اونس مایع را در کابین هواپیما به همراه داشته باشید راه حلی که برای آن وجود دارد این است که به اندازه ی همان 3 اونس مایع را با خود در کابین بیاورید سپس بطری های مخصوص مایع لنز را از بیرون تهیه کنید و بقیه ی مایع لنز خود را درون آن بریزید و در بار بگذارید. همچنین اینکه از آنجایی که این مایع یک مایع پزشکی میباشد و ممکن است متصدیان آن را دارو یا مواد دیگری تلقی کنند بهتر است قبل از تحویل بارتان با آنها در این باره صحبت کنید تا برایتان مشکلی به وجود نیاید. اما حمل مقدار بیش از حد مجاز از این مایع بر عهده ی خود شماست و در صورت رعایت نکردن ممکن است برایتان مشکل بوجود آید.

4 اصل کلیدی برای رهایی همیشگی از عینک

در هنگام مسافرت نیز از لنزهای خود مراقبت کنید

لنز مسافرتی

یک مکان تمیز برای ذخیره لنز مسافرتی خود پیدا کنید

پس از رسیدن به محل اقامت خود نیز باید مکانی مناسب و تمیز برای ذخیره لنزهای خود پیدا کنید. همچنین اینکه اطمینان حاصل کنید که آنها گم نمی شوند و کثیف نمی شوند.

اگر در هتل اقامت دارید ، بهتر است آنها را در کنار سینک نگه دارید. یا اگر به صورت مشترک با کسی اتاق یا خوابگاه دارید بهتر است لنز و مایع لنزتان را در چمدان یا کیف شخصی خود بگذارید زیرا ممکن است همسفرتان در تشخیص آن دچار اشتباه شده و آن مفقود یا دور بیاندازد.

دست های خود را قبل از لنزهای خود تمیز کنید

چه لنزهای خود را وارد کرده و یا بیرون بیاورید ، همیشه ابتدا دستان خود را بشویید.

اگر در حال مسافرت به مکانی هستید که ممکن است آب تمیز آزادانه در دسترس نباشد ، سعی کنید قبل از رفتن به محل مورد نظر نوک انگشتان خود را خوب بشویید تا بتوانید در صورت نیاز لنزهای خود را بیرون آورید. حواستان باشد که از ضد عفون کننده های دست برای این کار استفاده نکنید زیرا در آنها الکل وجود دارد که میتواند به لنز شما در نتیجه چشمان شما آسیب بزرگی وارد کند.

قبل از شنا لنزهای خود را بیرون بیاورید

آب و ماسه می توانند به لنزهای شما آسیب برسانند و چشم شما را تحریک کنند. اگر قصد شنا کردن یا تفریحات ساحلی را دارید ، قبل از رفتن لنزهای خود را بیرون آورید. از یک طرف نمیتوانید از عینک یا لنز خود در آب استفاده کنید ولی خارج از آب این کار را میتوانید انجام دهید.

در هنگام انجام دادن چنین تفریحاتی حتما تمام جوانب احتیاط را رعایت کنید. زیرا اگر ذره ای لنزهایتان دچار آلودگی یا آسیب شوند بالتبع چشمانتان را نیز درگیر میکند. و در صورت درگیر شدن چشمانتان و عفونت کردن آنها مجبور به درمان در مقصد میشوید که هم هزینه بر است و هم مجبور به گذاشتن وقت زیادی برای این کار خواهید شد که باعث میشود از سفرتان بمانید.

از طرف دیگر اگر در ساحل شنا نمی کنید می توانید از عینک آفتابی استفاده کنید تا از ورود شن و ماسه ساحل به چشم هایتان جلوگیری به عمل آورید.

هنگام ترک  محل اقامتتان ، لنز مسافرتی خود را به خاطر بسپارید

هنگام رفتن هم ، حتماً لنزهای خود را با خود بیاورید! لیستی از مواردی را که نمی خواهید فراموش کنید تهیه کنید و لنزها و محلول لنز خود را در این لیست قرار دهید. قبل از ترک محل اقامتتان نیز این لیست را چک کرده و بعد خارج شوید.

منبع:

https://www.wikihow.com/Travel-With-Contact-Lenses

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.