لنز طبی

مشاوره هنگام خرید لنزهای طبی چه اهمیتی دارد؟

لنزهای طبی

امروزه بسیاری از افراد برای اصلاح بینایی خود از لنز طبی استفاده می کنند. برخی از افراد در هنگام خرید لنزهای طبی دچار سردرگمی می شوند و نمی دانند در این هنگام باید چه کنند. لنز طبی باید با دقت انتخاب و خریداری شده و همچنین تمیز و نگهداری شود، زیرا اگر شما لنزهای طبی خوب و باکیفیتی را نیز خریداری کنید اما آن ها را به درستی تمیز و نگهداری نکنید، می تواند منجر به عفونت و تحریک چشم شود.

برخی از عفونت های چشم می توانند تأثیر زیادی بر سلامتی شما داشته باشند. مشاوره هنگام خرید لنزهای طبی بسیار اهمیت دارد، زیرا این لنزها به طور مستقیم با چشم افراد در ارتباط هستند. ما در این مقاله می خواهیم در مورد لنزهای طبی بیشتر بدانیم، همچنین می خواهیم بدانیم مشاوره هنگام خرید لنز طبی چه اهمیتی دارد.

لنز طبی چیست؟

لنزهای طبی، دیسک های پلاستیکی نازک و شفافی هستند و برای بهبود بینایی از آن ها استفاده می شود. لنزهای طبی روی لایه اشکی که قرنیه را می پوشاند، شناور هستند.

خرید مستقیم لنز از عمده فروش

لنزهای طبی مانند عینک ها، مشکلات بینایی ناشی از عیوب انکساری را اصلاح می کنند. عیب انکساری زمانی اتفاق می افتد که نور به درستی در چشم شکسته نشود و منجر به تاری تصویر می شود.

لنزهای طبی می توانند بینایی افراد مبتلا به عیوب انکساری زیر را بهبود ببخشند:

 • نزدیک بینی
 • دور بینی
 • آستیگماتیسم (دید تحریف شده)
 • پیر چشمی (تغییراتی در دید نزدیک که به طور معمول با افزایش سن اتفاق می افتد)

انواع لنزهای طبی:

لنزها از انواع مختلف پلاستیک ساخته می شوند. دو نوع رایج لنزهای طبی، لنزهای سخت و نرم هستند.

 • لنز طبی سخت:

یکی از متداول ترین نوع لنزهای طبی سخت، لنزهای سخت نفوذ پذیر به گاز (RGP) هستند. این لنزها معمولاً از ترکیب پلاستیک با مواد دیگر ساخته می شوند. این لنزها شکل خود را حفظ می کنند، با این وجود اجازه می دهند اکسیژن از طریق لنز به چشم شما نفوذ کنند. لنزهای RGP به ویژه برای افراد مبتلا به آستیگماتیسم و بیماری به نام قوز قرنیه بسیار مفید هستند. این امر به این دلیل است که این لنزها در هنگام انحنای قرنیه به طور ناهموار، دید واضح تری نسبت به لنزهای نرم ایجاد می کنند. افرادی که آلرژی دارند نیز لنزهای RGP را ترجیح می دهند.

 • لنز طبی نرم:

بیشتر افراد استفاده از لنزهای طبی نرم را انتخاب می کنند. این به این دلیل است که آن ها تمایل به راحتی بیشتری دارند و این لنزها گزینه های زیادی برای انتخاب دارند. در زیر انواع لنزهای نرم، آورده شده است:

 • لنزهای روزانه: این لنزها را وقتی که از خواب بیدار می شوید، در چشم می گذارید و وقتی که می خوابید، آن ها را از چشم خارج می کنید. بسیاری از این لنزها یکبار مصرف هستند، به این معنی که شما هر روز از یک جفت لنز جدید استفاده می کنید. یا ممکن است لنزی را انتخاب کنید که ماندگاری بیشتری داشته باشد و فقط یک بار در هفته، هر دو هفته، هر ماه و یا هر سال تعویض شوند. بعضی از چشم پزشکان می گویند که اگر هر چند وقت یک بار از لنزها استفاده می کنید، بهتر است از لنزهای یکبار مصرف روزانه استفاده کنید.
 • لنزهای برای استفاده طولانی مدت: از این لنزها می توانید در هنگام خواب نیز استفاده کنید اما حداقل هفته ایی یک بار باید برای تمیز کردن آن ها را از چشم خارج کنید. کمتر چشم پزشکی استفاده از این لنزها را توصیه می کند زیرا این لنزها احتمال عفونت جدی چشم را افزایش می دهند.
 • لنزهای توریک: لنزهای توریک می توانند بینایی را برای افراد مبتلا به آستیگماتیسم اصلاح کنند البته نه به اندازه لنزهای طبی. لنزهای توریک می توانند برای استفاده روزانه یا طولانی مدت تجویز شوند. قیمت لنزهای توریک اغلب بیشتر از انواع دیگر لنزهای طبی نرم است.
 • لنزهای طبی رنگی: لنزهای طبی اصلاح کننده بینایی می توانند رنگ چشم شما را تغییر دهند. می توانید این لنزها را در قالب لنزهای روزانه، لنزهای استفاده طولانی مدت و لنزهای توریک تهیه کنید.
چطور از خشکی چشم ناشی از لنز طبی جلوگیری کنیم؟

انواع دیگر لنز طبی:

 • لنز طبی برای پیر چشمی:

لنز برای پیرچشمی برای اصلاح مشکلات بینایی طبیعی افراد پس از 40 سالگی، زمانی که دیدن اشیا نزدیک به وضوح مشکل تر می شود، طراحی شده است. گزینه های مختلفی برای این لنزهای اصلاحی وجود دارد. این گزینه ها مثلا شامل: لنزهای طبی دو کانونی یا چند کانونی و تصحیح تک دید، که در آن یک چشم از یک لنز دید نزدیک و چشم دیگر از لنز بینایی استفاده می کند، است.

 • لنزهای بانداژ:

این لنزها نسخه استفاده داخلی ندارند. در عوض، آن ها سطح قرنیه شما را برای راحتی بعد از آسیب یا جراحی پوشش می دهند.

مشاوره هنگام خرید لنز طبی چه اهمیتی دارد؟

لنزهای طبی وسیله های پزشکی هستند که به طور مستقیم با چشم فرد در ارتباط هستند، به همین دلیل انتخاب یک لنز طبی مناسب بسیار مهم است، چرا که اگر شما لنز نامناسب و بی کیفیتی را خریداری کنید، ممکن است به چشمان خود آسیب برسانید و حتی ممکن است چشمان شما دچار آسیب های جبران ناپذیری شوند.

اگر چندین سال است که از لنز طبی استفاده می کنید و یا اینکه به تازگی می خواهید این لنز را جایگزین عینک خود بکنید، بهتر است که مشاوره هایی را هنگام خرید این لنزها از چشم پزشک خود، بینایی سنج و یا فروشنده لنزهای طبی دریافت کنید، چرا که با این کار می توانید اطلاعات خود را در زمینه لنزهای طبی بیشتر کرده و به سلامت چشمان خود اهمیت بیشتری بدهید.

شما فقط یک جفت چشم دارید، بنابراین باید از آن ها به خوبی مراقبت کرده و طبق مشاوره ها، لنزهای طبی باکیفیت و عالی را که متناسب با چشمانتان است، خریداری کنید.

شما اگر به تازگی می خواهید از لنز طبی استفاده کنید، ممکن است با دیدن برندها و نوع های مختلف آن دچار سردرگمی شوید و نتوانید لنز طبی مورد نظر و مناسب خود را انتخاب کنید اما اگر از افراد خبره و افرادی که سال ها است در این کار هستند و همه جزئیات مربوط به لنزهای طبی را می دانند، مشاوره دریافت کنید، به راحتی می توانید انتخاب مناسبی داشته باشید.

نکاتی که باید هنگام مشاوره برای خرید لنز طبی در نظر بگیرید:

هنگامی که می خواهید از فردی مشاوره خرید لنز طبی بگیرید، باید یک سری سوال ها از او بپرسید تا بتوانید لنز طبی مناسب خود را انتخاب کرده و سلامت چشمان خود را حفظ کنید.

از جمله نکات و سوالاتی که باید هنگام مشاوره برای خرید لنز طبی پرسید، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • لنزهای طبی چه لنزهایی هستند:

لنزهای طبی وسیله های پزشکی محسوب می شوند که بینایی فرد را اصلاح کرده و جایگزین مناسبی برای عینک به شمار می روند. همچنین فرد می تواند از لنزهای طبی رنگی نیز استفاده کند، لنزهای طبی رنگی هم بینایی فرد را اصلاح کرده و هم ظاهر او را جذاب تر می کنند.

 • انتخاب مایع لنز مناسب برای لنز طبی:

انتخاب مایع لنز طبی بسیار مهم است، زیرا مایع لنزها انواع مختلفی دارند و انتخاب نوع مناسب آن ها بسیار مهم است. لنز طبی باید به طور موثر ضد عفونی شود تا نه تنها کیفیت لنز، بلکه سلامت چشمان شما نیز حفظ شود.

فروشگاه اینترنتی فروش لنز رنگی چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

از مایع های لنز چند منظوره می توان برای تمیز کردن، ضد عفونی کردن، شستشو و نگهداری لنزهای چشمی استفاده کرد. مایع های لنز هیدروژن پراکسید غالباً برای افرادی که به لنز و یا مایع لنز حساسیت دارند، انتخابی مناسب هستند. از مایع لنز هیدروژن پراکسید می توان برای شستشو و نگهداری لنزهای چشمی استفاده کرد.

 • خرید لنز طبی به صورت آنلاین یا خرید آن ها از فروشگاه ها:

روش های مختلفی برای خریدن لنز طبی وجود دارد، مانند سفارش آن ها به صورت آنلاین و یا خرید آن ها از فروشگاه ها. اگر فورا به لنزهای طبی خود احتیاج دارید، می توانید آن ها را از فروشگاه ها خریداری کنید اما خرید لنز طبی به صورت آنلاین نیز مزایای زیادی حتی بیشتر از خرید این لنزها از فروشگاه ها به همراه دارد.

از جمله مزایای خرید لنزها به صورت آنلاین، از فروشگاه های اینترنتی معتبر مانند سایت لنز مارکت، می توان به، خرید بسیار آسان، پشتیبانی فعال، پرداخت درب منزل در تهران، تنوع بسیار بالای محصولات، کیفیت فوق العاده محصولات و قیمت عالی آن ها و … اشاره کرد.

لنزهای طبیسخن آخر مشاوره هنگام خرید لنز طبی:

لنز طبی جایگزین اصلاح دید مناسب است و جایگزین مناسبی برای عینک به شمار می روند.

مشاوره هنگام خرید لنزهای طبی بسیار مهم است. یکی دیگر از موارد مهمی که باید هنگام خرید لنز طبی در نظر گرفت، خرید این لنز از یک فروشگاه معتبر است.

سایت لنز مارکت یکی از بهترین و بزرگترین فروشگاه های آنلاین فروش لنز و مایع لنز در ایران است و یکی از معتبرترین جاهایی است که می توانید برای خرید لنزهای طبی خود به آن ها اعتماد کنید.

شما می توانید هنگام خرید لنز طبی خود از سایت لنز مارکت از مشاوره با کارشناسان خبره این سایت نیز استفاده کنید، کارشناسان سایت لنز مارکت شما را تا انتخاب یک لنز طبی با کیفیت راهنمایی کرده و اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار می دهند، همچنین به کلیه سوالات شما در رابطه با لنزهای طبی پاسخ خواهند داد.

 

منابع:

 

https://www.aao.org/eye-health/glasses-contacts/contact-lens-102

http://eyetechfrisco.com/index.php/blog/contact-lens-tips-essential-guide-healthy-eyes/

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.