6 کاربرد خلاقانه برای استفاده از قاب لنز تماسی قدیمی

در این مقاله از لنز مارکت به 6 کاربرد خلاقانه استفاده از قاب لنز تماسی قدیمی می پردازیم.

همه ما می توانیم قبول کنیم که زمان آن فرا رسیده است که مراقبت بهتر از سیاره خود را شروع کنیم. این تنها چیزی است که ما داریم. پذیرش پایداری، ضایعات اندک و زندگی سبز ممکن است دشوار به نظر برسد. اما یک سری تغییرات کوچک می تواند تاثیر شخصی شما بر محیط را از طرق مختلف کاهش دهد.

به عنوان مثال، چیزی به سادگی قاب یا محفظه لنزهای تماسی، کارشناسان توصیه می کنند هر سه ماه یکبار آن ها را تعویض کنید. عدم تعویض به موقع قاب لنزها با عفونت های جدی چشم مرتبط است. دلیل این امر این است که قاب لنز تماسی شما می تواند به میکروب های میکروسکوپی آلوده شود.

تعویض منظم قاب لنز برای سلامتی شما مهم است. ما نمی ‌توانیم با نگه داشتن یک قاب لنز برای همیشه، ضایعات را کاهش دهیم. اما راه ‌های سرگرم ‌کننده و خلاقانه زیادی وجود دارد که می‌ توانید با استفاده از قاب ‌های لنز قدیمی‌ تان مانع از ورود آن ‌ها به محل دفن زباله شوید. این یک تغییر کوچک است اما تغییر کوچک هر فردی به تغییری بزرگ می‌ افزاید!

برای خرید انواع محلول لنز با شماره های درج شده درسایت تماس بگیرید.

کاربرد های خلاقانه قاب لنز تماسی قدیمی:

بازیافت پلاستیک، هزینه ‌های زیست‌ محیطی خاص خود را به همراه دارد، نه اینکه فقط به نیروی کار اشاره کنیم. بنابراین ممکن است زمان آن رسیده باشد که خارج از چهارچوب فکر کنید! در واقع از شر محفظه لنز تماسی خود خلاص شوید!

راه هایی برای استفاده مجدد از محفظه لنزهای تماسی وجود دارد تا در سطل زباله یا سطل بازیافت نیفتند. فکر کردن به روش‌های خلاقانه برای استفاده مجدد از آن ها همچنین به این معنی است که جعبه ‌های نگهداری پلاستیکی جدید کمتری خریداری خواهید کرد. در زیر به 6 کاربرد خلاقانه استفاده از قاب لنز تماسی قدیمی اشاره خواهیم کرد:

 1. ظرف قرص:

  قاب لنزهای تماسی برای نگهداری قرص ها مناسب است. می توانید دو نوع قرص مختلف را در یک ظرف نگهداری کنید. مثلا یک طرف قرص های تجویزی و طرف دیگر مسکن های معمولی. هر محفظه به اندازه کافی بزرگ است که حداقل هفت قرص را در خود جای دهد. اگر این تعداد قرص برای دوز روزانه یا دو بار در روز است، می توانید قاب خود را برای هفته آینده پر کنید و هرگز خوردن قرص ها را از یاد نبرید. به خاطر داشته باشید که اگر قرص ‌ها شبیه به هم باشند، برداشتن قرص ‌ها از بطری اصلی ‌شان می ‌تواند منجر به سردرگمی شود. قاب لنز تماسی را که قرص ها را در آن ها نگهداری می کنید، از کودکان دور نگه دارید.

 2. برای خرید انواع لنز فصلی با شماره های درج شده درسایت تماس بگیرید.
 3. نگهدارنده چاشنی یکبار مصرف:

  چه کسی دوست دارد سیب زمینی سرخ کرده بدون سس کچاپ، ساندویچ ژامبون بدون خردل یا رولت گوشت بدون سس فلفل بخورد؟ هیچکس! به همین دلیل است که کیس های لنزهای تماسی قدیمی، نگهدارنده چاشنی یکبار مصرف عالی هستند. قاب لنز خود را با چاشنی مورد علاقه خود پر کنید و آن را در کیف خود قرار دهید. به این ترتیب، طعم غذای شما همیشه همان طور که دوست دارید، خواهد بود.

 4. نگهدارنده لوازم آرایشی یکبار مصرف:

  این یک موهبت الهی برای کسانی است که اغلب وقت خود را دور از خانه می گذرانند. دیگر نیازی نیست کیف لوازم آرایشی حجیم را با خود حمل کنید. محفظه ‌های لنزهای تماسی قدیمی را با لوازم آرایشی که نمی ‌توانید بدون آن ها زندگی کنید، پر کنید و بدانید که همیشه یک سری لوازم آرایشی در اختیار خواهید داشت. کرم، برق لب، کانسیلر، کرم دور چشم، رژگونه و سایه چشم، همه این ها را می توانید در دسترس خود داشته باشید. درپوش ‌های محفظه لنزهای تماسی شما به خوبی و محکم پیچ می ‌شوند تا بدانید که هیچ گونه ریختگی وجود نخواهد داشت.

برای خرید لنز طوسی عسلی با شماره های درج شده درسایت تماس بگیرید.

 1. نگهدارنده دهانشویه:

  آیا تا به حال در راه رفتن به یک جلسه یا قرار ملاقات بوده اید و آرزو کرده اید که ای کاش کمی دهانشویه برای تازه کردن نفس خود همراه داشتید؟ اما هیچ کس نمی خواهد یک بطری کامل دهانشویه را با خود حمل کند. محفظه لنزهای تماسی، اندازه مناسبی برای یک جرعه دهانشویه دارند. آن را پر از دهانشویه کنید و برای هر زمان که به آن نیاز داشتید آن را در کیف خود قرار دهید!

 2. کیف نگهدارنده هندزفری:

  هدفون ها و هندزفری ها می توانند به طرز آزاردهنده ایی در جیب یا کیف دستی شما گره بخورند. آن ها همچنین می توانند بسیار کثیف شوند و شما را در معرض خطر ورود باکتری های مضر به گوش قرار دهند. یک شکاف را در هر طرف قاب لنز تماس برش دهید تا سیم هدفون از آن عبور کند. هدفون خود را داخل قاب قرار دهید و درب آن را ببندید. سپس سیم را دور قاب بپیچید تا از گره خوردن آن جلوگیری کنید. اگر به اندازه کافی خوش شانس هستید که هدفون های بی سیم داشته باشید، این کار حتی ساده تر است. آن ها را در کیس لنز خود قرار دهید و راه بیفتید!

برای خرید انواع لنز لابلا با شماره های درج شده درسایت تماس بگیرید.

 1. 14.	6 کاربرد خلاقانه برای استفاده از لنز تماسی قدیمی محفظه مسافرتی برای جواهرات:

  یک سفر کوتاه در پیش دارید و می خواهید جواهرات کوچک مورد علاقه خود را با خود ببرید؟ تشخیص اینکه کجا آن ها را نگهداری کنید، می تواند سخت باشد. اگر آن ها را کنار لوازم آرایشی خود نگهداری کنید، احتمالا در هم پیچیده یا آسیب می بینند. همچنین در کیف شما، ممکن است گم شوند. قاب لنزهای تماسی برای ایمن، تمیز و خشک نگه داشتن جواهرات شما در طول سفر عالی هستند.

لنزهای تماسی را بازیافت کنید:

ما به بازیافت جعبه های مقوایی، قوطی های آلومینیومی نوشابه، بطری های پلاستیکی آب، مجلات و سایر مواردی که زمانی در سطل زباله انداختیم، عادت کرده ایم.

با این حال، ممکن است به بازیافت لنزهای تماسی قدیمی خود فکر نکرده باشید. بله، لنزهای تماسی قابل بازیافت هستند. اما متاسفانه، دور انداختن لنزهای تماسی خود به روشی سازگار با محیط زیست به سادگی انداختن آن ها در سطل بازیافت نیست.

لنزهای تماسی را در فاضلاب قرار ندهید:

تخمین زده می شود که 45 میلیون آمریکایی از لنزهای تماسی استفاده می کنند. بر اساس یک مطالعه، میلیون‌ ها نفر از این افراد ممکن است راه ‌های آبی را با لنزهای تماسی مورد استفاده خود مسدود کنند.

در سال 2018، یک مطالعه دانشگاه ایالتی آریزونا روی استفاده کنندگان از لنزهای تماسی نشان داد که 15 تا 20 درصد از آن ها لنزهای تماسی قدیمی خود را در توالت می ریزند یا آن ها را در فاضلاب سینک می اندازند.

محققان گزارش دادند که در سطح ملی، سالانه 1.8 تا 3.36 میلیارد لنز داخل فاضلاب قرار می گیرد. به عبارت دیگر، این به معنای انباشته شدن 20 تا 23 تن زباله پلاستیکی در فاضلاب ها در سال است.

لنزهای تماسی به راحتی تجزیه نمی شوند زیرا آن ها تجهیزات پزشکی هستند که برای تحمل سختی ها طراحی شده اند.

به فاضلاب انداختن لنزهای تماسی به ویژه نگران کننده است، زیرا اندازه و انعطاف پذیری آن ها به آن ها اجازه می دهد از فیلترهایی عبور کنند که برای جلوگیری از زباله های غیربیولوژیکی از تصفیه خانه های فاضلاب است.

لنزهای تماسی را با بقیه زباله های خود مخلوط نکنید:

نباید لنزهای تماسی قدیمی خود را در همان کیسه های زباله ایی قرار دهید که سایر مواد غذایی دور ریخته شده، تکه های سبزی و سایر زباله های حیاط، لوازم فرسوده و ظروف شکسته شما قرار می گیرند.

در حالی که افزودن لنزهای تماسی به زباله ‌های روزمره به این معنی است که پلاستیک به سیستم ‌های آبی ما سرازیر نمی ‌شود اما همچنان در محل دفن زباله ریخته می ‌شوند.

خود لنزهای تماسی نباید به بطری ها، قوطی ها و سایر مواد قابل بازیافت در خانه شما بپیوندند.

به دلیل اندازه و مواد بسته ‌بندی، تاسیسات بازیافت معمولا نمی ‌توانند پردازش لنزهای تماسی را انجام دهند، بنابراین آن ها را به محل ‌های دفن زباله هدایت می ‌کنند. با این حال، همچنین راهی برای بازیافت بسته های پلاستیکی که حاوی لنزهای تماسی شما هستند، وجود دارد.

مجله اینترنتی Mental Floss توصیه می ‌کند بسته ‌های لنزهای تماسی خود را درون بطری‌ های پلاستیکی قرار دهید و پس از پر کردن بطری ‌ها، آن‌ ها را در سطل بازیافت خود بیندازید. به یاد داشته باشید که قبل از اینکه آن ها را در بطری های پلاستیکی بیندازید، فویل هایی را که روی بسته های لنز تماسی را پوشانده است، بردارید.

سخن آخر:

تعویض منظم قاب لنز برای سلامتی شما مهم است. ما نمی ‌توانیم با نگه داشتن یک قاب لنز برای همیشه، ضایعات را کاهش دهیم. اما راه ‌های سرگرم ‌کننده و خلاقانه زیادی برای استفاده از آن ها وجود دارد.

در زیر به 6 کاربرد خلاقانه استفاده از قاب لنز تماسی قدیمی اشاره خواهیم کرد: 1. استفاده از قاب لنز تماسی قدیمی به عنوان ظرف قرص، 2. استفاده از قاب لنز تماسی قدیمی به عنوان نگهدارنده چاشنی یکبار مصرف، 3. استفاده از قاب لنز تماسی قدیمی به عنوان نگهدارنده لوازم آرایشی یکبار مصرف، 4. استفاده از قاب لنز تماسی قدیمی به عنوان نگهدارنده دهانشویه، 5. استفاده از قاب لنز تماسی قدیمی به عنوان کیف نگهدارنده هندزفری و 6. استفاده از قاب لنز تماسی قدیمی به عنوان محفظه مسافرتی برای جواهرات.

توصیه می ‌شود بسته ‌های لنزهای تماسی خود را درون بطری‌ های پلاستیکی قرار دهید و پس از پر کردن بطری ‌ها، آن‌ ها را در سطل بازیافت خود بیندازید.

منابع:

https://www.perfectlensworld.com/articles/creative-uses-contact-lens-cases

https://www.allaboutvision.com/contact-lenses/recycle/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *