لنزهای رنگی همیشه طرفداران خاص خود را داشته اند اما هستند کسانی هم که تا به حال از لنزهای رنگی استفاده نکرده اند، بیشتر این افراد هم همیشه وسوسه خرید یک لنز رنگی را در گوشه ذهن خود داشته اند. در بین لنزهای رنگی، لنزهایی با رنگ طبیعی، طرفداران ویژه ایی دارد. لنزهایی با رنگ طبیعی مناسب، تاثیر بسیار زیادی در زیبایی صورت و چشم ها دارند ولی اگر فرد یک رنگ مناسب را انتخاب نکند، ممکن است حتی از زیبایی چهره او بکاهد. اما بدانیم ویژگی لنز رنگی طبیعی چیست؟

در انتخاب رنگ لنزها باید بسیار دقت کرد. رنگ پوست، رنگ مو، حالت چشم ها و ظاهر فرد مهم ترین عوامل در انتخاب رنگ لنزها هستند.

انتخاب این که چه رنگ هایی برای چهره فرد مناسب تر هستند و چه رنگ هایی چهره او را طبیعی تر نشان می دهند، بسیار اهمیت دارد.

عنبیه چشم از یک سری خطوط رنگی تشکیل شده است، این خطوط طوری در کنار هم قرار گرفته اند که می توانند یک رنگ خاص را به وجود بیاورند، تولید کنندگان لنزهای رنگ طبیعی از این نکات پیروی کرده و با قرار دادن این خطوط بر روی یک دایره پلاستیکی نازک و استفاده از انواع رنگدانه های الهام گرفته از طبیعت موفق به تولید لنز رنگ طبیعی شده اند. لنزهای با رنگ طبیعی کاملاً فضای رنگی عنبیه را پر کرده و در مرکز بی رنگ هستند.

از انواع لنزهای رنگی طبیعی می توان به لنزهای هرا و مورنینگ اشاره کرد.

انواع لنز رنگ طبیعی:

 • لنز رنگ طبیعی مات

اگر چشمان تیره ایی دارید، این نوع لنز برای شما بهترین است. در برخی از فیلم های سینمایی بازیگران از این نوع لنز مات استفاده می کنند تا جذابیت بیشتری داشته باشند.

این لنزها رنگ چشم را به طور کامل و نامحسوس تغییر می دهند و همچنین از ترکیب خاص دارای رنگدانه های پیوسته ساخته شده اند.

 • لنز رنگ طبیعی تقویت کننده چشم

این مدل رنگ لنز که بسیار نیز محبوب است، لنز تقویت کننده رنگ چشم نام دارد. طراحان لنز به دنبال این بودند که لنزی طراحی کنند که فرد با استفاده از آن علاوه بر حفظ رنگ چشم خود، مقداری تغییر در آن ایجاد نماید. افراد دارای چشم با رنگ روشن معمولا از این لنزها بیشتر استفاده می کنند چرا که می خواهند برای تنوع رنگ چشم خود، رنگ آن را تیره تر کنند. این کار در عمق چشمانشان خود را نشان داده و بسیار جذاب است.

اگر رنگ چشم فرد آبی روشن و یا سبز روشن است، می تواند برای طبیعی تر کردن آن ها و همچنین تیره تر کردن آن ها از لنز با رنگ آبی و یا سبز استفاده کند. تنها این دو رنگ نیستند که خاصیت تقویتی رنگ چشم را دارند بلکه لنزهای با رنگ عسلی و طوسی نیز همین کاربرد را دارند.

 • لنز رنگ طبیعی درخشان کننده

لنز رنگ طبیعی درخشان کننده با هدف جلوه دادن به رنگ طبیعی چشم وارد بازار شده است و کاری می کند تا با الگوهای منحصر به فرد خود که فاقد رنگدانه هستند، چشم را درخشان تر کند.

 • لنز رنگ طبیعی روزانه

لنز رنگ طبیعی روزانه به خاطر محبوبیت خاصی که دارد، یک محصول ایده آل است و در خط تولید بیشتر برندها هم وجود دارد.

این نوع لنز بیشتر برای کسانی مناسب است که می خواهند برای یک مهمانی یا جشن از آن استفاده کنند و بعد از آن، آن را دور بیندازند. همچنین این نوع لنزها نیازی به نگهداری و محلول لنز و محفظه نگهداری لنز نیز ندارند.

 • لنز رنگ طبیعی فصلی

این نوع لنز بیشتر برای کسانی مناسب است که می توانند از لنزها به خوبی نگهداری کنند. قیمت لنز رنگ طبیعی فصلی معمولاً از لنز رنگ طبیعی روزانه بیشتر است چرا که مدت زمان استفاده از آن نیز بیشتر است ولی پس از پایان مدت زمان استفاده از آن بهتر است که دور انداخته شده و یک جفت لنز جدید جایگزین آن شود.

در رابطه با این نوع لنز چند نکته مهم وجود دارد که مربوط به نگهداری از آن می شود. از جمله آن ها می توان به تمیز و ضدعفونی کردن با محلول مخصوص و نگهداری در محفظه مخصوص حاوی محلول لنز نام برد. اگر فرد این دو مورد را به خوبی و با حساسیت بالا انجام ندهد، عوارض سختی در انتظار چشم او خواهد بود.

ویژگی های لنز رنگ طبیعی هرا (HERA)

لنز هرا محصول شرکت dreamkon کشور کره جنوبی و یکی از بهترین برندها در میان لنزهای طبی رنگی است.

لنزهای هرا نرم و لطیف هستند و به هیچ وجه باعث اذیت چشم ها نمی شوند و بسیار راحت هستند. لنزهای هرا از خشکی چشم ها جلوگیری می کنند. روی بسته بندی این لنزها درصد آبرسانی شان نوشته شده است و فرد با توجه به میزان خشکی طبیعی چشم خود و همچنین نیازی که چشم او دارد، می تواند لنز مورد نظر خود را انتخاب کند.

لنزهای رنگی هرا از جنس polyhema هستند.

لنزهای هرا دارای دوره استفاده های سالانه و فصلی هستند.

لنزهای هرا دارای 3 تناژ دور دار، ساده و ترکیبی هستند.

در اغلب موارد لنزهای رنگی به شکل طبیعی عنبیه بوده و تنها در رنگ تفاوت دارند.

لنزهای هرا با رنگ طبیعی به انواع زیر تقسیم بندی می شوند:

 • لنزهای رنگ طبیعی هرا برای چشم های تیره

اگر دارای چشم های تیره هستید و در انتخاب لنزهای با رنگ طبیعی، بیشتر به دنبال تغییر جزئی هستید، بهترین انتخاب ها برای شما رنگ فندقی و عسلی روشن است چرا که این رنگ ‌ها نه خیلی از رنگ چشم خودتان دور است و نه خیلی نزدیک و این سبب می شود که یک تغییر زیبا در ظاهر خود داشته باشید.

و اگر دارای چشم های تیره و همچنین پوست تیره هستید و در انتخاب لنزهای با رنگ طبیعی، بیشتر به دنبال تغییر کلی هستید، می توانید از رنگ های سرد و روشن مانند سبز روشن، آبی و طوسی استفاده کنید.

 • لنزهای رنگ طبیعی هرا برای چشم های روشن

اگر دارای چشم های روشن هستید و در انتخاب لنزهای با رنگ طبیعی، بیشتر به دنبال تغییر جزئی هستید، باید از لنزهایی که رنگ طبیعی چشم شما را دارند ولی عمیق تر هستند استفاده کنید تا رنگ طبیعی چشمانتان زیباتر به نظر برسد.

اما اگر دارای چشم های روشن هستید و به دنبال تغییر کلی چشمانتان هستید، بهتر است از یک رنگ متضاد استفاده کنید، مثلا برای چشم های سبز از لنز رنگ طوسی یا آبی روشن استفاده کنید و برای چشم های آبی رنگ از لنز خاکستری یا سبز تیره استفاده کنید. همچنین اگر چشم های شما دارای رنگ عسلی یا فندقی روشن است، تقریباً تمام رنگ لنز‌های روشن برایتان مناسب است.

 • لنزهای رنگ طبیعی هرا برای پوست های سرد و روشن

رنگ پوست بعضی از افراد، سرد و روشن است و یا این که رنگ موهای آن ها روشن و بلوند است، رنگ لنزهای مناسب برای این افراد آبی روشن، بنفش ویولت و رنگ آلویی که دارای رنگ قرمز نیز است، می باشد.

 • لنزهای رنگ طبیعی هرا برای پوست های گرم و تیره

رنگ پوست بعضی از افراد گرم و تیره است و یا این که رنگ موهای آن ها تیره و قهوه ایی است، لنزهای رنگی مناسب برای این افراد قهوه ایی روشن، فندقی سبز و عسلی هستند.

ویژگی های لنز رنگ طبیعی مورنینگ (morning)

لنز مورنینگ محصول شرکت interojo کشور کره جنوبی است. لنزهای مورنینگ یکی از بهترین لنزهای طبی و رنگی می باشند.

لنز طبی morninig q یکی از معدود لنزهایی است که اشعه مضر uv را نیز فیلتر میکند همچنین لنزهای طبی مورنینگ دارای یکی از کامل ترین مجموعه های نمرات می باشند.

آبرسانی لنزهای مورنینگ 38 درصد و قطر استاندارد آن ها 14.2 میلی متر است.

لنزهای رنگی festival مورنینگ دارای چهار حالت لنز طبی رنگی، لنز رنگی، لنز طبی و لنز آستیگمات هستند و هر کدام از این ها هم به سه دسته ی لنز روزانه، فصلی و سالانه تقسیم بندی می شوند.

لنز رنگی festival مورنینگ یکی از معدود لنزهایی است که اشعه مضر uv را فیلتر میکند. لنزهای رنگی festival مورنینگ در 5 رنگ آبی، طوسی، فندقی، قهوه ای و سبز که هر کدام در 4 تناژ رنگبندی تولید شده اند، موجود می باشند.

لنز رنگی طبیعی

نکاتی برای انتخاب لنز رنگ طبیعی:

 • چنانچه می خواهید لنز را در محیط کار و مکان های عمومی استفاده کنید بهتر است که از لنزهای دور مشکی استفاده کنید تا جلوه ایی طبیعی تر داشته باشد. برای این موارد هرگز سراغ لنزهای آیس و یخی نروید، این لنزها تنها با آرایش زیاد مناسب هستند و جلوه ایی زیبا پیدا می کنند.
 • به دلیل زمینه چشم قهوه ایی اکثر ایرانی ها، رنگ عسلی به عنوان لنز رنگی طبیعی بسیار مناسب است. ترکیبات رنگ های مختلف لنز نیز با رنگ عسلی می تواند رنگ طبیعی زیبایی را به چشمان شما ببخشد.
 • نکته دیگر در انتخاب لنز رنگی طبیعی این است که لنزهایی را انتخاب کنید که حالت بیرون زدگی نداشته باشند و روی چشم شما بخوابند. یکی از مهمترین موضوعاتی که باعث عدم طبیعی تر جلوه کردن لنز روی چشم می شود بیرون زدگی لنز است پس برای رفع این موضوع حتما از لنز تخت استفاده کنید.
 • برای انتخاب لنز رنگ طبیعی بهتر است از لنز دور مشکی استفاده کنید. معمولاً لنزهای دور مشکی بر روی چشم طبیعی تر به نظر می رسند. توجه داشته باشید که چنانچه لنز انتخابی شما تیره باشد و زمینه چشم شما نیز مشکی باشد ممکن است تغییر زیادی در رنگ چشم شما به وجود نیاید.
 • برای انتخاب لنز رنگ طبیعی چنانچه لنز رنگی با رنگ روشن انتخاب می کنید سعی کنید این لنز دارای مرکز عسلی باشد.

سایر نکات انتخاب لنز رنگی

 • حتما از لنزهایی استفاده کنید که سیاهی چشم شما را به صورت کامل پوشش می دهند. برای این امر می توانید از لنزهایی با قطر بیشتر استفاده کنید.
 • لنزهای یخی، بدون دور و رنگ روشن بر روی چشمانی که آرایش دارند، جلوه بهتری دارند. چنانچه قصد استفاده از این رنگ لنزها را در شرایط عادی و بدون آرایش دارید، از لنزهایی با رنگ های ملایم تر استفاده کنید.
 • اگر مردمک چشمتان بزرگ است، باید از لنزهایی استفاده کنید که قطرشان بیشتر از 14 میلی متر است.
 • برای چشم هایی که قطر مردمک آن ها زیاد است لنز هایی با قطر کمتر از 14 میلی متر کوچک بوده و چشم را پوشش نمی دهد، در نتیجه رنگ چشم شما از زیر لنز رنگی مشخص بوده و بنابراین طبیعی به نظر نمی رسند.
 • قرنیه چشم بسیار حساس است زیرا تنها عضوی از بدن است که به طور مستقیم اکسیژن را از هوا می گیرد بنابراین باید از لنزی استفاده کنید که بتواند اکسیژن را به خوبی به چشمان شما انتقال دهد، یک لنز خوب همچنین باید از ورود اشعه های مضر uv جلوگیری کند و همچنین یک لنز خوب رطوبت لازم را برای چشمان شما تامین می کند و باعث خشکی چشم شما نمی شود.

لنز رنگی طبیعی

خرید لنز رنگ طبیعی از لنز مارکت:

انتخاب رنگ لنز بستگی به سلیقه و خواست فرد دارد. لنزهای با رنگ طبیعی برای بسیاری از افراد جذاب هستند و یکی از انتخاب های آن ها لنزهایی با رنگ طبیعی است.

لنزهای با رنگ طبیعی بسیار زیبا هستند و ظاهر افراد را بسیار تغییر می دهند. لنز های با رنگ طبیعی در انواع رنگ ها و برندها ارائه می شوند و هر کدام از این رنگ ها، ظاهری زیبا و منحصر به فرد به شخص می بخشند.

لنزهای رنگی کاملاً با چشم در ارتباط هستند و بر سلامت چشم فرد نیز تاثیر زیادی دارند، بنابراین حتماً باید از یک مکان معتبر خریداری شوند.

سایت لنز مارکت بهترین برند فروش لنز اینترنتی در ایران است. شما می توانید از طریق وب سایت لنز مارکت بهترین لنزها را با کیفیت بسیار بالا خریداری نمایید.

یکی از مهم ترین مزیت های این کار این است که شما می توانید به راحتی برای خرید اینترنتی لنز های رنگ طبیعی اقدام کنید.

خرید لنز به صورت اینترنتی مزایای زیادی دارد که یکی از مهم ترین آن ها این است که شما دیگر دچار دردسر ترافیک و شلوغی راه نمی شوید چرا که اگر در تهران زندگی می کنید، لنز مارکت، محصول درخواستی تان را به صورت رایگان برای شما ارسال می کند و همچنین پرداخت درب منزل نیز دارد و شما می توانید با خیال راحت از بهترین برند فروش لنز اینترنتی در ایران خرید کنید.

از دیگر مزایای خرید لنز به صورت اینترنتی این است که شما می توانید از تخفیف ها و جشنواره های سایت لنز مارکت نیز بهره مند شوید.


منابع:

https://lenzmarket.ir/product-category/%D9%84%D9%86%D8%B2-%D9%87%D8%B1%D8%A7/

https://lenzmarket.ir/product/%d9%84%d9%86%d8%b2-%d8%b7%d8%a8%db%8c-%d9%81%d8%b5%d9%84%db%8c-%d9%85%d9%88%d8%b1%d9%86%db%8c%d9%86%da%af/

https://lensvision.ir/t/%D9%84%D9%86%D8%B2-%D8%B7%D8%A8%DB%8C%D8%B9%DB%8C

http://arktisch.blogfa.com/category/6

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *