لنز رنگی

 چگونه لنز را با چهره و رنگ پوست خود ست کنیم ؟ 

لنز مناسب با رنگ پوست

سلام دوستان امروز میخواهیم در مورد انتخاب لنز مناسب با چهره و پوست صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

چه رنگ لنزی انتخاب کنیم که لنز مناسب با چهره و پوست ما باشد؟

انتخاب بهترین لنز مناسب با چهره و پوست افراد

زیبا شدن، به‌ویژه برای خانم‌ها، همیشه دغدغه‌هایی به همراه دارد. انتخاب کردن، پروسه دشواری است. به‌ویژه زمانی که این انتخاب، مربوط به زیباترین قسمت صورت یعنی چشم‌ها باشد.

بله، انتخاب لنز آن هم لنز رنگی کار سختی است. در فروشگاه لنز، فروش انواع لنز رنگی و فروش لنز طبی انجام می‌شود. اما این که چه رنگی انتخاب شود که لنز مناسب با چهره باشد دشوار است.

چشم‌ زیبایی خاصی دارد و رنگ چشم‌ها با رنگ مو و پوست، همخوانی دارد. اگر قرار بر تغییر ان باشد باید به پوست و موی خود توجه داشت. چرا که خرید لنز رنگی نادرست، فرد را از هدفش که جذابیت بیشتر است دور می‌کند. چه بسا خرید لنز رنگی که با صورت همخوانی نداشته باشد، تجربه‌ی بدی خواهد بود و فرد را از امتحان رنگ‌های دیگر باز می‌دارد.

در اکثر مواقع وقتی به افراد پیشنهاد لنز رنگی می‌شود با این جواب وجود دارد که «لنز اصلا به من نمی‌آید و صورتم را زشت می‌کند.» این پاسخ، به دلیل اولین انتخاب اشتباه است. بهتر است به این افراد پیشنهاد داد تا سعی کنند دوباره شهامت تغییر را بدست آورند؛ البته با انتخابی درست.

اطلاعاتی در مورد لنز:

لنزهای رنگی، رنگ عنبیه چشم شما را تغییر می‌دهند؛ رنگ لنز ممکن است رنگی تقریبا شبیه به رنگ طبیعی چشم‌های شما باشد و تنها رنگ چشم‌های شما را تیره‌تر و یا پررنگ تر کند و زیبایی چشم‌هایتان را بیشتر کند. این لنزها رنگ طبیعی چشم شما را بطور کامل تغییر نمی‌دهند. البته کارایی این لنزها در افرادی که رنگ طبیعی چشم‌های‌شان تیره است، نسبت به کسانی که رنگ چشم‌های‌شان روشن است، کمتر است. و یا لنزها ممکن است رنگی کاملا متفاوت داشته باشند که رنگ چشم شما را کاملا تغییر دهند.

مثلا اگر رنگ چشم‌های شما قهوه ای است و می‌خواهید آن را به سبز تغییر دهید، باید از این لنزها استفاده کنید. این لنزها معمولا لنزهای مات هستند و رنگ عنبیه چشم شما را کاملا تغییر می‌دهند. لنزهای رنگی در چشم‌های هر کسی متفاوت به نظر می‌رسند و امکان ندارد در چشم دو نفر به یک رنگ دیده شوند.

هر رنگ پوستی، مکمل رنگی خاص و ویژه خودش رو داره و اگه به درستی این رنگ ها در کنار هم مچ بشن، بهترین نتیجه رو ایجاد می کنه و باعث انتخاب لنز مناسب با چهره میشه.

انتخاب رنگ لنز مناسب

برای انتخاب رنگ مناسب لنز چشم باید به رنگ پوست خود توجه کنید و نکاتی را برای نگهداری لنزها و سلامت چشم های خود رعایت کنید.

لنز هرا چیست؟ | لنزهای هرا چه ویژگی هایی دارند؟

ما در ادامه لنز مناسب با چهره و پوست ها را بررسی خواهیم کرد.

انتخاب رنگ لنز مناسب تابع عوامل زیادی از جمله رنگ مو یا ظاهر پوست است. اما در نهایت بستگی دارد به سلیقه شما و اینکه دوست دارید ظاهری طبیعی، دراماتیک یا دوست داشتنی تر داشته باشید.

اگر مایلید رنگ چشم تان را تغییر دهید اما نمی دانید کدام رنگ لنز مناسب شماست این بخش از دنیای مد  به شما کمک خواهد کرد تا لنز مناسب با چهره و پوست خود را انتخاب کنید تا ظاهر شما جذاب تر گردد.

رنگ لنز چشم مناسب برای پوست های سبزه:

اگر دارای پوست سبزه ای هستید و مانند بسیاری از مردم فکر می کنید رنگ های روشن برای پوست شما مناسب است در اشتباه اید. رنگ عسلی یا قهوه ای رنگ های ، رنگ عالی و جذابی هستند و مناسب پوست های سبزه می باشند .

برخی از درجه های آبی و سبز نیز لنز مناسب با چهره و پوست های سبزه هستند اما درجه های روشن آنها برای این افراد مناسب نیستند. افراد دارای پوست سبزه که خواهان ظاهر دل انگیز و متفاوت هستند، بهتر است لنز چشمی به رنگ خاکستری به نسبت تیره را امتحان کنند.

اگه پوست سبزه و گندمی دارید، باید رنگ لنزی که انتخاب می کنید، کاملا متناسب و مکمل رنگ پوستتون باشه تا باعث جذابیت بیشتر چهره تون بشه. با ما همراه باشید تا راهنمایی تون کنیم که باید چه رنگ هایی انتخاب کنید. اگر شما پوستی سبزه دارید، باید از لنزهای رنگ روشن استفاده کنید، رنگ‌­هایی که باعث می­‌شوند تا چشم‌های شما جلوه خاصی به چهره‌تان بدهند. افراد گندمی و سبزه می توانند از لنزهای عسلی-قهوه‎ای، عسلی-سبز و یا عسلی-طوسی استفاده کنند.

ما لنزهای آبی روشن مانند فیروزه­ای را به این افراد پیشنهاد نمی‌کنیم، چراکه این رنگ ها با پوست‌های کاراملی رنگ همخوانی خوبی ندارند. اگر لنزهایی با رنگ‌های طبیعی مثل عسلی یا قهوه ای روشن انتخاب می­‌کنید، سعی کنید سایه‌­ی چشم خود را کمی متفاوت‌تر انتخاب کنید تا چشم‌های‌تان جذابتر شوند.

لنز مناسب با پوست

رنگ لنز مناسب با چهره و پوست های متوسط و گندمی:

برای افرادی که رنگ پوست آنها متوسط و یا گندمی است استفاده از رنگ های روشن، به خصوص رنگ سبز بسیار مناسب است اما به این شرط که آنان از آرایش سبز استفاده نکنند .

رنگ عسلی، فندقی و خاکستری نیز تاثیر شگفت انگیزی بر چهره این افراد می گذارد اما استفاده از لنز چشم آبی رنگ به این افراد توصیه نمی شود. اگر دارای این رنگ پوست هستید و تصمیم دارید رنگ ملایم و رقیقی انتخاب کنید لنز سرمه ای برای شما مناسب و زیباست.

_ رنگ لنز مناسب با چهره و پوست های سبزه روشن و سفید:

اگر شما پوست سفیدی داشته باشید، تقریباً هر رنگ لنزی با پوست شما سازگاری خواهد داشت. به ویژه لنزهای عسلی رنگ در زمینه­های قهوه‌ای نگاه خیره کننده و شیکی به شما خواهند داد. پوست سفید رنگ شما با داشتن چشم‌هایی عسلی، بسیار جذاب خواهد بود. زمانیکه شما می­‌خواهید در یک دسته جمعی حاضر شوید، این رنگ لنز می­‌تواند انتخاب خوبی برای شما باشد.

آشنایی با مدل های لنز رنگی لومینوس

لنزهای به رنگ آبی و طوسی با همه طیف رنگیشان رنگ های فوق العاده ای برای افراد سفید پوست هستند مخصوصا اگر این افراد با این لنز لباس سفید بپوشند . ارغوانی و بنفش رنگ های بسیار زیبایی برای جلب توجه و تمام مناسبات هستند. افراد با پوست روشن اگر از لنز ارغوانی بدون آرایش نیز استفاده کنند ظاهرشان طبیعی خواهد بود.

رنگ لنز مناسب برای تمامی رنگ پوست ها:

لنزهای ترکیبی که سه درجه از یک نوع رنگ را درون خود دارند برای انواع پوست ها مناسبند. شما دارای هر نوع رنگ پوستی که باشید بهتر است لنزهای رنگی مختلف را انتخاب کنید زیرا هیچ قوانین مشخص و محدودی برای انتخاب رنگ مناسب وجود ندارد.

رنگ لنز مناسب با چهره و پوست های گرم و روشن:

 رنگ پوست گرم یکی از رنگ هایی هستش که در ایران به وفور وجود داره و لازمه خانوم هایی که دوست دارن از لنزهای رنگی برای تغییر رنگ چشم و زیباتر شدن صورت و آرایششون استفاده کنن، رنگ لنز مناسب با چهره و پوست سبزه و گندمی رو بشناسن تا انتخاب درستی داشته باشن.

هنگام خریدن لنز رنگی به تن سرد یا گرم پوست تان دقت کنید. اگر شما دارای رگ‌هایی به رنگ آبی باشید رنگ پوست شما سرد است و اگر این رگ ها سبز باشند رنگ پوست شما گرم است یا اگر در رنگ پوست تان کمی زردی وجود دارد یعنی پوست تان گرم است و اگر در رنگ پوست تان تن های آبی وجود دارد یعنی رنگ پوست تان سرد است. برای پوست های گرم بیشتر رنگ های روشن در طیف قهوهای مناسب است و برای پوست های سرد رنگ های تیره تر در طیف آبی مناسب است.

رنگ لنز مناسب برای پوست های گرم مانند:  لنز عسلی یا هایلایت عسلی، فندوقی، قهوه ای روشن تا تیره، قهوه ای مایل به خاکستری، طوسی و خاکستری، سبز با رگه طلایی و عسلی گزینه های بسیار عالی هستند

 بهتر است رنگ لنز را نزدیک به رنگ چشم خودتان انتخاب کنید:

اگر دارای چشمانی به رنگ قهوه ای تیره هستید با یک لنز ساده رنگ آن ها را تبدیل به عسلی یا قهوه ای با رگه های سبز یا رگه های طلایی کنید بدون آنکه کسی متوجه شود که در چشم های تان لنز دارید . برای انتخاب رنگ لنز بهتر است آنها را نزدیک رنگ چشم خودتان انتخاب کنید، زیرا این نوع رنگ ها جلوه خاصی به چشم ها می بخشند و شما را طبیعی نشان می دهند.

خرید لنز سبز عسلی

لنز مناسب با پوست

تجویز پزشک برای تعیین نوع رنگ لنز:

قبل از انتخاب لنز رنگی نکات کلیدی زیر را در نظر داشته باشید.

لنزهایی با اندازه های مختلف وجود دارد که برای افراد مختلف مناسب است، اما  به شرطی که توصیه های لازم را رعایت کرده و از جاهای معتبر تهیه شده باشند.

به چشم پزشک مراجعه کنید تا بتوانید کنتاکت لنزی بی خطر و مطمئن را تهیه کنید تا ظاهر شما طبیعی تربه نظر رسد.

تمامی لنز ها به عنوان وسایل پزشکی محسوب می شوند و لازم است برای دریافت آنها نسخه تجویزی مشخصی از یک چشم پزشک یا کسی که تخصص مربوطه را دارد در دست داشته باشید.

نکات بسیار مهم که انتخاب رنگ لنز مناسب با چهره و پوست خود، باید به آن توجه کنیم:

توصیه کارشناسان زیبایی اینه که به طور کلی از لنزهایی با رنگ بسیار روشن، یخی و سرد استفاده نکنید و رنگ های روشن مثل آبی و سبز و بنفش رو باید با دقت بیشتری برای پوست تیره و گرم به کار ببرید. بهتره از شیدهای تیره این رنگ ها استفاده کنید تا کنتراست بهتری در صورت شما ایجاد کنه.

تصویر زیر، به خوبی رنگ لنزهای مناسب برای پوست سبزه و گندمی رو نشون داده می تونید ازش به عنوان راهنما استفاده کنید.

چیزی که به عنوان یه نکته مهم باید بهتون گوشزدن کنیم، اینه که رنگ لنزهایی که معرفی شد، ممکنه برای همه افراد با پوست گرم، مناسب نباشه و اصطلاحا به بعضی ها بیاد و به بعضی ها نیاد! چون فاکتورهای دیگه ای مثل رنگ مو، درجه تیرگی رنگ پوست، درجه تیره و رشن بودن رنگ چشم اصلی و…، می تونه توی این انتخاب سهیم باشه.

شما می تونید با رنگ های پیشنهادی، ریسک انتخاب نادرست رو به حداقل برسونید و قطعا بعد از امتحان کردن 2 – 3 رنگ لنز چشمی، بهترین و مناسب ترین رنگ لنز رو پیدا خواهید کرد.

پیشنهادهای مناسب برای خرید لنز

پیشنهاد می‌شود برای خرید لنز رنگی چشمی حتما از دیگران نظر خواهی کرد. آرایشگرها و میکاپ آرتیست‌ها به دلیل شناخت بهتر از چهره افراد می‌توانند کمک زیادی به افراد در انتخاب لنز رنگی کنند. همچنین با استفاده از برنامه فتوشاپ،‌ انتخاب لنز رنگی راحت‌تر شده است.

افراد می‌توانند با تغییر رنگ چشم‌هایشان در برنامه فوتوشاپ ببینند که چه رنگ لنزی بیشتر به چهره آنها می‌آید. با یک بار خرید لنز رنگی، انتخاب‌های بعدی راحت‌تر خواهد بود.

درنتیجه، در هنگام انتخاب بهترین رنگ لنز مناسب با چهره و پوست شما باشد، به تمام این نکات توجه کنید تا لنز رنگی ، شما را جذاب‌تر نشان دهد. در صورت انتخاب رنگ نامناسب، ممکن است چهره شما مصنوعی به نظر برسد و زیبایی شما کاهش پیدا کند.

با تشکر از همراهی شما دوستان

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.