بهترین مارک لنز

انتخاب بهترین مارک لنز ، نقش زیادی در راحتی چشم مصرف کنندگان لنز دارد. این وسیله به ویژه برای کسانی که چشم حساس دارند اهمیت دو چندان پیدا میکند. در حال حاضر طیف وسیعی از مارک های لنز در بازار ایران وجود دارد که در زیر به تعدادی از آنها اشاره می کنیم.

برند ایراپتیکس

برند ایر اپتیکس, برندی آمریکایی محصول کمپانی آلکان سیباویژن امریکاست. آلکان مانند همه برندهای بین المللی در سرار جهان فعالیت داشته و در حال حاضر سری های ایر اپتیکس که در ایران واردات رسمی و قانونی دارند در لابراتوار های الکان سیباویژن در مالزی تولید می شوند. ایر اپتیکس از بهترن برندهای موجود در ایران از نظر کیفیت ، راحتی، تکنولوژی ساخت است. این مارک لنز از سیلیکون هایدروژل ساخته شده که از جدید ترین دستاورد های صنعت لنزهای تماسی.مارک ایر اپتیکس از نظر اکسیژن رسانی و رطوبت رسانی به چشم دارای عملکردی به مراتب بهتر نسبت به سایر برندهای لنز طبی در بازار ایران است .

ویژگی دیگر مارک ایرا اپتیکس ضد رسوب چربی و پروتیین بودن این لنز است که قابلیت استفاده طولانی در طول روز را به آن می دهد. برند بایوفینیتی هم از بهترین مارک لنز به شمار می رود. بایوفینیتی محصول کوپرویژن آمریکا است. لنزهای مارک بایوفینیتی که به ایران واردات رسمی دارند ساخت انگلیس هستند. لنزهای بایوفینیتی عملکردی در حد ایر اپتیکس دارند و باتوجه به قیمت مناسب تر آنها نسبت به ایر اپتیکس، این برند را در رده دوم بهترین برندهای لنز در ایران قرار دادیم. لازم به ذکر است ، لنزهای بایوفینیتی تمام ویژگی های لنز ایر اپتیکس را دارند و این برند رو به رشد ترین مارک لنز در بازار آمریکا نیز می باشد.

برند پیورویژن

لنز های پیورویژن  محصول بوش اند لام امریکاست . این برند لنز طبی از نظر داده های کاتالوگی تا حدی بهتر از ایر اپتیکس و بایو فینیتی است، اما در عمل نتوانسته محبوبیتی در حد دو برند ذکر شده پیدا کند .

البته باید ذکر شود برند پیور ویژن 2 از سایر مارک های لنز که در ایران وجود دارند ، به جز ایراپتیکس و بایو فینیتی عملکرد بهتری داشته و به همین جهت این برند را در رده سوم بهترین مارک های لنز موجود در ایران قرار دادیم. لنزهای پیور ویژن دارای طراحی اپتیکی ویژه ای هستند که آن ها را به خصوص یرای کسانی که در نور کم یا با به مدت طولانی با مانیتور کار میکنند مناسب می سازد. لنزهای پیور ویژن  نیز از سیلیکون هیدروژل ساخته شده اند.

برند ماکسیما

بهترین مارک لنز قدیمی در ایران است که متاسفانه در حال حاضر موجود نمیباشد .

لنزهای ماکسیما ساخت انگلیس هستند و از قدیمی ترین برندهای لنز در ایران می باشند. این برند از تکنولوژی سیلیکون استفاده میکند و مشتریان قدیمی خاص خودش رو هم در بازار داره.

قیمت این برند ،در میان همه مارک های خوب لنز در بازار ایران از همه مناسب تر است. برای معرفی بهترین مارک لنز, فاکتورهای گوناگونی دخیل و ملاک می باشد بعضی از لنزهای رنگی یا لنزهای طبی رنگی دارای کیفیت بهتر، ولی طول عمر کمتر و بعضی از لنزها طول عمر بیشتر با کیفیت پایین تر می باشند، برخی افراد کیفیت و برخی کمیت را در نظر دارند.

در تولید، بسته بندی و رنگد هی لنزها تکنیک های مختلفی رواج دارد ولی در کل می توان گفت بهترین مارک لنز, لنزی است که احتمال آسیب رساندن احتمالی آن به چشم کمتر و مصرف کننده با آن سازگارتر باشد.

البته خصوصیات فردی هم احتمالا می تواند در انتخاب مارک مناسب برای هر فرد دخیل و متفاوت باشد. لنز مناسب برای هر فرد بسته به رنگ پوست، رنگ مو، رنگ طبیعی چشم فرد، نوع و مدل آرایش، رنگ و مدل پوشاک و … برای هر فرد متفاوت است، به عبارت دیگر میتوان گفت که منظور از لنز طبیعی و مناسب، بیشترین هماهنگی بین این مشخصات و لنز چشم میباشد.

بعضی از افراد لنز رنگی عسلی یا قهوه ای را لنز رنگی طبیعی چشمان دانسته و بعضی افراد لنز رنگی طوسی یا خاکستری را لنز رنگی مناسب چشم دانسته و بعضی دیگر …که این امر سلیقه ای است و به آرایش ظاهری هر فردی بستگی دارد. لنزهای معمولا از جمله محصولاتی هستند که می‌بایست با ویژگی‌های خاص بدن ما سازگار باشد.

از آن‌جایی که چشم بخش حساسی از بدن محسوب می‌شود، می‌بایست در خرید لنز که در تماس مستقیم با چشم خواهد بود بیشترین دقت را نمود. از طرفی تجربه نشان داده که همیشه برندها در تولید یک سری محصولات خود تواناتر از بقیه‌ی محصولات خود عمل می‌کنند و ممکن یک محصول از یک برند خاص از بقیه‌ی محصولاتش بهتر و کارآمدتر باشد.

بنابراین نمی‌توان بهترین مارک لنز را بدون در نظر گرفتن نوع لنز معرفی کرد. اکثر افراد معمولا لنزهای مختلف را خریداری و امتحان می‌کنند تا اینکه مناسب‌ ترین لنز را برای چشمانشان پیدا کنند. اما مشکلی که این روش دارد این است که ممکن است برخی مواقع هزینه‌ی مالی و جسمی نسبتا زیادی برای شما داشته باشد.

برترین مارک لنز برای چشمان خشک

Alcon’s Dailies Total اولین و تنهاترین لنز با مکانیزم تنظیم آب تولید شد. این لنز هسته‌ای سیلیکونی دارد که میان دو لایه‌ی هیدروفیل فوق العاده نرم قرار گرفته‌اند. این لنز شامل بیش از ۸۰ درصد محتوای آب است و میزان قدرت عبوردهی اکسیژن آن چیزی حدود ۱۵۶ می‌باشد. با این لنز احساس راحتی خواهید داشت و سلامتی را چشمان شما را به همراه خواهد داشت.

تا چند سال اخیر تصور می‌شد که Alcon’s Dailies Total رقیبی نخواهد داشت تا اینکه لنز  ACUVUE وارد بازار شد. اکنون می‌دانیم که این لنز رقیب جدی برای Alcon’s Dailies Total و حتی بهتر از آن است.

بهترین مارک لنز

بهترین مارک لنز برای مصرف روزانه

لنزهای روزانه‌ی ACUVUE OASYS با تکنولوژی HydraLuxe دارای میزان قدرت عبوردهی اکسیژن برابر با ۱۲۱ و درصد آبرسانی آن تا ۵۸ درصد است. راز راحتی این لنز در این است که با تکنولوژی منحصربفرد خود که اشک تزریق شده است. این محصول اجزای اصلی اشک را از آب جدا کرده است و به همین علت در تمام روز به طور مداوم کار می‌کند. یکی از مزیت‌های اصلی‌ای که لنزهای روزانه‌ی ACUVUE OASYS دارند این است که محدوده‌ی توان وسیع‌تری دارند. از طرفی تا حدود بیش از ۹۰ درصد از اشعه‌ی UVA و بیش از ۹۹ درصد از اشعه‌ی UVB جلوگیری می‌کند.

بهترین مارکهای لنز برای مصرف ماهانه

لنزهای ماهانه‌ی Bausch & Lomb’s ULTRA از زمان تولید تاکنون هنوز هم یکی از لنزهای طبی ماهانه‌ی جدید محسوب می‌شوند. لنزهای ULTRA یکی از بهترین برندها در نوع خود محسوب می‌شوند. این لنز نیز محدوده‌ی نسبتا وسیعی را فراهم کرده است. این لنز براساس تکنولوژی MoistureSeal طراحی و ساخته شده است، که درنهایت میزان عبوردهی اکسیژن بالا، محتوای آب بیشتر و میزان سفتی مناسبی را فراهم کرده است. بهترین مارک لنز که به صورت چندکانونی می باشند. امروزه لنزهای روزانه معمولا پرتقاضاتر از لنزهای دیگر هستند. چرا که این لنزها به راحتی و بدون نیاز به شرایط نگهداری بسیار مناسب، در دسترس هستند و معمولا نسبت به دیگر لنزها نیز مطمئن‌تر بوده و سلامتی شما را تضمین می‌کنند. این لنز که با تکنولوژی LACREON طراحی و تولید شده است، معمولا جزو پرتقاضاترین لنزها در نوع خود است و نه تنها راحتی شما را به همراه دارد بلکه نسبت به دیگر لنزها دید بسیار شفاف و فوق‌العاده‌ای دارد.

بهترین مارک لنز برای مصرف فصلی

لنز AIR OPTIX یکی از بهترین لنزها برای مصرف طولانی مدت می‌تواند باشد. این لنز حدود ۶ شب برای مصرف شبانه روز و حدود ۳۰ روز برای مصرف روزانه مناسب است. یکی از ویژگی‌های خوب این لنز داشتن محدوده‌ی پارامترهای بالا شامل سه توان اضافی (کم، متوسط و زیاد) است. معمولا بسیاری از افراد که به توان متوسط نیاز دارند با این مشکل مواجه می‌شوند که دیگر لنزها این توان را تولید نمی‌کنند. اما این برند سعی کرده که این مشکل را حل کند. این لنزها هم برای مسافت دور، هم نزدیک و هم متوسط تولید می‌شوند. در این صورت افراد می‌توانند لنز مناسب برای چشم خود را در دسترس داشته باشند.

بهترین مارک لنزچشم برای مصرف شبانه روزی

برند ACUVUE OASYS یکی از بهترین برندها برای استفاده‌ی شبانه روزی است که نه تنها این امکان را برای بیماران فراهم آورده است که از این لنز در طول روز استفاده کنند، بلکه می‌توانند با حفظ سلامتی چشمشان این لنز را هنگام خواب و در طول شب نیز بر چشم داشته باشند. این برند محصولی برای استفاده‌ی ۶ شبانه‌روز روانه‌ی بازار کرده است که معمولا انتخاب بهتری نسبت به لنزهایی است که در طول ۳۰ شبانه روز قابل استفاده هستند.

چرا که نگهداری آن‌ها راحت‌تر بود و علاوه بر این از نظر حفظ سلامتی گزینه‌ی بهتری هستند.

بهترین برند لنز برای چشمان آستیگمات

برند CooperVision یکی از بهترین برندهایی است که در اغلب مصارف جزو بهترین انتخاب‌ها محسوب می‌شود. لنز مخصوص آستیگمات این برند یکی از فوق العاده‌ترین لنزها با محدوده‌ی وسیع پارامترهاست. که به راحتی بسیاری از افراد خاص را نیز در بر می‌گیرد. علاوه بر این راحتی را برای چشمان شما به ارمغان می‌آورد.

لنز های زیبایی در بین مردم بسیار باب شده است و می توان گفت بیشتر افراد در حال استفاده از لنز ها یا به صورت طبی و یا زیبایی می باشند.اما چشم به عنوان یکی از اعضای مهم بدن نیاز به توجه و احتیاط بیشتری برای انتخاب محصولات مورد استفاده دادروکه یکی از مهمترین محصولات لنز میباشد. تنها عضو از بدن که به طور مستقیم اکسیژن را از هوا می‌گیرد قرینه چشم است پس در نتیجه قرینه چشم بسیار حساس است. بنابراین لنز خوب آن است که بتواند اکسیژن را به چشمان شما انتقال دهد.

یکی دیگر از ویژگی های لنز خوب، جلوگیری از ورود اشعه های مضر UV است. موارد نظیر رطوبت رسانی نیز در انتخاب یک لنز خوب بسیار مهم می‌باشد که در استفاده از آن ها احساس خشکی به چشمان شما دست ندهد. بهترین مارک لنزهایی که برای زیبایی به کار می روند شامل موارد زیر هستند

 برند لنز رنگی سولوتیکا

لنز رنگی سولوتیکا به عنوان بهترین برند لنز رنگی در جهان شناخته می‌شود، این لنز محصولی از شرکت برزیلی است. این لنز دارای ویژگی های,  کوارتز،کریستال، اکره و توپازیو از معروفترین رنگهای لنز رنگی سولوتیکا می‌باشد. این برند در زمره برندهای معتبر دنیا قرار دارد و به تازگی وارد بازار ایران شده است و تنوع رنگ بالایی دارد.

از ویژگی­های آن، نداشتن عوارض مانند سرخی چشم وسوزش در طول استفاده از آن می‌­باشد. یکی از مهمترین مزیت لنز رنگی سولوتیکا نسبت به سایر لنز ها مشخص بودن آن بر روی چشمان تیره همزمان با طبیعی بودن این لنز است. کسانی که چشمان تیره ای دارند می‌تواند از انواع رنگهای لنز رنگی سولوتیکا استفاده کنند.

بهترین مارک لنز رنگی دیگری که وجود دارد, ایلوژن کالر است. این برند به سفارش آلمان در کشور کره ساخته می­‌شود. لنز رنگی ایلوژن در میان لنزهای رنگی بالاترین میزان اکسیژن رسانی را دارد. این لنز دارای ضخامت کم و درصد آب و اکسیژن رسانی بسیار خوب است. همین دلیل راحتی لنز فصلی و دوام را به مشتری هدیه می­‌دهد.

این برند از لنز خطوط شعاعی ندارد و از پیکسل‌های نقطه نقطه  تشکیل شده است. این برند در حال حاضر به دلیل کیفیت بالا و قیمت مناسب، تبدیل به برندهای پرطرفدار شده است. بهترین مارک لنز رنگی دیگری که در بازار موجود می باشد,  نئو ویژن نیو کاسمو است. این لنز برندی کره‌ای است.

این برند به دو نوع لنز رنگی و لنز طبی رنگی در بازار موجود است.

این لنز به دلیل راحتی بسیار زیاد بین مشتریان بسیار محبوبیت دارد. و به دلیل ۴۵ درصد آب جز لنزهای سالانه مرغوب است. برند بعدی, برند لنزه رنگی لومینوس است. لنز رنگی لومینوس به عنوان بهترین برند لنز رنگی در جهان شناخته می‌شود، محصول کشور کره جنوبی هستند. این برند به دلیل طیبعی بودن و راحتی روز به روز محبوب تر می­‌شوند.

این لنزها به دلیل سالانه بودن بسیار به صرفه هستند .  این برند جز معدود برندهایی است که لنزهای سایز متوسط می‌­سازد. این لنز به دلیل بافت پیکسلی و بدون رگه بودن برای چشمان تیره مناسب هستند و طبیعی جلوه می­‌کنند. بهترین مارک لنز بعدی که برای زیبایی وجود دارد, برند لنزه رنگی دهب است. برند دهب جزو با کیفیت ترین لنزهای رنگی و ساخت کره جنوبی است. لنز رنگی دهب از جمله لنزهای رنگی سالیانه هستند که از کیفیت بالایی برخوردارند.

کیفیت بالای این لنز ها در کنار رنگ های خاص و زیبای آن باعث محبوبت زیاد لنزهای رنگی دهب شده است. از دیگر ویژگی­های لنز دهب درشت جلو دادن چشم می‌­باشد که موجب شده طرفداران زیادی در این مدت کم پیدا کند برند لنز رنگی دسیو از دیگر لنزهایی است که برای زیبایی به کار می رود. لنز رنگی دسیو به عنوان بهترین برند لنز رنگی در جهان شناخته می‌شود، لنز دسیو، لنزی متفاوت از سایر لنز‌ها و ساخت شرکت ایتالیایی است. وجه تمایز لنزهای دسیو رو از سایر برندها، ظرافت طراحی ایتالیایی در کنار رنگ‌های فوق‌العاده زیباست.

دلیل محبوبیت لنز دسیو در بین مشتریان ایرانی، علاوه بر راحتی، تغییر رنگ مناسبی است که لنز دسیو در چشم ایجاد میکند. بیشتر مشتریان ایرانی به دلیل اینکه چشمانی در طیف رنگی قهوه ای دارند، لنز رنگی بر روی چشم­شان بخوبی دیده نمی­شود لنزهای دسیو تغییر رنگی مناسب در چشم مشتریانی که چشمان تیره دارند ایجاد خواهد کرد. بهترین مارک لنز دیگری که برای زیبایی وجود دارد, برند لنز سولکو است. لنز محبوب و پر فروش سولکو محصول شرکت ایتالیا و جزو با کیفیت‌ترین برندهای لنز دنیاست.

این لنز محبوب در دو سری لنز سالیانه و لنز فصلی ساخته شده است. تفاوت اصلی لنز فصلی و لنز سالیانه دور دار بودن لنزهای فصلی سولکو است. رنگ های این برند لنز محبوب محدود است، ولی پوشش رنگ و طبیعی بودن آن، این برند را از سایرین متمایز کرده است.

لنز سولکو فصلی و سالیانه هر دو دارای لنز های طبی رنگی می‌باشند که زیبایی چشمان را برای افرادی که چشم آنها شماره دارد نیز به هدیه می‌­دهد. برند لنز اکیو ویو اویسس هم برای زیبایی به کار می رود. لنز های اکیو ویو اویسس محصول شرکت آمریکایی است . این لنز به دلیل رطوبت رسانی عالی که دارند برای چشم­های خشک بسیار مناسب هستند و ضخامت آن بسیار کم است.

این لنز ها چشمان شما را در تمام روز مرطوب نگه دارند حتی در شرایطی که هوا خشک است، راحتی این لنزها سبب می­‌شود شما احساس سنگینی جسم خارجی روی چشمتان نداشته باشید. بهترین مارک لنز دیگری که بار یزیبایی به کار می رود.برند بیوترو است. لنز بیوترو محصول شرکت بوش اند لومب می باشد. سلامت اولویت این شرکت می­‌باشد.

این لنز ها می‌توانند تا ۹۳ در صد اکسیژن را به چشمان شما انتقال دهند. این لنز ها می‌توانند تا ۱۶ ساعت این رطوبت را برای چشمان شما حفظ کنند. دیدی واضح و به دور از تاری دید، به همین دلیل افراد مسن نیز می‌توانند از این لنزها استفاده نمایند.استفاده از این لنزها در شرایطی که نور کم است به کار می رود.

آخرین برند به عنوان بهترین مارک لنز برای زیبایی, برند لنز آویرا است. لنز آویرا به عنوان بهترین برند لنز رنگی در جهان شناخته می‌شود، این لنزها محصول شرکت کوپرویژن انگلستان می‌باشد.

با استفاده از این محصول، شما در طول روز بسیار راحت خواهید بود. مناسب چشم های دوربین یا نزدیک بین است. این لنزها برای استفاده در طول روز بسیار مناسب است.و رطوبت را حفظ می­‌کنند. این لنز به گونه ای طراحی شده است که سلامت چشمان شما حفظ شوند.و تا زمانی که از آن ها استفاده می‌کنید، نیازی به استفاده از قطره چشم نیست.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه نگاهی به مقالات زیر بیندازید :

قیمت لنز آستیگمات | انواع لنز آستیگمات اورجینال .

لنز فصلی چیست ؟ | هر آنچه در مورد لنز فصلی باید بدانید .

قیمت لنز طبی رنگی سالانه و هر آنچه در مورد این لنز باید بدانید .

لنز طبی روزانه چیست ؟ هر آنچه در مورد لنز طبی روزانه باید بدانید .

خرید لنز طبی سالانه چه نکاتی را در بر می گیرد ؟

2 دیدگاه در “بهترین مارک لنز تماسی چیست ؟

 1. ناهید گفت:

  سلام لنز هایی که قیمت کمتری دارن به چشم اسیب میزنن ؟

  1. سلام دوست عزیز وقت بخیر
   از تاخیر احتمالی بابت جوابگویی عذرخواهی میکنم .
   آسیب نه ولی طبیعتا کیفیتشون نسبت به برندهای بهتر . پایین تره .
   —————————————————————————————————————————————————
   برای اطمینان بیشتر نسخه ی دکتر را برای همکارانم ارسال کنید تا مشاوره ی بهتری به شما بدهند .
   شماره واتس آپ : 09399333093
   شماره تماس : 65011529

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *