چشم یکی از مهم ترین اندام های بدن است، که وجود هرگونه مشکلی در آن می تواند ادامه زندگی فرد را مختل کند. مطالعه یکی از مهم ترین و اصلی ترین بخش زندگی بیشتر افراد جامعه مانند دانش آموزان، دانشجویان، محققین و دیگر افراد جامعه می باشد. همواره آسیب چشمی ناشی از مطالعه و مراقبت چشم هنگام مطالعه یکی از دغدغه های اصلی این افراد بوده و منجر به ایجاد دل نگرانی در آنها می گردد.

برای خرید لنز طبی مارک فستيوال با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

مراقبت چشم هنگام مطالعه

پیش از هر چیزی باید دانست که امروزه مطالعه، شیوه و انواع متفاوتی داشته و با توجه به گسترش و رونق فضای اینترنتی، بیشتر مطالعات به این سمت و سو کشیده شده است. اکثر متخصصین چشم پزشکی معتقد هستند که مطالعه در شرایط مناسب و صحیح، هیچ آسیبی به چشم وارد نکرده و از عوامل تضعیف کننده بینایی به شمار نمی آید.

برای خرید لنز طبی مارک مورنينگ با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

رعایت کردن برخی از اصول و نکات می تواند خطر آسیب چشمی ناشی از مطالعه را به صفر رسانده و دغدغه های ناشی از این اتفاق را برطرف نمایند. همراه لنز مارکت باشید تا با مراقبت از چشم هنگام مطالعه آشنا شوید.

اصول پیشگیری از آسیب به چشم ها هنگام مطالعه

در این قسمت لنز مارکت به بررسی راه هایی برای مراقبت از چشم هنگام مطالعه می پردازد. شما با رعایت این نکات می توانید ضامن سلامتی چشم خود باشید.

یک محافظ صفحه ی ضد بازتاب بگیرید.

بیشتر گوشی‌های هوشمند امروزی با صفحه‌ نمایش‌های ضد بازتاب عرضه می‌شوند. با این‌حال اگر گوشی شما از این قابلیت برخوردار نیست، هرچه زودتر چنین صفحه‌ای تهیه کنید. صفحه‌های ضد بازتاب گران نیستند، اما تاثیر به سزایی در کاهش آسیب به چشم دارند. این صفحه‌ها میزان نور آبی‌ای را که به چشم شما می‌رسد، کاهش می‌دهند.

برای خرید لنز طبی مارک جانسون با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

اگر نمی‌خواهید یک صفحه‌نمایش جدید بخرید، گزینه بعدی برای شما اپلیکیشن‌ها هستند. مثلا Bluelight filter for eye care for android . این برنامه هم میزان نور آبی را کاهش می‌دهد ولی به اندازه صفحه نمایش ضد بازتاب تاثیر ندارد.

هر چند ثانیه پلک بزنید و چشمانتان را با آب مرطوب کنید

پلک زدن مداوم، راهکار مقابله با خستگی چشم موقع استفاده از صفحه‌ی کامپیوتر است. اما هنگام استفاده از گوشی موبایل از آن هم مهم‌تر است. خیره شدن برای زمان طولانی به صفحه نمایش چشم‌ها را خشک می‌کند و راه طبیعی برای مقابله با خشکی چشم پلک زدن است. پلک زدن اثر منفی اشعه‌های صفحه نمایش را کاهش می‌دهد.

برای خرید لنز طبی جانسون با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

پاشیدن کمی آب به چشم‌ها هم کمک بسیاری می‌کند. همین آب عادی‌ که روزانه از آن استفاده می‌کنیم هم کافی است و به قطره و اشک مصنوعی نیازی نیست. اما اگر نیاز به قطره چشم داشتید می توانید آن را از لنز مارکت تهیه کنید.

از قانون ۲۰ /۲۰ / ۲۰ پیروی کنید

چشم انسان برای خیره شدن طولانی مدت به یک فاصله‌ی کوتاه ساخته نشده است. چشم ما به نگاه کردن برای چند دقیقه به چیزی در فاصله‌ی کوتاه، سپس نگاه کردن به چیزی در فاصله‌ی بلند و رفت و آمد بین آن‌ها عادت کرده است. به همین خاطر وقتی شما ساعت‌ها به یک شی در فاصله نزدیک نگاه می‌کنید به چشمتان فشار می‌آورید که رفتار غیرطبیعی داشته باشد، حتی اگر این شی کتاب باشد.

برای خرید لنز بوش اند لومب با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

قانون ۲۰/۲۰/۲۰ می‌گوید بعد از هر ۲۰  دقیقه نیاز دارید برای ۲۰  ثانیه به چیزی که حداقل در ۲۰ متری شما قرار دارد نگاه کنید. بهتر این است که بعد از هر چهل تا پنجاه دقیقه استفاده از دستگاهتان، ده دقیقه تا یک ربع استراحت کنید و به هیچ صفحه‌ی نمایشی نگاه نکنید. بهتر است در این زمان کمی ورزش بکنید، این کار نه فقط به چشم‌هایتان که به وضعیت کلی جسمتان هم کمک می‌کند.

اندازه حروف و روشنای و کنتراست آن را تنظیم کنید

اندازه حروف، روشنایی و کنتراست سه ویژگی از گوشی های هوشمند هستند که بیشترین تاثیر را بر چشم ها و بینایی می گذارند. می توانید از حالتی استفاده کنید که این سه گزینه را به صورت هوشمند و مطابق با با وضعیت تنظیم کنید. بهتر است اندازه حروف را خیلی کوچک نکنید. حروف کوچک چشمتان را خسته می‌کنند و کیفیت دید را کاهش می‌دهند. به طور کلی حروف بزرگ‌تر بهترند. اگرچه در صورتی که از حروف بزرگ استفاده کنید، باید مطالب را چند برابر بالا و پایین کنید تا همه چیز را ببینید. این کار هم اذیت کننده است اما در مقابل آسیبی که به چشم می‌رسد، می ارزد.

همیشه صفحه ی نمایشتان را تمیز نگه دارید

همیشه مقداری جرم و لکه و غبار روی صفحه‌ی گوشی شما وجود دارد. تعجبی هم ندارد چون دائما با انگشت لمسش می‌کنید. این لکه‌ها علاوه بر غیر بهداشتی‌ بودن، چشمتان را هم در دراز مدت خسته می‌کنند. برای جلوگیری از این آسیب، فقط کافی است با یک پارچه نرم هر چند وقت یکبار صفحه گوشی را تمیز کنید.

فاصله درست و استاندارد را رعایت کنید

دلیل دیگر اینکه چشمان شما به صفحه گوشی موبایل حساس هستند این است که گوشی را بسیار نزدیک به چشمانتان می‌گیرید. بهتر است هنگام کار کردن با گوشی، کمی آن را از چشمانتان دور نگه‌دارید. حتی اگر مدت زمان زیادی از گوشی موبایل استفاده نمی‌کنید. اگر چشمانتان ضعیف هستند، روش‌های بالا برای محافظت از آن‌ها کافی نیستند. اما استفاده نکردن از این روش‌ها احتمال آسیب جدی را افزایش می‌دهد. در هر صورت اگر از این راه ها برای محافظت از چشم استفاده کنید ضرر نمی‌کنید. وقت زیادی هم نمی‌گیرند، اما نتیجه خوبی می‌دهند.

سخن پایانی در باب مراقبت چشم هنگام مطالعه

مراقبت از چشم ها یکی از موضوعات مهمی است که امروزه اکثر افراد درگیر آن هستند. بینایی یکی از مهم‌ترین و قابل‌ توجه‌ ترین حواس پنج‌گانه است و حفظ سلامتی آن اهمیت بسیار زیادی دارد. تقریباً ۸۰ درصد اطلاعات محیطی از طریق حس بینایی به انسان‌ها منتقل می‌شود؛ به‌همین دلیل است که بینایی از جمله حواس بسیار مهم و ضروری بدن به شمار می‌آید.

برای خرید لنز بوش با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

متخصصان معتقدند مطالعه در وضعیت عادی، مانند نور کافی، فضای خوب و فاصله مناسب از صفحه‌ی کتاب در افراد معمولی که نقص‌های انکساری چشمی، مانند نزدیک‌بینی، دوربینی و آستیگماتیسم ندارند به چشم ها هیچ آسیبی نمی‌زند. در این مقاله لنز مارکت به بررسی کامل مراقبت از چشم هنگام مطالعه و روش هایی برای پیشگیری از آن پرداخته تا شما عزیزان با رعایت این نکات از چشم های خود هنگام مطالعه مراقبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *