اگر بینایی تان نیاز به اصلاح دارد، از طرف پزشک یک عینک برای شما تجویز می شود و ممکن است فقط بخواهید عینک بزنید. بسیاری از افراد این گزینه (استفاده از عینک) را انتخاب می کنند زیرا آن را راحت می دانند و حتی ممکن است تصمیم بگیرند که عینک های مختلفی متناسب با لباس های مختلف یا متناسب با فعالیت های مختلف خود خریداری کنند. از طرف دیگر، استفاده از لنزهای تماسی نیز چندین مزیت دارد. ما در این مقاله می خواهیم به 6 مزیت استفاده از لنز تماسی بپردازیم.

برای خرید انواع لنز طبی با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

استفاده از لنزهای تماسی

درمان اصلاح بینایی غالبا به بیماران این امکان را می دهد تا نوع مراقبت را متناسب با ترجیحات و نیازهای سبک زندگی خود انتخاب کنند. برخی افراد جراحی لیزر چشم را برای اصلاح مشکلات بینایی خود انتخاب می کنند. برخی دیگر عینک و عده ایی هم برای بهبود بینایی خود تصمیم به تهیه لنز می گیرند.

یک جفت لنز تماسی با کیفیت این احساس را به شما می دهد که حتی حضور آن ها را احساس نکنید. لنزهای تماسی بادوام و تنفس پذیر هستند و راحتی و عملکرد فوق العاده ایی برای بینایی ارائه می دهند.

در حقیقت، بیش از نیمی از متخصصان بینایی فکر می کنند که سن مناسب برای کودکان برای شروع استفاده از لنزهای تماسی بین 10 تا 12 سال است و همچنین لنزهای تماسی می توانند ایمن تر از عینک برای کودکان باشند زیرا عینک ها می توانند به راحتی شکسته شوند.

افرادی که از عینک استفاده می کنند و نمره چشم کمتری دارند، تقریبا می توانند هر فریمی را که می خواهند انتخاب کنند اما وقتی نمره چشم بالاتری دارند، باید به عینک ها با فریم های محدود قانع شوند.

برای خرید انواع لنز فصلی با شماره های درج شده درسایت تماس بگیرید.

هنگامی که از لنزهای تماسی یا عینک استفاده می کنید، مهم است که مرتبا به چشم پزشک خود مراجعه کنید. پزشک شما می تواند از تجویز نسخه شما اطمینان حاصل کند، در مورد مراقبت از لنزها به شما آموزش دهد و به شما در مدیریت هر مشکلی کمک کند.

انواع لنزهای تماسی

در زیر نگاهی به چند نوع مختلف از لنزهای تماسی می پردازیم:

 • لنزهای تماسی چند کانونی:

کاهش سلامت چشم، اغلب می تواند چندین جنبه بینایی را تحت تاثیر قرار دهد. در نتیجه، بسیاری از بیماران با دیدن اشیا هم از نزدیک و هم از راه دور مشکل دارند. در گذشته، تنها گزینه ایی که پزشکان چشم می توانستند به این افراد ارائه دهند، عینک های دو کانونی بودند. در حالی که هنوز عینک های دو کانونی برای برخی از افراد یک انتخاب محبوب هستند، از لنزهای تماسی چند کانونی می توان برای اصلاح بینایی استفاده کرد.

 • لنزهای سخت نفوذ پذیر به گاز:

همانطور که از اسم آن ها مشخص است، این لنزها اجازه عبور هوا از طریق آن ها به چشم را می دهند. این باعث می شود لنزهای سخت نفوذ پذیر به گاز راحت باشند، هرچند برخی از کاربران ممکن است در ابتدا آن ها را سفت و سخت بدانند. پزشکان چشم بیمارانی را که ترجیح می دهند از این لنزها استفاده کنند ترغیب می کنند، به طور مداوم از آن ها استفاده کنند زیرا این عادت می تواند دوره انتقال را تسریع کرده و استفاده از این لنزها را آسان تر کند.

برای خرید انواع لنز آستیگمات با شماره های درج شده درسایت تماس بگیرید.

 • لنزهای نرم:

یک دلیل رایج که باعث می شود بسیاری از افراد از لنزهای قابل نفوذ به گاز استفاده می کنند این است که افراد اغلب می توانند از آن ها برای مدت زمان طولانی استفاده کنند. با این حال، راحتی فوری گاهی اوقات عامل اصلی در انتخاب لنزهای تماسی است. در نتیجه، برخی از افرادی که نیاز به اصلاح بینایی دارند تصمیم به تهیه لنزهای تماسی نرم می گیرند. سفتی لنزهای نرم نسبت به لنزهای نفوذپذیر به گاز کمتر است و این گزینه برای افرادی که مشکلات تحریک چشم دارند، یک انتخاب ایده آل است. افراد فعال همچنین ممکن است لنزهای نرم را ترجیح دهند زیرا معمولا در طی فعالیت های سخت در جای خود باقی می مانند.

6 مزیت استفاده از لنز تماسی6 مزیت استفاده از لنز تماسی:

استفاده از لنزهای تماسی چندین مزیت دارد. در زیر به 6 مزیت استفاده از لنزهای تماسی می پردازیم:

 1. استفاده از لنز تماسی میدان دید کاملی به شخص می دهد: 

  عینک روی بینی شما قرار دارد و حدود 12 میلی متر (یا نیم اینچ) از چشم شما فاصله دارد. در حالی که لنزهای تماسی مستقیما روی کره چشم شما قرار می گیرند. فاصله ایجاد شده با استفاده از عینک باعث ایجاد برخی از تحریف ها در بینایی می شود که عادت کردن به آن ها برای بعضی از افراد بسیار دشوار است. هنگامی که از لنزهای تماسی استفاده می کنید که با کره چشم شما حرکت می کنند، یک میدان دید کامل از جمله دید محیطی، خواهید داشت.

همه افراد مخصوصا هنگام رانندگی به دید محیطی خود احتیاج دارند. نقاط کور ایجاد شده به وسیله عینک در واقع می تواند خطرناک باشد. از آنجا که لنزهای تماسی با انحنای چشم شما مطابقت دارند، میدان دید وسیع تری با تحریف و انسداد کمتر نسبت به عینک فراهم می کنند. لنزهای تماسی می توانند عیوب انکساری مانند آستیگماتیسم، دور بینی و نزدیک بینی را اصلاح کنند و حتی لنزهای تماسی نیز وجود دارند که برای پرداختن به مسائل خاص طراحی شده اند.

 1. لنزهای تماسی راحت تر از گذشته هستند: 

  لنزهای تماسی مدرن به صورت مجموعه ایی متشکل از مواد مختلف هستند و برای حفظ سلامت چشم و راحتی افراد طراحی شده اند. همچنین علاوه بر لنزهای نرم، لنزهای ترکیبی با یک مرکز ساخته شده از مواد با دوام برای ایجاد دید واضح و اصلاح ناراحتی های بینایی نیز وجود دارند.

 2. فعالیت های عادی روزمره اغلب با لنزهای تماسی راحت تر انجام می شوند: 

  شما با استفاده از لنزهای تماسی، زندگی خود را بدون استفاده از عینک ادامه خواهید داد و دیگر نگران افتادن، شکستن یا گم شدن آن ها نخواهید شد. وقتی که از لنزهای تماسی استفاده می کنید، دیگر نگران گم شدن آن ها نیستید، این امر در استفاده از عینک زیاد اتفاق می افتد. همچنین لنزهای تماسی در هنگام ورزش، مشکلی برای افراد ایجاد نخواهند کرد. علاوه بر این ها در استفاده از لنزهای تماسی، پاشیدن آب، بخار و مه باعث کاهش دید نمی شود، به طوری که حتی اگر هوا گرم باشد و یا باران ببارد، همچنان می توانید به وضوح ببینید.

 3. لنزهای تماسی می توانند فواید زیبایی به همراه داشته باشند:

  اگر استفاده از عینک را دوست ندارید، می توانید فریم های مختلف آن را امتحان کنید و یا می توانید با استفاده از لنزهای تماسی، فریم ها را کاملا از بین ببرید. دیگر هرگز درگیر این موضوع نخواهید بود که عینک ها با لباس های شما مناسب نیستند و حتی می توانید آن ها (لنزها) را در رنگ های مختلفی خریداری کنید. این به شما این امکان را می دهد همانطور که لباس ها را امتحان می کنید، رنگ چشم مورد نظر خود را نیز امتحان کنید و ببینید کدام رنگ بیشتر به شما می آید.

 4. لنزهای تماسی به شما اجازه می دهند تا طبیعی رفتار کنید: 

  هنگامی که بسیاری از افراد برای اولین بار شروع به استفاده از عینک می کنند، ممکن است احساس خنده دار بودن به آن ها دست دهد. این می تواند یک مشکل بزرگ باشد. بسیاری از افراد همچنین گزارش داده اند که با استفاده از عینک در تمرکز روی اشیا مشکل دارند و ممکن است تاری دید داشته باشند که از نظر تئوری باید برطرف شود اما استفاده از لنزهای تماسی به شما امکان می دهد احساسی کاملا طبیعی داشته باشید.

 5. لنزهای تماسی می توانند مانند یک سپر برای چشمان شما باشند: 

  مطمئنا بسیاری از مردم هرگز متوجه نشده اند كه لنزهای تماسی می توانند مانند یك لایه محافظ یا مانع بر روی چشمان آن ها عمل كنند. تا به حال سعی کرده اید وقتی که لنزهای تماسی در چشم دارید، یک پیاز را برش بزنید و سپس با استفاده از عینک یا بدون هر کدام از آن ها این کار را انجام دهید. لنزهای تماسی در واقع از چشمان شما محافظت می کنند، بنابراین هنگام بریدن پیاز، چشمان شما اذیت نمی شوند.

 

برای خرید انواع لنز هرا با شماره های درج شده درسایت تماس بگیرید.

سخن آخر:

لنزهای تماسی بادوام و تنفس پذیر هستند و راحتی و عملکرد فوق العاده ایی برای بینایی ارائه می دهند. یک جفت لنز تماسی با کیفیت این احساس را به شما می دهد که حتی حضور آن ها را احساس نکنید.

انواع لنزهای تماسی شامل موارد زیر است: لنزهای تماسی چند کانونی، لنزهای سخت نفوذ پذیر به گاز و لنزهای نرم.

هنگامی که از لنزهای تماسی یا عینک استفاده می کنید، مهم است که مرتبا به چشم پزشک خود مراجعه کنید.

استفاده از لنزهای تماسی چندین مزیت دارد. در زیر به 6 مزیت استفاده از لنز تماسی می پردازیم:

استفاده از لنز تماسی میدان دید کاملی به شخص می دهد، لنزهای تماسی راحت تر از گذشته هستند، فعالیت های عادی روزمره اغلب با لنزهای تماسی راحت تر انجام می شوند، لنزهای تماسی می توانند فواید زیبایی به همراه داشته باشند، لنزهای تماسی به شما اجازه می دهند تا طبیعی رفتار کنید و لنزهای تماسی می توانند مانند یک سپر برای چشمان شما باشند.

برای خرید انواع محلول لنز با شماره های درج شده درسایت تماس بگیرید.

لنزهای تماسی باید از یک مرکز معتبر خریداری شوند. یکی از معتبرترین مراکز عرضه کننده انواع لنزهای تماسی، لنز مارکت است.

لنز مارکت عرضه کننده انواع لنزهای تماسی متناسب با سلیقه همه افراد است.

 

منابع:

 

https://www.spindeleye.com/blog/2019/08/what-are-the-advantages-of-contact-lenses/

https://dineandfash.com/6-benefits-wearing-contact-lenses/

https://www.spindeleye.com/blog/2015/02/a-look-at-the-different-types-of-contact-lenses/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *