مقدمه

شاید ای سوال برای شما هم بوجود آمده باشد که با این وجود که امروزه سادگی را رکن اصلی زیبایی میدانند پس چرا سلبریتی ها از لنز استفاده میکنند ؟ امروزه اتفاق جالبی در صنعت مد افتاده است که دیگر محدودیتی برای ظاهر و استایلی که برای خود درست میکنند وجود ندارد و افراد میتوانند خیلی راحت برای خود استایلی خاص درست کنند و اسم آن را “مد” بگذارند.

برای مثال شخصی برای خود لباسی به عجیب ترین شکل ممکن طراحی میکند و در انتها پس از پوشش افراد دیگر اسم آن را “خلاقیت” میگذارند.

همین امر باعث میشود که افراد دیگر محدودیتی برای رنگ چشم خود نداشته باشند و شما نیز میتوانید رنگ چشم خود را مانند افراد سلبریتی و خیلی محبوب با رنگ لباس و پوست خود هماهنگ کنید و مانند الماس بدرخشید.

موضوع استفاده از لنز های طبی و رنگی برای زیبایی موضوع خیلی خاص و جدیدی نیست اما جالب است که بدانید میتوانید برای زیبایی خود لنزی داشته باشید که هم طبی باشد و هم زیبایی شما را دو چندان کند.

سوال پیش آمده در این قسمت این است که لنز طبی چه فرقی با لنز رنگی دارد؟

در جواب این سوال باید گفت که لنز های طبی ، لنز هایی هستند که توسط پزشک برای بینایی و دید بهتر تجویز میشود و در صورت رنگی بودن نیز میتواند باعث زیبایی چهره ی شما نیز بشود.

در ادامه قصد معرفی افرادی را داریم که برای زیبایی بیشتر و هماهنگی رنگ چشم با پوست و لباسشان از لنز های رنگی استفاده میکنند.

جنیفر آنیستون :

کارگردان ، بازیگر و تهیه کننده ی سرشناس آمریکایی که برای زیبایی و درخشش بیشتر چهره ی خود از لنز رنگی سبز استفاده میکند.

نااومی کمپل :

تقریبا تمامی کسانی که این سوپر مدل آمریکایی را میشناسند این فرد را در ظاهر های مختلف دیدن؛ موهای نارنجی همراه با لنز رنگی سبز ، موهای مشکی با لنز قهوه ای تیره و موهای بلند همراه با لنز رنگی آبی که جذابیت چهره ی او را چندین برابر میکند و باعث تنوع در استایل و ظاهر او میشود.

کیم کارداشیان :

استفاده سلبریتی ها از لنز

این شخص همسر کانیه وست رپر مطرح آمریکایی می باشد که یک سوپر مدل به حساب می آید و از لنز آبی برای زیبایی و جذابیت چهره ی خود استفاده میکند.

آنجلینا جولی

نویسنده ، کارگردان و بازیگر محبوب در بین مردم در سراسر کره ی زمین می باشد و واقعا شخصی وجود ندارد که او را نشناسد.

آنجلینا جولی خود از این مضوع اطلاع دارند که چند تا چشم ازهواداران و دوست دارانش میتواند به چشم های او نگاه کنند و رنگ چشم های او چقدر میتواند برای هوادارانش جذاب و دوست داشتنی باشد به همین امر از لنز های رنگی برای تنوع و زیبایی چهره اش استفاده میکند.

تیرا بنکز

این شخص هرگز راز زیبایی و درخشش چشم هایش را نخواهد گفت.

اما علت زیبایی چشم های او استفاده از لنز های رنگی چند درجه از چشم های خودش روشن تر می باشد و در واقع چشم های تیرا بنکز بسیار تیره می باشد.

در واقع این روش میتواند راه حلی برای کسانی که دوست ندارند رنگ چشمانی مصنوعی داشته باشند و متوجه لنز داخل چشم آنها نشوند بسیار مناسب می باشد و میتوانید برای زیبایی چشمان خود از لنر چند درجه روشن تر از چشمان خود استفاده نمایید.

آمبر رز

این هنرمند معروف در حوضه ی موسیقی با اینکه رنگ چشمان خودش قهوه ای تیره می باشد اما برای داشتن چشمانی خاص و زیبا از رنگ لنز آبی استفاده میکند.

و از دیگر کسانی که از لنز رنگی برای زیبایی چهره ی خود استفاده می کنند میتوان : سلنا گومز ، کایلی جنر ، پاریس هیلتون و … را نام برد.

حال که  سوال : چرا سلبریتی ها از لنز استفاده میکنند را جواب داده ایم  و نمونه هایی از افراد معروف و رنگ لنزهایشان را به شما معرفی کردیم شاید شما هم قصد استفاده از لنز های رنگی را دارید اما نمیدانید که چه رنگی با رنگ پوست شما همخوانی دارد.

برای جواب این سوال با ادامه ی مقاله ی ” چرا سلبریتی ها از لنز استفاده می کنند همراه باشید “.

بهترین انتخاب رنگ لنز که متناسب با رنگ پوستمان باشد چه رنگی است؟

قبل از هر موردی بهتر است که راجع به لنز های رنگی اطلاعاتی بدهیم.

لنز های رنگی تنها رنگ عنبیه ی چشم را تغییر می دهد که میتواند رنگی مشابه رنگ طبیعی چشمان شما را داشته باشد برای مثال چند درجه از رنگ چشم های شما روشن تر و یا تیره تر باشد که تنها زیبایی چشمان شما را افزایش دهد و رنگ چشمانتان را پررنگ تر کند.

لنز های رنگی در چشم های هر شخصی به یک رنگ دیده میشود و اصلا امکان ندارد یک لنز در چشم دو نفر به یک شکل دیده شود.

پوست های تیره :

افرادی که دارای پوستی تیره و گندمی می باشند بهتر است از رنگ های لنز : عسلی ، فندقی ، قهوه ای و … استفاده نمایند.

استفاده از رنگ لنز های آبی و سبز گزینه ی مناسبی برای این افراد نیست ؛ زیرا باعث میشود که چهره ی آنها مصنوعی دیده شود.

 پوست های روشن :

استفاده سلبریتی ها از لنز

افرادی که دارای پوست روشن می باشند برای زیبایی چهره ی خود بهتر است از رنگ لنز های رنگی روشن مثل : آبی ، سبز ، عسلی ، فیروزه ای و … استفاده نمایند.

پوست های معمولی :

افرادی که دارای رنگ پوست معمولی می باشند دست باز تری برای انتخاب رنگ لنز دارند این افراد میتوانند از رنگ های : بنفش ، طوسی ، قهوه ای ، آبی ، سبز و … استفاده نمایند و زیبایی چهره ی خود را تکمیل کنند.

در انتها برای انتخاب رنگ لنز خود که با پوست شما همخوانی داشته باشد بسیار دقت نمایید زیرا انتخاب نا مناسب میتواند زیبایی چهره ی شما را کاهش دهد و چهره ای مصنوعی برای شما به ارمغان آورد.

اکنون که راجع به زیبایی لنز برای چشم ها و همخوانی داشتن آن با پوست صورت صحبت کردیم بهتر است راجع به موضوعات دیگر مانند : روش استفاده از لنز ، چگونه لنز را در داخل چشم بگذاریم یا لنز را از داخل چشم خارج کنیم، چه مدت میتوان از لنز چشم استفاده کرد ، شرایط نگهداری وضدعفونی لنز چشم به صورت است و دیگر موارد که درادامه اشاره خواهیم کرد صحبت نماییم.

مدت زمان استفاده از لنز چشم چقدر است؟

حال که میدانیم چرا سلبریتی ها از لنز استفاده میکنند  باید بدانیم مدت استفاده از این لنز ها چق مدت میباشد ؟جواب این سوال بستگی به اینکه لنز را از چه کسی بگیرید دارد.

اگر لنز خود را دکتر برای شما تجویز کرده است حتما مدت زمان استفاده ی آن را هم به شما خواهد گفت ؛ اما اگر لنز چشم خود را از لوازم های بهداشتی و یا داروخانه ها تهیه کرده اید مدت زمان و تاریخ مصرف لنز برروی جلد آن حک شده است و یکی از مواردی می باشد که حتما باید به آن توجه کرد.

اگر از آن دسته از افرادی هستید که از لنز خود به خوبی نگهداری میکنید در انتها پایان تاریخ مصرف و انقضای آن باید آن را دور بیندازید حال هرچقدر که لنز چشم شما تازه و قابل مصرف به نظر برسد زیرا استفاده از لنز چشم پس از پایان تاریخ مصرف موجب سوزش و افزایش عفونت چشم میشود.

چرا باید قبل از استفاده از لنز دست هایمان را بشوریم؟

قبل از استفاده از لنز حتما دست هایتان را بشورید و از صابونهای عطری استفاده نکنید و مطمئن شوید که حتما دست هایتان تمیز می باشد و روغنی نیست و حتما دست هایتان را با حوله ی بدون پرز خشک نمایید.

قبل از استفاده از لنز چشم از نرم کننده های دست استفاده نکنید زیرا باعث میشود که لنز به دست شما بچسبد و باعث خرابی لنز شما میشود.

چگونه لنز را در چشم بگذاریم؟

برای گذاشتن لنز در داخل چشم ابتدا لنز را برروی کف دست خود بگذارید و چند قطره از محلولی را که دکتربرای لنز به شما پیشنهاد داده است برروی آن بچکانید.

و لنز را در داخل چشم قرار دهید و چند بار بصورت آهسته پلک بزنید تا لنز بر جای خود قرار گیرد.

چگونه لنز را از داخل چشم در بیاوریم؟

برای در آوردن لنز از داخل چشم ابتدا نکات بهداشتی گفته شده را رعایت کنید و دست های خود را بشورید و با حوله ی بدون پرز مجدد دست های خود را خشک نمایید.

حال پلک خود را با انگشت به سمت پایین بکشید و به بالا نگاه کنید ، با کمک انگشت اشاره لنز به سمت سفیدی چشم بکشید و به همراه انگشت شصت دست لنز را بلند کنید و بیرون بکشید.

چگونه لنز هایمان را تمیز کنیم؟

در جواب این سوال باید گفت که بهترین روش برای نگهداری و تمیز کردن لنز های چشم محلول شست شو و ضدعفونی کننده می باشد که دکتر برای شما تجویز کرده است.

لازم به ذکر است برای نگهداری و تمیز کردن لنز هرگز از آب استفاده نکنید.

استفاده از آب برای لنز باعث میشود باکتری هایی که در داخل آب می باشد باعث عفونت جدی چشم های شما شود.

و هرگز برای مرطوب کردن لنز در هنگام گذاشتن آن در چشم از آب و یا بزاق دهان استفاده نکنید.

زیرا چشم بسیار حساس است و استفاده هر یک از این موارد به جز محلول شست شو و ضد عفونی کننده موجب عفونت جدی چشم شما عزیزان میشود.

برای نگهداری لنز از چه چیزی استفاده کنیم؟

بهترین مورد برای نگهداری لنز استفاده از جعبه های نگهداری لنز می باشد و حتما قبل از استفاده آن را با محلول شست و شو و ضد عفونی کننده لنز تمیز کنید.

برای ایمنی بهتر لازم است جعبه ی لنز چشم خود را هر 3 ماه یکبار تعویض کنید.

وقتی لنز چشم را اذیت میکند چه باید کرد؟

هنگامی که لنز چشم باعث ناراحتی و اذیت چشم های شما شود ممکن است برروی لنز چشم شما کثیفی یا گرد و غباری وجود داشته باشد که برای رفع این موضوع باید لنز خود را در بیاورید و با محلول ضد عفونی کننده و شست شو لنز خود را تمیز کنید و مجدد بگذارید.

حتی ممکن است لنز خود را برعکس گذاشته باشید.

اگر مشکل اذیت شدن و سوزش چشم های شما بر طرف نشد به هیچ عنوان لنز را مجدد نگذارید ، لنز چشم خود را در بیاورید و به دکتر خود مراجعه نمایید.

لنز یکبار مصرف چیست و مناسب چه افرادی است؟

لنز یکبار مصرف یا لنز 24 ساعته لنزی است که تنها یک بار میتوانید از آن استفاده نمایید و نیازی به نگهداری و شست و شو و ضدعفونی ندارد.

به همین دلیل اگر نمیتوانید از لنز خود نگهداری کنید و یا آن را تمیز کنید بهترین گزینه برای شما لنز های یک بار مصرف یا 24 ساعته می باشد.

در هنگام آرایش چگونه باید از لنز چشم استفاده کرد؟

بهترین راه برای استفاده از لنز چشم در هنگام آرایش این است که ابتدا لنز را در داخل چشم گذاشته و سپس آرایش خود را انجام دهید.

سعی کنید از لوازم آرایش بدون حساسیت استفاده نمایید و لوازم آرایش خود را هر چند وقت یکبار تعویض کنید.

و اگر قصد کشیدن خط چشم دارید آن را برروی بن مژه بربالای پلک بکشید و هرگز در داخل پلک خط چشم نکشید.

ارتباط بین لنز و مانیتور و موبایل چگونه است؟

در جواب این سوال باید پاسخ داد که اگر چشمانتان ضعیف نیست و از لنز رنگی تنها برای زیبایی استفاده میکنید بهترین راه این است که از لنز استفاده نکنید ؛ زیرا کار با گوشی موبایل یا مانیتور باعث میشود که با بدون پلک زدن به صفحه ی مانیتور یا پوشی موبایل خیره بمانیم که همین امر موجب خشکی چشم ها میشود.

اما اگر در مکانی هستید که نمیتوانید لنز رنگی خود را از داخل چشم بیرون بیاورید و یا به دلیل کمبود بینایی از لنز های طبی استفاده میکنید بهترین روش این است که از قانون 20-20-20 استفاده نمایید.

قانون 20-20-20 به چه معناست؟

این قانون برای افرادی که از لنز استفاده میکنند بسیار توصیه میشود و به معنای این است که هر 20 دقیقه 20 ثانیه به چشم های خود استراحت دهیم و به چیزی در فاصله ی 20 متری نگاه نکنیم.

رابطه ی لنز چشم و ورزش ؟

اگر جزو کسانی هستید که بینایی شما ضعیف می باشد لنز طبی یکی از بهترین گزینه ها نسبت به عینک می باشد ؛ زیرا در هنگام ورزش خطر افتادن ، شکستن وهمچنین روی لنز هرگز مانند عینک گرد و غبار نمیشیند.

البته توصیه ی اصلی این است که لنز طبی در هنگام ورزش شنا به هیج وجه توصیه نمیشود حتی اگر از عینک شنا همراه با لنز استفاده شود.

استفاده از لنزچشم در هنگام ورزش شنا موجب عفونت چشم و یا چسبیدن لنز به خود چشم میشود.

خب به پایان این مطلب رسیدیم . امیدوارم جواب سوالاتی چون : چرا سلبریتی ها از لنز استفاده میکنند ؟ طریقه ی مصرف استفاده از لنز و … رسیده باشید. منتظر نظرات شما هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *