در این مقاله قصد داریم به این مسئله بپردازیم که آیا لنز از چشم می افتد و به این پرسش پاسخ دهیم که آیا ممکن است که لنز از چشم بیافتد؟ پاسخ به این پرسش می تواند در زمینه استفاده از لنز ها کمک بسیاری به استفاده کنندگان کند. لنز های طبی و رنگی بسیاری وجود دارند که برای استفاده افراد در بازار موجود هستند. این لنز ها با برند ها و شرایط مختلف عرضه می شوند. در ابتدا ببینم لنز های طبی و رنگی چه انواعی دارند و سپس به سوال مورد نظر خود که افتادن لنز از چشم پاسخ می دهیم.

انواع لنز ها

در این بخش از مقاله قصد داریم در ارتباط با انواع لنز ها صحبت کنیم و سپس به بررسی این مسئله بپردازیم که آیا امکان دارد لنز ها از چشم بیفتند؟! سال های زیادی است که استفاده از لنز ها در میان افراد مختلف، باب شده و به دلایل مختلفی از لنز استفاده می کنند.

در شرایطی لنز ها جایگزین عینک های طبی می شوند و در شرایطی می توان از آن ها در دیدگاه زیبایی شناختی استفاده نمود. میلیون ها نفر در سراسر جهان لنزهای تماسی را می پوشند ، هرچند که شما فقط با نگاه کردن به این افراد متوجه پوشش این وسیله نخواهیم شد. به عبارتی در این حالت ما ممکن است متوجه استفاده لنز های تماسی نشویم. لنز های تماسی در حالت های خاص و خصوصا رنگی ممکن است قابل شناسایی باشد.

لنز تماسی لنزهای نازک و خمیده ای است که سطح چشم شما را می پوشاند. لنزها به طور طبیعی واضح هستند ، اما اغلب مقدار کمی رنگ به آنها داده می شود تا بتوان از آن ها استفاده نمود. لنز های تماسی موجود در جامعه، در دو حالت سخت و نرم در بازار مشاهده می شوند. بیشتر افراد این روز ها از لنز های نرم استفاده می کنند. در حالی که به نظر می رسد لنز های تماسی یک مفهوم جدید و مدرن است اما در حقیقت سالیان سال است که مورد استفاده قرار می گیرد. در حالی که لنزهای تماسی هنوز هم معمولاً برای تصحیح بینایی پوشیده می شوند ، لنزهای تماسی دیگری برا یاهداف زیبایی وجود دارد.

مشکلات لنز چشمی

لنزهای تماسی رنگی می توانند رنگ چشم شما را تقویت یا به طور کامل تغییر دهند. البته این روز ها استفاده از لنز های رنگی در مدل های مختلف نیز دیده می شود. مدل ها و رنگ هایی خاص که بسیار جذاب هستند و می توانند در مراسم هایی خاص مورد استفاده قرار گیرند. به طور مثال می توان از رنگ های قرمز لنز های مختلف و یا لنز های با اشکال گوناگون در مراسمی مانند هالووین استفاده نمود. اما نکته مهم دیگر در ارتباط با خرید یا نگهداری از لنز های می باشد. اگر قصد دارید در ارتباط با لنز های طبی تصمیم گیری کنید، بهتر است که با متخصص و چشم پزشک خود مشورت نمایید.

توجه داشته باشید که استفاده از لنز های رنگی هم نیاز مند کمک از افراد متخصص و یا چشم پزشک می باشد. نکته مهم دیگر این است که شما می بایست لنز های تماسی را از یک منبع قانونی خریداری نمایید. در حقیقت توجه به این نکته ضروری است که با توجه به حساسیت چشم ها لازم است تا برای خرید از مکانی معتبر اقدام نمایید.

خرید لنز از وب سایت های معتبر

اگر تمایل دارید از وب سایت های اینترنتی برای خرید لنز استفاده نمایید می بایست وب سایت های معتبری را انتخاب نمایید تا خریدی مطمئن داشته باشید. وب سایت های معتبر انواع لنز ها را با برند های مختلف ارائه می دهند. و شما می توانید برای خرید معتبر و با قیمتی مناسب از وب سایت ها اقدام نمایید. برای نگهداری از لنز ها نیز باید اقدامات خاصی انجام دهید. شما می بایست لنز های تماسی خود را به خوبی مراقبت کرده و آن را تمیز کنید.

دقت داشته باشید که می بایست تمام دستورالعمل های مربوط به لنز های تماسی و محصولات لنز را ددنبال نمایید. تمام ابزار مربوط به نگهداری از لنز های خود را در اختیار داشته باشید تا بتوانید از آن ها به خوبی مراقبت نمایید. دقت کنید که لنز ها را می توان در انواع روزانه، ماهانه، سالانه و یک بار مصرف دسته بندی کرد. حال که با انواع لنز های تماسی آشنا شدیم، قصد داریم به این مطلبی بپردازیم که آیا ممکن است لنز ها از چشم خارج شوند؟! در بخش های بعدی مقاله به این پرسش پاسخ خواهیم داد.

آیا ممکن است لنز ها از چشم بیرون بی افتند؟

در بخش قبلی مقاله ما با انواع لنز های تماسی آشنا شدیم و به بررسی مدل های مختلف پرداختیم. در نهایت در ارتباط با نوع خرید لنز های تماسی و همین طور انواع لنز ها صحبت کردیم. ما به این نکته هم اشاره کردیم که لنز های موجود انواع و رنگ های مختلفی دارند و می توان هر کدام از آن ها را با توجه به نیاز و سلیقه خریداری نمود. حال به پرسش خود بر می گردیم.

افتادن لنز از چشم 21

آیا به نظر شما امکان این وجود دارد که لنز ها از چشم بیرون بروند؟! اگرچه این مسئله ممکن است کاملا خارج از تفکر باشد و به نظر بعید بیاید، گاها بنا به دلایلی اتفاق می افتد. در حقیقت بسته به شرایط ممکن است این اتفاق برای هر استفاده کننده ای از لنز بیفتد. اما به نظر شما چه عواملی باعث می شوند تا لنز از چشم فرد خارج شود و یا از چشم بدون هیچ دخالتی بیرون برود؟ در بخش های بعدی برخی از این عوامل و فاکتور ها را برای شما ارائه می دهیم.

مالیدن چشم ها یکی از دلایل افتادن لنز ها

اولین مولفه ای که قصد داریم به بررسی آن بپردازیم مالیدن چشم ها است. طبق توصیه های پزشکان و افرادی که در زمینه چشم ها متخصص هستند، افرادی که از لنز های تماسی استفاده می کنند، بهتر این است که به هیچ عنوان چشم های خود را مالش ندهند. در زمان استفاده از لنز ها مالیدن چشم ممنوع است و موجب می شود تا لنز دچار مشکل شود و یا از چشم شما خارج گردد. مالیدن چشم علاوه بر این که کاری نادرست است و ممکن است باعث بیرون افتادن لنز از چشمان شما شود، می تواند آلودگی های بسیاری را وارد چشمان شما کند.

در واقع آلودگی موجود در دست های شما با مالیدن چشم به هنگام استفاده از لنز ها می تواند وارد چشم شما شود و از این رو این آلودگی ها به طور کمامل به چشم منتقل شود. انتقال آلودگی به چشم باعث بروز مشکلات زیادی می شود. از جمله این مشکلان می توان به خارش و سرخی چشم، عفونت چشم و سایر مشکلات اشاره نمود. از این رو مراقبت از چشم ها بسیار مهم است.

رفتار هیجانی و افتادن لنز ها از چشم

در بخش قبلی مقاله خود یکی از عوامل مرتبط با خارج شدن لنز ها از چشم که تاثیر بسیاری در این زمینه دارند را بررسی کردیم. اما عوامل دیگری هم وجود دارند که ممکن است باعث خارج شدن ناگهانی لنز های شما از چشمانتان شوند. یکی از این عوامل که به عنوان دومین عامل در این بخش مورد بررسی قرار می گیرد، رفتار هیجانی است. رفتار های هیجانی مانند دویدن، بالا و پایین کردن، حرکت های ورزشی سخت و … می تواند موجب خروج ناگهانی لنز از چشمان شما شود.

این ها می تواند به دلیل لیز خوردن لنز بر روی چشم، وزش باد در حین حرکت و … اتفاق بیفتد. گرچه خروج لنز از چشم ها به راحتی اتفاق نمی افتد اما این عوامل می توانند در این زمینه نقش بسیاری داشته باشند. از این رو رفتار های هیجانی ممکن است برای استفاده کنندگان از انواع لنز های طبی یا رنگی ایجاد مشکل کند و باعث خروج لنز از چشم این افراد گردد. در حالت استفاده از لنز ها خصوصا لنز های طبی می بایست موارد بسیار زیادی را رعایت نمود تا با این مشکل مواجه نشد. در ادامه به بررسی عوامل دیگر در ارتباط با خروج لنز از چشم می پردازیم. پس با ما همراه شوید.

شرایط خاص و افتادن لنز ها از چشم

در برخی موارد ممکن است شرایطی خاص پیش بیاید که باعث افتادن لنز ها از چشم شود. از جمله این شرایط می توان به جنس لنز ها و موارد دیگر نیز اشاره نمود. گاهی اوقات به دلیل اشتباه پوشیدن لنز ها، ممکن است لنز از چشم شما خارج شود. در حقیقت اگر شما لنز های راست و چپ را اشتباه بپوشید و یا در انتخاب لنز مناسب اشتباه کنید باید این احتمال را در نظر بگیرید که لنز از چشم شما خارج شود.

اما فقط این مورد نیست. برخی موارد در چشم و یا لنز ها موجود است که باعث بیرون افتادن لنز از چشم می شود که در این بخش به بررسی آن ها می پردازیم. یکی از این موارد گریه کردن فرد است. هنگام گریه کردن ، سیستم اشکی برای تخلیه اشک کار می کند و این ممکن است بر لنز تاثیرات بسیاری بگذارد و همین تاثیرات باعث می شود تا لنز از چشم لیز خورده و خارج از چشم شود. پس در هنگام استفاده از لنز باید این مورد را رعایت کرد. یکی دیگر از عوامل مدل لنز است.

برخی از لنز ها با مدل خود باعث می شوند که هنگام پلک زدن فرد، لنز از چشم خارج شود. نکته بعدی دیگر خشک شدن چشم است. وجود اکسیژن و آبرسانی در لنز ها و وجود رطوبت در چشم باعث می شود تا لنز ها به راحتی بر روی چشم قرار بگیرند اما اگر لنز ها بیش از حد خشک باشند همین مسئله یاعث می شود تا لنز از چشم به بیرون بیفتد. پس زمانی که شما از لنز های مختلف استفاده می کنید می بایست موارد بسیاری را رعایت کرده و مد نظر داشته باشید تا لنز از چشم شما خارج نشود.

وزش باد شدید و افتادن لنز ها از چشم

ما در بخش های قبلی مقاله موارد بسیاری را در زمینه افتادن لنز ها از چشم بررسی کردیم. اما در این بخش از مقاله قصد داریم به بررسی یک عامل محیطی در ارتباط با لنز ها بپردازیم که تاثیری خاص بر چشم ها دارند. این عامل محیطی وزش باد شدید است. در حقیقت وزش باد شدید موجب می شود تا لنز ها از چشم خارج شوند و به بیرون از چشم بیفتند. در حقیقت زمانی که باد شدید می وزد و یا طوفان می شود امکان این که لنز ها از چشم خارج شوند وجود دارد.

این مسئله باعث می شود که چشم های شما به دلیل وزش بیش از حد دچار خشکی و یا ریزش اشک و آب از چشم شوند و همین مسائل می تواند موجب خروج لنز از چشمان شما گردد. در حقیقت رطوبت بیش از حد ایجاد شده در چشم ها که ناشی از اشک و آب آمدن از چشم است می تواند موجبات خروج لنز از چشم را فراهم کند. اما حالا که با عوامل مختلف تاثیر گذار بر خروج لنز از چشم آشنا شدیم، باید به این مسئله بپردازیم که پس از خارج شدن لنز از چشم چه کاری انجام دهیم؟! در بخش بعدی به این سوال پاسخ می دهیم.

در هنگام افتادن لنز از چشم چه کار کنیم؟

در این بخش از مقاله و پس از بررسی عوامل مختلف خروج لنز از چشم ها، قصد داریم به این موضوع بپردازیم که اگر لنز از چشم خارج شد چه کنیم؟! زمانی که لنز از چشمان شما به خارج پرتاب می شود لازم است تا قبل از هر کاری از سلامت آن و عدم پارگی آن اطمینان حاصل کنید. در حقیقت باید ببینید که لنز دچار پارگی است یا نه! در واقع استفاده از لنزی که آسیب دیده باشد خود می تواند ضرر های بسیاری را برای چشمان شکا به ارمغان بیاورد.

گرچه در زمان استفاده از لنز های بیرون پریده علاوه بر این مسئله می بایست مسائل بهداشتی را هم در نظر بگیرید. در حقیقت اگر لنز هم سالم باشد شما می بایست حتما قبل از استفاده کردن از آن لنز را شست و شو دهید. ضد عفونی کردن و شست و شوی لنز با محلول های خاص و منحصر به این کار باعث جلوگیری از ایجاد هر گونه عفونتی در چشمان شما خواهد شد.

منابع:

/www.quora.com
www.optiboard.com
www.lenstore.co.uk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *