لنزهای چشمی فرشلوک دارای نام تجاری FreshLook هستند. برند فرشلوک یک برند جهانی و قابل اطمینان است. این برند تولید کننده لنزهای نرم طبی، رنگی و رنگی طبی است. امروزه لنز فرشلوک یکی از ایمن ترین و شناخته شده ترین لنزهای چشمی نرم در سرتاسر دنیا می باشند.

لنز فرشلوک چیست؟

برند فرشلوک زیر مجموعه شرکت نامدار تولیدکننده ی لنز یعنی آلکان (Alcon) است. شرکت آلکان کار خود را از سال 1947 میلادی و در یک شهر کوچک و ناشناخته شروع کرد.

جرقه راه اندازی این شرکت از زمانی شروع شد که رابرت الکساندر و ویلیام کانر با هم یک مغازه کوچک راه اندازی کردند. آن ها با ترکیب کردن ابتدای نام هر دویشان، نام آلکان را برای شرکت خود انتخاب کردند.

شرکت آلکان در طی 74 سال فعالیت، رشد کرده و دارای برندها و زیرمجموعه های زیادی شده است که هر یک محصولات خاصی را تولید می کنند. برند معروف فرشلوک یکی از زیرمجموعه های شرکت آلکان است.

فرشلوک در سال 2000 توسط سیباویژن (Siba Vision) که یکی دیگر از زیرمجموعه های شرکت آلکان است، خریداری شد. فرشلوک پیش از خرید توسط کمپانی سیباویژن، وسلی جسن (Wesly Jessen) نام داشت، اما آن ها نام این برند را به فرشلوک تغییر دادند.

فرشلوک یکی از کمپانی های پیشرو در ساخت لنزهای چشمی نرم است.

دسته بندی لنزهای فرشلوک به طور کلی:

لنزهای فرشلوک به طور کلی به سه دسته زیر تقسیم بندی می شوند:

  • لنز طبی فرشلوک

لنزهای طبی فرشلوک برای رفع عیوب انکساری چشم مانند نزدیک بینی و دور بینی طراحی شده اند.

لنزهای طبی فرشلوک دارای درصد آبرسانی بسیار بالایی به میزان 55 درصد هستند.

قطر لنزهای طبی فرشلوک 14.5 میلی متر است.

لنزهای طبی فرشلوک دارای مدت استفاده سالانه هستند.

لنزهای رنگی فرشلوک صرفا جنبه آرایشی و زیبایی دارند و هیچ یک از عیوب انکساری چشم را اصلاح نمی کنند.

تعدادی از رنگ های لنزهای رنگی فرشلوک شامل موارد زیر است:

عسلی، طوسی نقره ایی، طوسی، طوسی روشن، عسلی روشن، قهوه ایی، ارغوانی، بنفش، آبی یاقوتی، آبی برلیانی، آبی، فیروزه ایی، سبز زمردی و سبز.

جنس لنزهای رنگی نرم فرشلوک فمفیلکون آ (Phemfilcon A) می باشد.

درصد آب لنزهای رنگی فرشلوک 55 درصد و ضخامت مرکز آن ها 0.08 میلی متر می باشد. ضخامت کم لنز رنگی فرشلوک در مرکز، سبب افزایش راحتی این لنزها بر روی چشم می شود.

قطر لنزهای رنگی فرشلوک 14.5 میلی متر و میزان انحنای آن ها 8.6 میلی متر می باشد.

از آن جایی که بیشتر ایرانیان دارای انحنای چشمی 8.6 میلی متر هستند، پارامترهای لنزهای فرشلوک بسیار مناسب چشم ایرانیان می باشد. هم چنین چون لنزهای رنگی فرشلوک می توانند رنگ چشم را با درجه ی بالایی روشن تر کنند، برای ما ایرانیان که بیشترمان رنگ چشم تیره داریم، کاملا مناسب هستند.

لنزهای رنگی فرشلوک دارای مدت استفاده روزانه، فصلی و سالانه هستند.

  • لنز فرشلوک چیست

    لنز طبی رنگی فرشلوک

لنزهای طبی رنگی فرشلوک برای کسانی مناسب است که هم به زیبایی چشمان خود اهمیت می دهند و هم می خواهند با استفاده از لنز به جای عینک، عیوب انکساری چشم خود را برطرف کنند.

لنزهای رنگی طبی فرشلوک می توانند شماره های چشم -6.00 تا +6.00 را پوشش دهند.

لنز رنگی طبی فرشلوک از نوع نرم است و برای اصلاح دوربینی و نزدیک بینی بسیار مناسب است، هر چند با نظر چشم پزشک می توان برای اصلاح آستیگماتیسم خفیف نیز از آن استفاده کرد، اما برای عیوب دیگر مانند آستیگماتیسم شدید یا قوز قرنیه و غیره باید از لنز سخت استفاده شود.

درصد آب لنزهای طبی رنگی فرشلوک 55 درصد و ضخامت مرکز آن ها 0.08 میلی متر می باشد. قطر لنزهای رنگی طبی فرشلوک 14.5 میلی متر و میزان انحنای آن ها 8.6 میلی متر می باشد. لنزهای رنگی طبی فرشلوک دارای مدت استفاده فصلی و سالانه هستند.

دسته بندی لنزهای فرشلوک از نظر زمانی:

اگر با لنزهای چشمی آشنایی داشته باشید، می دانی.که هر لنز علاوه بر تاریخ مصرف، یک دوره مصرف نیز دارد، این دوره ی مصرف از دقیقه ایی که لنز را به روی چشم خود می گذارید، شروع می شود. برای مثال لنزهایی که مصرف دو هفته ای دارند، بعد از دو هفته شروع به زوال می کنند.

انواع لنز فرشلوک

لنزهای چشمی فرشلوک را به طور کلی از نظر زمانی می توان به سه دسته زیر تقسیم بندی کرد:

  • لنز روزانه فرشلوک

لنزهای روزانه فرشلوک به مدت یک روز قابل استفاده هستند .این نوع لنزها را می توان در ابتدای روز بر چشم گذاشت و در تمام طول روز از آن بهره گرفت ولی در پایان روز پس از در آوردن لنز باید آن ها را دور انداخت.

این لنز در نگاه اول برای کسانی مناسب است که به طور معمول از لنز استفاده نمی کنند، مانند ورزشکاران و افرادی که تنها برای شرکت در یک مسابقه یا مناسبت خاص، از لنز استفاده می کنند و یا کسانی که تنها برای یک مناسبت مایل به تغییر رنگ چشم خود هستند.

دلایل توصیه پزشکان بر استفاده از لنز روزانه

امروزه اکثر چشم پزشکان توصیه می کنند که تمامی افراد از لنزهای روزانه استفاده کنند، زیرا این لنزها در پایان روز دور انداخته می شوند و امکان این که باکتری ها و مواد مضری که از چشم دفع شده و جذب لنز می شوند دوباره به چشم بازگردانده شوند، به صفر می رسد.

در لنزهای دیگر ممکن است در اثر عدم رعایت بهداشت لنز و سهل انگاری در شستشو و تمیز کردن آن، چشم ها آلوده به انواع میکروب ها شوند.

از دلایل دیگری که می توان گفت لنزهای روزانه ارجحیت دارند این است که برخی از افراد به محلول های شستشو و ضدعفونی کننده ایی که برای نگه داری لنزها به کار می روند، آلرژی دارند و مواد شیمیایی داخل این محلول ها سبب قرمزی و خارش چشم آن ها می شود.

جنس لنزهای چشمی روزانه فرشلوک (One Day)، نلفیلکون آ (Nelfilcon A) می باشد. درصد آب لنزهای روزانه فرشلوک 69 درصد است که میزان زیادی است و می تواند خطر ابتلا به خشکی چشم را کاهش دهد.

میزان انحنای لنزهای روزانه فرشلوک 8.6 میلی متر و قطر آن ها 13.8 میلی متر می باشد. ضخامت مرکزی لنزهای چشمی روزانه فرشلوک 0.1 میلی متر است. لنزهای روزانه فرشلوک شامل لنز رنگی روزانه فرشلوک و لنز طبی رنگی روزانه فرشلوک هستند.

  • لنز فصلی فرشلوک

لنزهای فصلی فرشلوک یکی دیگر از انواع لنز های فرشلوک موجود در بازار می باشند که طول عمر سه ماهه دارند. نامگذاری این لنزها به این دلیل است این لنزها طول عمر 90 روزه دارند نه اینکه فقط مختص به یک فصل باشند.

تاریخ انقضای لنزهای فصلی فرشلوک سه ماهه است یعنی باید بعد از سه ماه دور انداخته شوند و دقیقا شما 90 روز مهلت دارید که از آن ها استفاده کنید.

این طور نیست که این نوع لنزها را 90 روز در چشم بگذارید و آن ها را در نیاورید بلکه باید در پایان هر روز این لنزها را از چشم خارج کرده و آن ها را با محلول مناسب شسشتو دهید و سپس به چشم های خود بدون لنز استراحت بدهید.

درصد آبرسانی لنزهای فصلی فرشلوک بسیار بالا و 55 درصد است. قطر لنزهای فصلی فرشلوک 14.5 میلی متر است. لنزهای فصلی فرشلوک از پر طرفدار ترین لنزهای موجود در بازار ایران هستند. لنزهای فصلی فرشلوک شامل لنز رنگی فصلی فرشلوک و لنز طبی رنگی فصلی فرشلوک هستند.

  • لنز سالانه فرشلوک

لنزهای سالانه فرشلوک برای یک سال قابل استفاده هستند و بعد از آن باید تعویض شوند. بسیاری از متخصصان توصیه می کنند که از لنزهای سالانه شش ماه تا نهایتا یک سال استفاده شود. استفاده بیش از یک سال از لنزهای سالانه فرشلوک درست نیست. توجه به این نکته نیز حائز اهمیت است که اکثر لنزها طول عمری کمتر از شش ماه دارند و تنها لنزهای سالانه هستند که عمر آن ها بیش از شش ماه می باشد.

لنزهای سالانه فرشلوک بعد از یک سال استفاده حتماً باید تعویض شوند و لنزهای جدید جایگزین آن ها شود. استفاده نرمال از لنزهای سالانه فرشلوک به این صورت است که می توان مداوم و به مدت هشت ساعت در روز از این لنزها استفاده کرد و بعد از آن بهتر است که این لنزها را از چشم خارج کنید و به چشم استراحتی بدهید و مجددا از آن ها استفاده کنید.

در صورتی که از لنزهای سالانه فرشلوک استفاده می کنید، باید به این نکته توجه داشته باشید که نباید شب ها با این لنزها بخوابید. چرا که این لنزهای سالانه برای استفاده یک سال و فقط در طول روز توصیه می شوند. بنابراین استفاده از لنزهای سالانه، به صورت شبانه روزی اصلاً جایز نیست.

درصد آبرسانی لنزهای سالانه فرشلوک بسیار بالا و 55 درصد است. قطر لنزهای سالانه فرشلوک 14.5 میلی متر است. لنزهای سالانه فرشلوک شامل لنز طبی سالانه فرشلوک، لنز طبی رنگی سالانه فرشلوک و لنز رنگی سالانه فرشلوک هستند.

لنز فرشلوک چیست

انتخاب صحیح لنزهای رنگی فرشلوک:

لنزهای رنگی فرشلوک پالت گسترده ایی از رنگ های زیبا را ارائه می دهند. لنزهای رنگی فرشلوک از لحاظ جذابیت ظاهری، زیبایی چشم فرد را تقویت می کنند.

انتخاب رنگ مناسب لنز به رنگ طبیعی چشم، رنگ مو، رنگ پوست و نوع تغییر مورد نظر بستگی دارد.

لنزهای چشمی رنگی فرشلوک حتی می توانند رنگ چشم های قهوه ایی را تغییر دهند. همچنین لنزهای چشمی رنگی فرشلوک باعث تقویت رنگ چشم های روشن نیز می شوند.

لنزهای رنگی فرشلوک به طور خاصی طراحی شده اند، این لنزها با رنگ چشم طبیعی شما ادغام شده و جلوه ایی زیبا به چشم شما می بخشند.

لنزهای رنگی فرشلوک با ترکیب سه رنگ در یک رنگ، ظاهری طبیعی به فرد می بخشند. لنزهای رنگی فرشلوک به طور خلاقانه ایی سه سایه مختلف را با هم در می آمیزند و ظاهری را ایجاد می کنند که باعث افزایش رنگ چشم طبیعی فرد می شود و تن های مختلف عنبیه او را تقویت می کند.

چه دارای چشم های تیره باشید و چه دارای چشم های روشن، لنزهای رنگی فرشلوک در هنگام استفاده طبیعی به نظر می رسند.

خرید لنزهای فرشلوک از لنز مارکت:

امروزه استفاده از لنزهای چشمی بسیار مورد استقبال افراد قرار گرفته است و افراد هم به دلایل تصحیح بینایی و هم به خاطر زیبایی از لنزهای چشمی طبی، لنزهای چشمی طبی رنگی و بی رنگ و لنزهای چشمی رنگی استفاده می کنند.

لنزهای فرشلوک یکی از برترین لنزهای موجود در بازار سراسر دنیا و همچنین ایران هستند. این لنزها در سه گروه روزانه، فصلی و سالانه توسط کمپانی فرشلوک تولید خواهند شد.

برای خرید لنزهای فرشلوک در ایران می توان به نمایندگی آن مراجعه کرد، این نمایندگی در تهران قرار دارد و سایت معتبر لنز مارکت است.

سایت لنز مارکت برترین سایت فروش لنز در ایران است که انواع مختلف لنزها، مایع های لنز و همچنین برندها را با قیمت های عالی و کیفیت های بسیار عالی عرضه می کند. سایت لنز مارکت همچنین لنزهای فرشلوک را نیز با قیمت و کیفیت فوق العاده ایی ارائه می دهد.

لنزهای فرشلوک از محبوب ترین لنزهای موجود در سایت لنز مارکت است.

نحوه خرید از لنز مارکت

شما برای خرید لنزهای فرشلوک می توانید به سایت لنز مارکت مراجعه کنید، همچنین برای تکمیل فرآیند خرید این لنزها می توانید با کارشناسان لنز مارکت مشورت کرده و استعلام موجودی نمرات خود را برای این محصول جویا شوید.

لنزهای فرشلوک عرضه شده توسط سایت لنز مارکت شامل لنز رنگی روزانه فرشلوک، لنز طبی سالانه فرشلوک، لنز رنگی فصلی فرشلوک، لنز طبی رنگی فصلی فرشلوک، لنز رنگی سالانه فرشلوک و لنز طبی رنگی سالانه فرشلوک هستند.

سایت لنز مارکت یکی از معتبرترین و تخصصی ترین فروشگاه های اینترنتی در زمینه محصولات مرتبط با بینایی است. این سایت دارای پرداخت امن، هفت روز ضمانت بازگشت کالا و تضمین اصل بودن کالا است.

در لنز مارکت انواع برند های لنز با کیفیت مانند فرشلوک عرضه می شود. خرید لنز به صورت آنلاین از سایت لنز مارکت مزایای زیادی دارد یکی از مهم ترین این مزایا این است که در خرید لنز به صورت آنلاین دیگر گرفتار شلوغی راه و دردسر و ترافیک آن نخواهید شد و می توانید همه ی کارهای سفارش و خرید خود را تنها با چند کلیک ساده انجام دهید. همچنین در خرید آنلاین لنز از لنز مارکت می توانید از تخفیفات و جشنواره های فوق العاده این سایت بهره مند شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *