[vc_row][vc_column][vc_column_text woodmart_inline=”no” text_larger=”no”]

دلهره و ترس یک حس آشنا هنگام امتحان یک چیز جدید است، به ویژه چیزی که مستقیما چشم ها را لمس می کند. ترس و دلهره یک دلیل شایع است که افراد به این دلیل از استفاده از لنزهای چشمی خودداری می کنند.

افرادی که می خواهند از لنز چشم استفاده کنند، ممکن است با سوالات زیادی در مورد آن ها روبرو شوند، ما در این مقاله به 15 سوال متدوال درباره لنز چشم می پردازیم.

15 سوال متداول درباره لنز چشم:

در زیر به 15 سوال متداول درباره لنز می پردازیم:

 1. آیا لنزهای چشمی برای چشم من ایمن هستند؟

پاسخ: از آنجا که چشم افراد با هم متفاوت است، ایمنی لنز به هر بیمار بستگی دارد. اگر از لنزهای چشمی به درستی مراقبت شود، استفاده از آن ها ایمن خواهد بود. بهداشت و نگهداری از لنزها به توصیه های چشم پزشک شما بستگی دارد. با رعایت مناسب و بررسی منظم لنز، می توانید خطر عفونت و عوارض چشمی مربوط به لنزها را بسیار کمتر کنید.

 1. من قبلا هرگز از لنزهای چشمی استفاده نکرده ام. آیا قرار دادن آن ها در چشم، دشوار است؟

پاسخ: اگر در استفاده از لنز تازه کار هستید، ممکن است قرار دادن آن ها در چشم ابتدا مشکل به نظر برسد. با این حال، با تکنیک و راهنمایی مناسب بینایی سنج و پزشک، هیچ وقت در زمینه قرار دادن و از خارج کردن لنز دچار مشکل نخواهید شد. اکثر افراد در کار با لنزهای چشمی خیلی سریعتر از آنچه انتظار دارند، ماهر می شوند!

 1. چه نوع لنزهای چشمی موجود هستند؟

پاسخ: امروزه لنزها بسیار محبوب هستند. به طور کلی دو نوع لنز چشمی در بازار وجود دارد: نرم و سخت. لنزهای چشمی نرم بیشتر از لنزهای چشمی سخت مورد استفاده قرار می گیرند و 85 درصد لنزهای توزیع شده را تشکیل می دهند. آن ها از پلاستیک های نرم و انعطاف پذیر ساخته شده اند و امکان انتقال اکسیژن از طریق مواد لنز به چشم را دارند. برای انتخاب گزینه های مناسب لنز برای اصلاح بینایی و متناسب با سبک زندگی روزمره، با چشم پزشک خود صحبت کنید.

 1. از کجا بدانم کدام نوع از لنزهای چشمی برای من بهترین هستند؟

پاسخ: مواد جدید لنز و فناوری های مراقبت از آن ها باعث شده است که لنزهای مدرن، راحت تر و ایمن تر باشند. ممکن است بهترین لنزها برای هر شخص متفاوت باشد. فاکتورهای زیادی وجود دارند که باید هنگام انتخاب مناسب ترین لنز برای چشم ها مورد توجه قرار گیرند. این ها شامل نیازهای بصری، خواسته های شغلی، راحتی، موارد منع مصرف و دلایل تمایل به استفاده از لنزهای چشمی است.

 1. چه مدت طول می کشد تا به استفاده از لنزهای چشمی عادت کنیم؟

پاسخ: استفاده از لنز نسبتا آسان است. بیشتر افراد سریعتر از آنچه انتظار دارند به استفاده از لنزها عادت می کنند. با این حال، دوره سازگاری به لنزها به عوامل مختلفی از جمله نوع لنز، سن و مهارت شخص بستگی دارد.

 1. آیا مراقبت از لنزهای چشمی مشکل است؟

پاسخ: راحتی استفاده از لنزها از طریق مراقبت و نظافت مناسب حفظ می شود. لنزها می توانند جایی برای تجمع میکروارگانیسم ها و رسوباتی مانند پروتئین ها باشند. این رسوبات اگر از بین نروند، می توانند از طریق مواد لنز و تجمع اضافی جذب شوند و ممکن است منجر به کاهش راحتی و حتی کاهش بینایی شوند. تمیز کردن مناسب لنز و جایگزینی مکرر محفظه لنز برای به حداقل رساندن خطر آلودگی ضروری است. بسیار مهم است که دستورالعمل های چشم پزشک خود را دنبال کنید.

 1. آیا لنز می تواند به پشت چشم برود؟

پاسخ: یک نگرانی عمده که بیشتر بیماران نگران آن هستند این است که آیا ممکن است لنزها در چشم گم شوند؟ جواب این سوال، منفی است. بدترین سناریویی که ممکن است اتفاق بیفتد این است که لنزها ممکن است از جای خود خارج شده و یا جا به جا شوند اما پس از چند بار پلک زدن می توان آن را دوباره جابجا کرد اما امکان ندارد آن ها در چشم گم شده و یا به پشت چشم بروند.

 1. آیا می توانم با لنزهای چشمی به خواب بروم؟

پاسخ: یکی از بسیاری از عادت های غیر سازگار که توسط افراد استفاده کننده از لنزها انجام می شود، خوابیدن یا دوش گرفتن با لنز است. با وجود لنزهای مدرن که قابلیت تنفس بیشتری دارند و امکان انتقال اکسیژن بالاتری نیز دارند، استفاده از لنزها هنوز هم در هنگام خواب توصیه نمی شود. ایمن ترین روش این است که آن ها را قبل از خواب یا چرت زدن بردارید. در طول روز، چشمان ما از اشک و هوای اطراف، اکسیژن دریافت می کنند. با این حال، هنگام خواب اکسیژن کمتری به قرنیه منتقل می شود که با استفاده از لنزها به عنوان یک مانع فیزیکی بر روی چشم، این مقدار بیشتر محدود می شود. خوابیدن با لنزها می تواند مانع از اکسیژن رسانی به چشم شود و منجر به عوارض مربوط به لنز مانند قرمزی چشم، درد و حساسیت به نور شود.

 1. در گذشته، لنزهای من ناراحت کننده بودند. آیا طرح های جدیدی وجود دارد که به من کمک کنند؟

پاسخ: طی دو سال گذشته، هم در مواد لنز و هم در طراحی ها پیشرفت های زیادی صورت گرفته است، که به افراد امکان می دهد از لنزهایی استفاده کنند که دید خوبی به همراه راحتی رضایت بخش دارند. اگر قبلا به دلیل ناراحتی از استفاده از لنزهای چشمی ناموفق بوده اید، بهترین کار این است که برای انتخاب بیشتر لنزها، وقت ملاقاتی با چشم پزشک خود داشته باشد.

 1. آیا خرید لنزها به صورت آنلاین مانند خرید آن ها به صورت حضوری است؟

پاسخ: این روزها افراد از راحتی خرید محصولات به صورت آنلاین لذت می برند و این برای لنزها هم صادق است. با این حال، قبل از خرید لنزها به صورت آنلاین، باید بررسی کنید که آیا بهترین گزینه برای سلامت چشم شما کدام است. فروشندگان لنز آنلاین زیاد هستند اما همه آن ها معتبر نیستند. یکی از معتبرترین سایت های فروشگاهی عرضه کننده لنزهای چشمی، لنز مارکت است. لنز مارکت دارای سابقه کار زیادی در زمینه عرضه انواع لنزهای چشمی است.

 1. آیا می توانم به جای لنز از عینک استفاده کنم؟

پاسخ: صرف نظر از اینکه شما برای اصلاح بینایی استفاده از عینک یا لنز را انتخاب می کنید، فاکتورهای خاصی در فرایند تصمیم گیری باید در نظر گرفته شوند. هر دسته موافقان و مخالفان خود را دارد. عینک ها به حداقل تمیز کردن و نگهداری نیاز دارند و خطری برای عفونت چشم ندارند. اگرچه، این به خصوص هنگام شرکت در ورزش ها و فعالیت های بیرون از خانه با محدودیت هایی همراه است. اینجاست که راحتی و آزادی لنزها ظاهر می شود.

 1. در صورت تمام شدن محلول لنز آیا می توانم از آب برای تمیز کردن لنزهای خود استفاده کنم؟

پاسخ: آب هرگز نباید جایگزین محلول تمیز کردن، ضد عفونی یا نگهداری لنزها شود. آب حاوی میکروارگانیسم هایی است که می توانند به لنزها متصل شده و منجر به عفونت شدید چشم مربوط به لنزها شود.

 1. چه اتفاقی می افتد اگر بیش از زمان مقرر از لنزها استفاده کنم؟

پاسخ: استفاده از لنزها برای بیمارانی که از دستورالعمل های چشم پزشک پیروی می کنند، ایمن است. بیمارانی که از توصیه های چشم پزشک برای تعویض لنزها پیروی نمی کنند، احتمال مبتلا شدن به برخی از عوارض را دارا هستند. برخی از علائم استفاده بیش از حد از لنزها شامل درد چشم، کاهش بینایی، قرمزی، ناراحتی و حساسیت به نور است.

 1. چه نوع لنزهایی برای ورزش کردن مناسب است؟

پاسخ: یکی از دلایل محبوبیت لنزها، آزاد بودن و دید وسیعتر هنگام ورزش است. بسیاری از ورزشکاران به دلیل مزیت رقابتی که می توانند ایجاد کنند، لنزها را به عنوان نوعی اصلاح بینایی انتخاب می کنند. انتخاب لنز به نوع ورزش، سبک زندگی و ایمنی بستگی دارد. لنزهای نرم بزرگتر از لنزهای سخت هستند، بنابراین احتمال جابجایی آن ها در چشم کمتر است. بهتر است در مورد انتخاب لنز برای ورزش، با چشم پزشک خود مشورت کنید.

 1. آیا لنزها به کند شدن یا کنترل نزدیک بینی من کمک می کنند؟

پاسخ: لنزهایی به صورت تجاری در دسترس هستند که به کند شدن یا جلوگیری از پیشرفت نزدیک بینی کمک می کنند. لنزهای ارتوکراتولوژی (OK) لنزهای چشمی سختی هستند که برای استفاده یک شب برای تغییر شکل سطح قدامی چشم طراحی شده اند و به بیمار اجازه می دهد روز بعد، به وضوح ببیند. از لنزهای OK به طور فزاینده ایی در عمل بالینی به عنوان نوعی کنترل نزدیک بینی استفاده می شود.

سخن آخر:

امروزه استفاده از لنزها شایع است و استفاده از آن ها روز به روز نیز افزایش پیدا می کند.

افرادی که تاکنون از لنز استفاده نکرده اند و یا حتی افرادی نیز که به طور معمول از آن ها استفاده می کنند، ممکن است سوالاتی در مورد آن ها داشته باشند. ما در بالا به 15 سوال متداول درباره لنزهای چشمی پرداختیم.

همانگونه که در بالا اشاره کردیم، یکی از سایت های معتبر عرضه کننده لنزهای چشمی، لنز مارکت است. لنز مارکت عرضه کننده انواع لنزهای رنگی، طبی رنگی و لنز طبی با قیمت های فوق العاده و کیفیت های بسیار مناسب است.

لنز مارکت تمامی سفارشات بالای 200 هزار تومان را توسط پست پیشتاز به صورت رایگان ارسال می کند.

 

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *