راهنمای لنز چشم, لنز رنگی, لنز طبی, لنز طبی رنگی

چگونه لنز مناسب چشم خود را پیدا کنیم؟ | انواع لنزهای چشمی

لنزهای چشمی

آیا شما به تازگی تصمیم گرفته اید که از لنزهای چشمی استفاده کنید؟ چه تازه فهمیده باشید که به لنزهای چشمی احتیاج دارید و چه اینکه می خواهید به جای عینک از آن ها استفاده کنید، شروع به استفاده از لنزهای چشمی تا حدودی می تواند دلهره آور باشد. اما جای نگرانی نیست! انتخاب و استفاده از لنزها در صورت یادگیری، بسیار آسان است اما این کار به دقت بسیار زیادی نیز نیاز دارد.

انواع مختلفی از لنزهای چشمی برای انتخاب وجود دارند، بنابراین شما قادر خواهید بود دقیقاً آنچه را که نیاز دارید، انتخاب کنید.

از کجا بدانید که چه نوع لنز ی را انتخاب کنید؟ آیا لنزها به همدیگر ارجحیت دارند؟ شما باید دقیقا دستورالعمل های چشم پزشک خود را دنبال کنید اما در این مقاله نیز چند نکته در مورد نحوه انتخاب لنزهای چشمی مناسب آورده شده است.

انواع لنزهای چشمی از نظر مدت زمان استفاده:

قبل از انتخاب لنزهای چشمی، نحوه و مدت زمان استفاده از آن ها را در نظر بگیرید. شما می توانید برای مدت زمان طولانی از لنزها استفاده کنید، بنابراین مطمئن شوید که لنزهای مناسبی را برای سبک زندگی خود انتخاب کرده اید.

لنزها از نظر مدت زمان استفاده به موارد زیر تقسیم بندی می شوند:

  • لنزهایی که در طول مدت زمان معین می توان از آن ها استفاده کرد.

می توانید از برخی از لنزهای چشمی برای چندین روز متوالی قبل از جایگزینی آن ها استفاده کرد. این لنزهای بستگی به نوع لنز می توانند شش روز یا حداکثر یک ماه مورد استفاده قرار گیرند. در بیشتر موارد این ها لنزهای نرم هستند. پزشک شما زمان جایگزینی و تعویض این لنزها را تعیین می کند زیرا این لنزها در نهایت تجمع یافته و فرسوده می شوند.

  • لنزهای یکبار مصرف روزانه

لنزهای یکبار مصرف روزانه برای افرادی مناسب هستند که نمی خواهند نگران تمیز کردن و نگهداری لنزهای خود باشند. باید این لنزهای نرم را در پایان روز از چشم خود خارج کرده و آن ها را دور بیندازید و سپس صبح روز بعد از یک جفت لنز جدید استفاده کنید.

  • لنزهای شبانه

برخی از لنزها را می توان در شب و هنگام خواب استفاده کرد زیرا این لنزها اجازه می دهند اکسیژن کافی به چشم شما برسد. اگرچه بسیاری از پزشکان این نوع از لنزها را توصیه نمی کنند، بنابراین با چشم پزشک خود مشورت کنید تا بدانید چه نوع لنزی برای شما بی خطر است.

نکات مهم در خرید لنز طبی | اصول خرید لنز طبی

لنز سخت یا لنز نرم:

لنزهای چشمی، نرم یا سخت هستند. چشم پزشک به شما کمک می کند تا نوع لنز مناسب خود را تعیین کنید. با این حال، از لنز های نرم بیشتر استفاده می شود.

لنزهای نرم بسیار راحت هستند و مخصوصاً برای افرادی که تازه می خواهند از لنزهای چشمی استفاده کنند، بسیار مناسب هستند. همچنین، مواد هیدروژل انعطاف پذیر یا هیدروژل سیلیکون موجود در لنزهای چشمی نرم باعث جریان بهتر هوا به چشمان شما می شوند.

لنزهای سخت نسب به گاز نفوذپذیر هستند و در برابر تجمع رسوبات مقاومت می کنند. این لنزها، وضوح واضح تری نسبت به لنزهای نرم دارند. یک مزیت عالی این لنزها این است که به دلیل ماندگاری طولانی مدت تر، ارزان تر هستند اما این لنزها خیلی راحت نیستند مگر اینکه به طور مداوم استفاده شوند.

لنزهای چشمینیازهای خاص چشم:

شما باید قبل از انتخاب و خرید لنز، نیازهای مربوط به چشم خود را در نظر بگیرید. قبل از انتخاب لنزهای خود، ویژگی های هر کدام از آن ها را به طور کامل مطالعه کنید و همچنین شرایط چشم خود را نیز در نظر بگیرید. به عنوان مثال، خشکی چشم یا آلرژی ممکن است استفاده از لنز را برای شما دشوار کند. لنزهای چشمی یکبار مصرف روزانه برای این مورد بهترین است اما همیشه هم قبل از انتخاب با چشم پزشک خود مشورت کنید.

اگر از مطالعه کردن لذت می برید اما برای دیدن از راه دور به نسخه دیگری احتیاج دارید، در مورد لنزهای چشمی دو کانونی یا چند کانونی تحقیق کنید. به این ترتیب، دیگر مجبور نیستید مدام از عینک استفاده کنید.

انواع لنزهای چشمی از نظر نوع اصلاح دید:

لنزهای چشمی دقیقا مانند عینک ها، انواع مختلفی دارند. ممکن است به لنزهای چند کانونی، دو کانونی، نزدیک بینی یا دور بینی نیاز داشته باشید.

لنزهای دو کانونی برای کمک به افرادی که برای دیدن هم دور و هم نزدیک به اصلاح نیاز دارند، طراحی شده است.

لنزهای چند کانونی شامل لنزهای دو کانونی نیز هستند اما شامل لنزهای سه کانونی و سایر انواع لنزها نیز هستند. این لنزها به ایجاد انتقال دید طبیعی از نزدیک به دور کمک می کنند.

اگر آستیگماتیسم دارید، هر دو نوع لنزهای نفوذپذیر به گاز و توریک می توانند به رفع مشکل شما کمک می کنند. هر دوی این لنزها می توانند ضمن اصلاح آستیگماتیسم، به اصلاح نزدیک بینی یا دور بینی نیز کمک کنند.

لنز طبی چشم | هر آنچه در مورد لنز طبی چشم لازم است بدانید

برای تعیین اینکه به چه نوع لنزی نیاز دارید، به چشم پزشک خود مراجعه کنید. او به شما لنزهایی را توصیه می کند که می توانند به شما کمک کنند دید بهتری داشته باشید.

رنگ ها و جلوه های لنزهای چشمی

همه لنزها شفاف نیستند. برخی از لنزها دارای رنگ هستند، این رنگ ها یا به شما کمک می کنند تا لنزهای خود را راحت تر پیدا کنید و یا اینکه رنگ چشم شما را نیز تغییر می دهند.

لنزهای رنگی می توانند به تقویت یا تغییر رنگ چشم ها کمک کنند. بعضی از آن ها حتی می توانند ظاهر چشم های تیره را نیز تغییر دهند.

لنزهای رنگی همچنین می توانند جلوه های ویژه مانند چشم گربه ایی را ایجاد کنند. اگرچه این لنزهای فانتزی برای جشن هالووین یا اجراهای تئاتر عالی هستند.

مقایسه قیمت لنزهای چشمی:

در حالی که لنزهای چشمی را انتخاب می کنید، متوجه خواهید شد که قیمت ها براساس بسیاری از عوامل متفاوت خواهند بود.

نوع لنز، برند آن، مدت زمان استفاده، رنگی یا غیر رنگی بودن آن ها و نوع مواد اولیه مورد استفاده در آن ها در قیمت گذاری لنزها متفاوت خواهد بود.

خوب است قبل از انتخاب لنزها در مورد هزینه های آن ها اطلاعاتی کسب کنید.

در مورد هزینه لنزها و همچنین هزینه نگهداری از آن ها نیز تحقیق کنید. توجه داشته باشید که چند روز می توانید از یک جفت لنز استفاده کنید. برخی از قیمت ها به دلیل نام تجاری برند آن ها بالاتر خواهند بود.

اگر بودجه شما محدود است، تحقیق کنید تا برندهای ارزان قیمت تر با کیفیت مناسب را پیدا کنید. با کمی تحقیق شما می توانید به راحتی لنز مناسب چشم خود را پیدا کنید.

همیشه با چشم پزشک خود مشورت کنید

همیشه قبل از خرید لنزهای طبی چشمی به چشم پزشک خود مراجعه کنید. لنزهای طبی چشمی وسیله ایی پزشکی هستند و به نسخه پزشک نیاز دارند. حتی اگر بینایی 20/20 نیز داشته باشید، برای خرید یک جفت لنز چشمی بهتر است با چشم پزشک خود مشورت کنید. مناسب نبودن لنز می تواند باعث آسیب و عفونت چشمی شود.

موارد زیادی وجود دارند که باید هنگام انتخاب لنزهای چشمی به خاطر بسپارید اما همیشه باید به آنچه چشم پزشک شما پیشنهاد داده، فکر کنید. این کار به انتخاب لنز مناسب چشم بسیار کمک می کند.

تبدیل شماره عینک به لنز

لنزهای چشمیلنزها را به اشتراک نگذارید

هنگام تصمیم گیری درباره نوع لنز، ممکن است وسوسه شوید که یک جفت لنز متعلق به شخص دیگری را امتحان کنید. اگر کسی به شما اجازه داد لنزهای دست دوم او را امتحان کنید، این کار را نکنید. لنزهای چشمی مانند عینک نیستند.

از آنجا که لنزهای چشمی مستقیماً با چشم شما در تماس هستند، حاوی ذرات و باکتری هایی هستند و شما هرگز نمی خواهید این چیزها را از چشم شخص دیگری به چشم خود منتقل کنید زیرا این می تواند یک دعوت برای عفونت باشد.

خرید لنز مناسب چشم از سایت لنز مارکت:

انتخاب و خرید لنزهای چشمی مناسب و جدید می تواند تا حدودی دلهره آور باشد، چه اینکه تازه می خواهید از لنزهای چشمی استفاده کنید و چه مدتی باشد که از آن ها استفاده می کنید.

شما در هنگام انتخاب، لنزهای یکسانی را از چندین برند مختلف خواهید یافت، بنابراین درک تفاوت بین آن ها بسیار مهم است.

توصیه های پزشک و نکاتی که در بالا اشاره کردیم مانند اینکه می خواهید برای چه مدت زمانی از لنزها استفاده کنید، آیا چشم شما به لنز سخت احتیاج دارد و یا به لنز نرم، نیازهای خاص چشم شما چیست، می خواهید لنز چشمی چه نوع اصلاح دیدی را برای شما انجام دهد، آیا می خواهید لنزها دارای رنگ باشند یا خیر، برند سازنده لنزها، قیمت لنزها و … را هنگام مقایسه گزینه های خود در ذهن داشته باشید.

نگران نباشید که در اولین انتخاب یک انتخاب عالی انجام ندهید. اگر آنچه را که انتخاب کردید دوست ندارید، دفعه دیگر می توانید انتخاب های بهتری را داشته باشید. همیشه مهم ترین بخش این است که چشمان خود را سالم نگه دارید.

سایت لنز مارکت

علاوه بر مواردی که در بالا ذکر کردیم، لنزهای چشمی را باید از یک مکان معتبر و باسابقه خریداری کنید.

سایت لنز مارکت یکی از معتبرترین جاهایی است که می توانید برای خرید لنزها و مایع های لنز به آن ها اعتماد کنید.

شما اگر برای خرید لنزهای چشمی به سایت لنز مارکت مراجعه کنید، می توانید با کارشناسان خبره و باتجربه این سایت نیز مشورت کنید تا بتوانید لنز مناسب چشم خود را پیدا کنید.

همچنین خرید از سایت لنز مارکت مزایای زیاد دیگری نیز دارد از جمله اینکه شما می توانید لنزها را با قیمتی بسیار مقرون به صرفه تر خریداری کنید.

 

 

منابع:

 

https://www.lenspure.com/articles/how-to-choose-contact-lenses

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.