[vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]همانطور که می دانید لنزهای رنگی از دسته لنزهای زیبایی هستند که میتواند دارای رنگ های مختلف باشد و برای افرادی که مایل به روشن تر دیده شدن و یا متفاوت دیدن شدن رنگ چشم هایشان هستند مناسب است. در زیر انواع لنزهای رنگی را می خوانید.


تغییر رنگ موهای شما یک دگرگونی آسان است که میلیون ها زن هر ساله انجام میدهند، اما تغییر رنگ چشم شما نیازمند تحقیق و برنامه‌ریزی بیشتر قبل از انجام آن است . هر لنز دارای یک جعبه حاوی مایع مخصوص لنز برای نگه داری از آن است که این مایع دارای خاصیت ضد میکروبی بوده و به لنز لغزندگی کافی برای استفاده در چشم را میدهد.

 

انواع لنزهای رنگی

لنز های رنگی متفاوتی وجود دارند که در اینجا به آن ها میپردازیم. لنزهای رنگی طبی (لنز هایی که در عین طبی بودن دارای رنگ های مختلف میباشند و فقط با تجویز پزشک قابل خریداری است): این لنز ها تنها برای افرادی که بینایی شان مشکل دارد کاربردی است و این لنز ها درست مانند عینک برای انواع مشکلات بینایی تجویز میشوند. این نوع لنزها در عین برطرف کردن و یا بهبود مشکل بینایی شما، به صورت شما زیبایی دلخواهتان را میبخشد.

لنزهای رنگی پلانو: این نوع لنزها برای مشکلات بینایی مناسب نیستند و قابل استفاده برای عموم با هر وضعیت بینایی میباشند. در واقع تنها هدف این نوع لنزها زیبایی بخشیدن به چهره ی شماست.


لنز ها درست مانند دیگر وسیله ها و مایحتاج مورد استفاده شما دارای برند ها و سازنده های متفاوتی میباشند و درست مثل یک کفش تقلبی که ظاهر مناسبی ندارد، لنز های تقلبی و غیر استاندارد رنگ طبیعی ندارند و یک چهره ی کاملا مصنوعی را برای شما ایجاد میکنند. همانطور که میدانید لنز را باید روی عنبیه چشم خود قرار دهید و لنزها درست به اندازه و شکل عنبیه ساخته میشوند که در چشم طبیعی جلوه کند. در وسط لنز ناحیه ای دایره شکل شفاف و بی رنگ وجود دارد که این ناحیه دقیقا روی مردمک چشم قرار میگیرد. قیمت لنز های رنگی معمولا گران تر از لنزهای طبی معمولی است.

امروزه انواع لنزهای رنگی در طرح ها، رنگ‌ها و مدل‌های مختلف در بازار موجود می‌باشند که قادر هستند رنگ چشمان شما را تغییر دهند.

 

انواع لنزهای رنگی g

 

دسته بندی لنزهای رنگی بدین صورت میباشد:

 

1:لنز برای بهبود رنگ چشم

این نوع لنزها رنگ چشم شما را به طور کامل تغییر نمیدهند، بلکه فقط رگه هایی از رنگ چشمتان تغییر یا بهبود میبخشند. این لنزها بدین منظور ساخته شده اند که طبیعی تر از لنزهای کاملا رنگی در صورتتان جلوه کنند و رنگ چشمان خودتان را نیز حفظ کنند. این نوع لنز برای افراد با رنگ چشم روشن کاربرد بیشتری دارد، زیرا این افراد با کمی تیره تر شدن رنگ چشمشان زیبا جلوه میکنند . البته این نوع لنز رنگی برای افراد با رنگ چشم تیره نیز کاربرد دارد.

 

2:لنزهای رنگی خاص

از انواع لنزهای رنگی این لنزها هستند که دارای رنگ هایی متفاوت و کم طرفدار هستند که بسیار خاص میباشند و برای مناسبت های خاص مانند هالووین و یا افراد با سلایق متفاوت و یا فیلم های ترسناک کاربرد دارد. مثلا لنز با رنگ قرمز جزو این دسته قرار میگیرد.

 

3:لنزهای رنگی راحت که به آن ها handling tint نیز میگویند

این نوع از لنز ها در واقع طبی هستند و رنگ خاصی به چشم شما نمیبخشند بلکه فقط برای تشخیص و پیدا کردن راحت تر آن در میان مایع لنز، بدنه های آن دارای رنگ های ملایم میباشد و به تشخیص و استفاده ی سریع تر آنها کمک میکند.

 

لنز مناسب برای چهره ی شما

برای خرید لنزهای رنگی حتما به مدت زمان استفاده تان ازین لنز توجه کنید. زیرا اگر مثلا تصمیم به استفاده ی طولانی مدت و یا روزمره از لنز داشته باشید، بهتر است رنگی را انتخاب کنید که طبیعی جلوه کند و در عین زیبایی بخشیدن به چهره تان، زیاد با حالت عادی چشمانتان تفاوت نداشته باشد.

اما اگر لنز را برای مناسبت و مراسم های خاصی میخواهید، میتوانید در صورت تمایل به تغییر زیاد چهره تان و بسته به چهره تان لنزهایی با رنگ کاملا متفاوت با رنگ چشمانتان انتخاب و خریداری کنید. اما برای اطمینان و امنیت بیشتر چشمانتان، قبل از خرید لنز با متخصصان در این زمینه مشورت کنید تا شما را در انتخاب رنگ مناسب با چهره تان و لنز مناسب برای چشمتان راهنمایی کنند. همانطور که میدانید مهمترین عامل در انتخاب لنزهای رنگی، رنگ چشمانتان است.

 

۱- انواع لنزهای رنگی مناسب برای چشمان روشن:

اگر میخواهید تغییر زیادی در چهره تان ایجاد نشود و فقط کمی متفاوت تر از همیشه جلوه کنید بهتر است از لنز های بهبود رنگ چشم استفاده کنید زیرا این نوع از لنزها چشمانتان را شفاف تر و براق تر و زیبا تر از همیشه جلوه میدهد. اما اگر مایل به تغییرات زیاد در چهرتان هستید میتوانید از لنز های کاملا رنگی استفاده کنید. مثلا اگر رنگ چشمانتان آبی است، میتوانید از لنز خاکستری یا لنز سبز استفاده کنید و کاملا تغییر کنید. اما اگر رنگ چشمتان سبز باشد و خواهان تغییر محسوس تری در صورتتان هستید میتوانید از رنگ های گرم مثل قهوه ای روشن استفاده کنید.

 

۲- انواع لنزهای رنگی مناسب برای چشمان تیره:

لنزهای رنگی مات بهترین گزینه برای افراد چشم مشکی هستند.اگر رنگ چشمتان تیره است و دوست دارید تعییر زیاد و محسوس در چهره تان رخ دهد، میتوانید از لنز آبی و لنز بنفش و لنز سبز استفاده کنید. اما اگر چشمتان تیره است و خواهان تغییر نامحسوس و نه چندان زیادی در چهره تان هستید میتوانید از لنز فندقی یا لنز قهوه ای عسلی استفاده کنید تا چهره تان طبیعی جلوه کند.

 

3-انواع لنزهای رنگی سفارشی

 

برخی از سازندگان و برندهای مختلف لنز، معمولا در بخش ارتباطات با مشتری، سفارشات رنگ‌های مختلف لنز را، بسته به شرایط مشتری‌ها، قبول می‌کنند. این نوع از لنز ها دارای رنگ های مختلف با چگالی های متفاوت میباشند که نیمه شفاف بوده و به صورت شما جلوه ای طبیعی میدهد. شما میتوانید با استفاده از این لنزها عیب های چشمتان را بپوشانید همچنین برای اصلاح دید نیز میتوانید از این نوع لنز استفاده کنید. مثلا به جای عینک از این نوع لنز طبی رنگی میتوانید استفاده کنید. امروزه بسیاری از ورزشکاران و بازیگران در حین انجام کار از این نوع لنز طبی برای تصحیح بینایی خود استفاده میکنند.

 

رنگ لنز چشم مناسب برای پوست سبزه

بسیاری از افراد بر این عقیده اند که لنز با رنگ روشن برای افراد با پوست سبزه مناسب نیست در حالی که اینطور نیست. رنگ عسلی یا قهوه ای روشن، رنگ های خیلی عالی و جذابی هستند. همچنین رنگ خاکستری تیره ظاهرتان را سرد و جذاب تر میکند.سعی کنید از رنگ های آبی یا سبز روشن برای پوست سبزه استفاده نکنید.
رنگ لنز چشم مناسب برای پوست گندمی
استفاده از رنگ های روشن برای پوست گندمی گزینه ی خوبی است. رنگ سبز برای این نوع پوست بسیار مناسب است. رنگ های فندقی و عسلی و خاکستری نیز برای پوست گندمی مناسب هستند اما از رنگ آبی استفاده نکنید. اگر به لنز سرمه ای علاقه دارید میتوانید از یک توناژ ملایم آن استفاده کنید.
رنگ لنز مناسب برای پوست روشن یا سفید
رنگ های آبی و طوسی با همه ی انواع توناژشان برای این نوع پوست مناسب هستند. لنز با رنگ ارغوانی نیز برای افراد با این رنگ پوست بسیار مناسب است.

 

قرص شستشوی لنز 332

لنز چشم مناسب برای تمام رنگ های پوست
استفاده از لنزهایی که سه درجه از یک نوع رنگ را به صورت ترکیبی در خود دارند، برای تمام رنگ های پوست مناسب اند. با این وجود، قوانین مشخص و محدودی برای انتخاب رنگ مناسب وجود ندارد. چیزی که باید در نظر داشته باشید، این است که از انتخاب و تست رنگ های جدید هراسی نداشته باشید.

 

قبل از خرید لنزهای رنگی به چه نکاتی توجه کنیم؟

مشکل بزرگی که وجود دارد این است که بسیاری از مردم بدون آگاهی از خطرات احتمالی ناشی از استفاده ی لنز های رنگی غیر استاندارد، آن ها را مورد استفاده قرار میدهند و عوارض بسیار جبران ناپذیری را متحمل میشوند. پس اگر می‌خواهید رنگ چشم خود را تغییر دهید،باید نکات زیر را بدانید.

 

اندازه لنزهای رنگی

انواع لنزهای رنگی در اندازه‌های مختلفی وجود دارند، بدون توجه به این که شما آن‌ها را برای اهداف آرایشی یا پزشکی می‌خواهید. تناسب کامل لنز با چشم‌های شما باعث می‌شود احساس راحتی در هنگام استفاده از لنز داشته باشید، ولی اگر لنز با اندازه ی نامناسب خریداری کنید، یعنی بزرگ یا کوچک تر از عنبیه شما باشد به چشم شما فشار وارد کرده و ریسک و عوارض بسیار بالایی برای چشمانتان دارد. بنابراین دقت کنید که اندازه ی لنزتان درست مطابق عنبیه تان باشد.

 

سطح رنگ لنز

لنزهای رنگی معمولا طیف کاملی از رنگ های را دارند. وقتی میگوییم سطح رنگ، منظور ما رنگ های آبی و سبز و خاکستری لنز نیست! در واقع ما به میزان طبیعی بودن رنگ لنز و توناژ رنگ به کار رفته در آن اشاره میکنیم که برای یک لنز چشم استاندارد باید به صورتی باشد که در هنگام استفاده به چهره شما بنشیند و طبیعی جلوه کند.

از آن‌ها باید با همان روشی که از لنز های معمولی مراقبت میشود، مراقبت کنید . درست مانند لنزهای معمولی ، لنزهای رنگی را به صورت روزانه تمیز کنید و هرگز اجازه ندهید کسی به جز شما از آن‌ها استفاده کند و هرگز آن‌ها را بدون پوشش و مایع لنز رها نکنید. استفاده از لنزهای رنگی نسبت به جراحی تغییر رنگ چشم، عمل بی خطرتری است.

قبل از خوابیدن، لنز های خود را از چشمانتان بیرون آورده و در جا و مایع مخصوص به خودش بگذارید.(درست مانند آرایش صورت که قبل از خواب باید پاک شود) در هنگام گذاشتن یا برداشتن لنز در چشمانتان و یا در حین استفاده از آن حتما بهداشت را رعایت کنید،

مانند تمیز کردن دست‌ها قبل و بعد از لمس کردن لنز و یا عدم خارش و مالش چشم با دست های آلوده. بعد از مصرف حتما درون مایع مخصوص به خود گذاشته شود و بسته به شرایط لنز، هرچند وقت یکبار مایع آن را عوض کنید. هرگز پس از اتمام انقضای لنز های رنگی از آن ها استفاده نکنید، حتی اگر سالم و بدون مشکل به نظر برسند. در حین استفاده از لنز هرگز چشمانتان را فشار ندهید زیرا ممکن است منجر به زخم قرنیه شود.

ما معتقدیم که نظرات ، انتقادات و پیشنهادات شما می تواند به ما کمک نماید تا بتوانیم برای شما دوستان و مخاطبین گرامی هر چه بهتر و با کیفیت تر به تولید محتوایی فاخر و جامع پرداخته و در راستای پیشبرد دانش گام برداریم. از این رو اگر در مورد موضوعات مندرج در مقاله بالا نقد و یا ابهامی وجود دارد که می تواند به بهتر شدن مقاله کمک نماید در قسمت پیشنهادات قرار دهید.

همچنین اگر در ارتباط با موضوع مقاله انواع لنزهای رنگی دانش جدیدی دارید و می توانید به تکمیل نمودن محتوای تولید شده کمک کنید ما و دیگر مخاطبین محترم را از ان آگاه گردانید.

درصورتی که سوالی داشتید یا مسئله ای مبهم بود زیر همین مقاله سوالات خود را از کارشناسان ما بپرسید .

جهت کسب اطلاعات عمومی بیشتر درمورد لنزهای داخل چشمی , خواندن مقالات زیر نیز خالی از لطف نیست :

هر آنچه در مورد لنز طبی مورنینگ باید بدانید

هر آنچه در مورد لنز رنگی یکبار مصرف باید بدانید

لنز برای آستیگمات چه تفاوتی با لنز طبی دارد ؟

چگونگی استفاده از قرص شستشوی لنز را بیاموزیم  !!

راهنمای خرید لنزهای رنگی | نکات خواندنی در مورد لنز رنگی

انواع لنز زیبایی برای چشم | نکات مهم برای استفاده از لنزهای زیبایی

[/vc_column_text][woodmart_products layout=”carousel” spacing=”10″ element_title=”قیمت انواع لنز رنگی” taxonomies=”357″ slides_per_view=”6″ autoplay=”no” hide_pagination_control=”no” hide_prev_next_buttons=”no” center_mode=”no” wrap=”no” sale_countdown=”0″ stock_progress_bar=”0″ highlighted_products=”0″ products_bordered_grid=”0″ lazy_loading=”no” scroll_carousel_init=”no”][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *