مضرات لنز رنگی چقدر به چشم آسیب میرساند ؟

اکثر افراد میل به تغییر در چهره خود هر از چند مدت دارند که یکی از راهکار هایی که برای تغییر چهره وجود دارد استفاده از لنزهای رنگی است. لنزهای رنگی علاوه بر تغییر چهره، به چهره ی افراد زیبایی نیز میبخشد. اما این تغییر مانند خیلی از روش های دیگر دارای عوارض و ضررهای خاص خود میباشد که در زیر به آنها میپردازیم. در زیر به مضرات لنز رنگی می پردازیم.

یکی از مضرات لنز رنگی که وجود دارد این است که ممکن است لنز چشم بر روی مردمک چشم بلغزد و باعث کاهش دید شود که در این صورت اگر فرد در حال رانندگی و یا انجام فعالیتی باشد که در صورت کاهش دید باعث آسیب به چشم شود، باعث میشود که خطرات جدی فرد را تهدید کند. 

مضرات لنز رنگی

مضرات لنز رنگی نسبت به لنز طبی

همچنین اینکه همانطور که میدانید قطر مردمک مدام بر اثر تغییر شدت نور در حال تغییر است و در زمان هایی که قطر مردمک مطابق با قسمت شفاف لنز نباشد، باعث کاهش دید، تار دیدن و یا دیدن هاله ها و درخشش نور در دید میشود.

فردی که تصمیم به استفاده از لنز رنگی میگیرد حتما باید قبل از خرید با پزشک متخصص چشم مشورت کند و از کارهایی که باعث بروز مضرات لنز رنگی میشود پرهیز کند . 

امروزه لنزهای رنگی به مراکز فروش بی ارتباط ارئه میشود و این مراکز اقدام به فروش این لنز ها میکنند، از جمله فروشگاه های لوازم آرایشی، آرایشگاه ها و خیاطی ها در واقع در این مراکز به اهداف مختلفی از جمله سود مالی لنزهای غیر استاندارد را به فروش میرسانند و سلامت بینایی افراد را تهدید میکنند. 

علت اینکه لنز باید حتما تحت نظر چشم پزشک تهیه شود این است که چشم و قرنیه هر فرد ویژگی های منحصر به فردی دارد که دیگری ندارد و یا حتی ممکن است چشم یک فرد دارای مشکل و یا حساسیت خاصی باشد که خود فرد از آن بی اطلاع است.

با مشورت با پزشک از شر مضرات لنز رنگی یا طبی در امان بمانید .

بنابراین چشم پزشک با معاینه چشم فرد و دادن اطلاعاتی در مورد سایز قرنیه چشم فرد به او بهترین گزینه را برای خرید لنز ارائه میدهد. از همه مهمتر اینکه چشم پزشک میتواند لنزها با برندهای معتبر و استاندارد را به افراد معرفی کند که خود کمک بزرگی به فرد برای خرید لنز میباشد. 

در مورد سایز قرنیه نیز باید گفت که سایز قرنیه هر فرد با دیگری متفاوت است و اگر از لنز با سایز نامناسب استفاده کند باعث کاهش دید و یا عاجز شدن و ناراحتی فرد در هنگام استفاده از لنز میشود. 

همچنین اینکه پزشک با معاینه میتواند متوجه میزان انحنای قرنیه فرد شود که این انحنا برای هر فرد مختص خود اوست، پزشک نیز میتواند ویژگی های دیگر چشم فرد از جمله میزان اشک و خشکی چشم او را در نظر بگیرد و سپس لنز تجویز کند.

زیرا همانطور که میدانید افراد در اثر عارضه ها و یا بیماری های مختلف و حتی بالا رفتن سن و تاثیر هورمون ها میزان اشک چشمشان تغییر میکند که حتما در تهیه لنز باید به آنها دقت شود.

 زیرا میزان نفوذ اکسیژن در لنزهای رنگی بر اساس جنسشان با یکدیگر متفاوت است و اگر فردی دچار خشکی چشم باشد و از لنز با ضریب نفوذ اکسیژن کم استفاده کند این عارضه در او تشدید میشود. 

در صورتی که انحنای لنز خریداری شده مناسب انحنای قرنیه فرد نباشد باعث جابه جا شدن آن و تهدید سلامت چشم، دید کم و زخم قرنیه میشود.

بهداشت لنز برای جلوگیری از ایجاد مضرات لنز رنگی

از عوامل مهم دیگری که باید به آن توجه کرد بهداشت استفاده از لنز است. در صورتی که به این نکته توجه نشود بیماری ها و عفونت ها و حتی نابینایی را به دنبال دارد. هرگز با دستان آلوده لنز را لمس نکنید. باید حتما قبل و بعد از استفاده دستان خود را به خوبی ضدعفونی کنید سپس اقدام به برداشتن یا گذاشتن لنز کنید. محلول لنز را نیز باید بر اساس دستورالعمل گفته شده تهیه و یا تعویض کرد و در صورتی که نیاز به تعویض داشته باشد باید مایع آن را طبق همان زمان ذکر شده برای لنز مورد نظر تعویض کرد.

 همچنین اینکه باید توجه داشت که لنز نوعی وسیله ی بسیار شخصی میباشد و هرگز نباید اجازه دهید کسی از لنز شما استفاده کند.

زیرا همانطور که میدانید محیط چشم هر فرد با دیگری متفاوت است و در اثر استفاده از لنز دیگران میکروب ها و آلودگی های چشم فرد نیز به دیگری منتقل میشود و فاجعه به بار می آورد. 

رعایت نکردن نکات گفته شده در خصوص بهداشت استفاده از لنز موجب ایجاد عفونت های مختلف از جمله عفونت های باکتریایی میشود که در صورت نجنبیدن و دیر مراجعه کردن به پزشک ممکن است باعث کاهش دید همیشگی و یا حتی نابینایی، سوراخ شدن قرنیه و تخلیه چشم شود. 

حتی ممکن است در صورت مراجعه سریع بیمار به چشم پزشک لکه هایی بر روی قرنیه برای همیشه باقی بماند که باعث کاهش دید و تار دیدن و نیز ترس از نور در بیمار میشوند.

باکتری شایعی که در چشم ایجاد عفونت میکند باکتری سودوموناس است که در صورت ورود به چشم در صورت رعایت نکردن نکات گفته شده در عرض 48 ساعت رشد میکند و به گونه ای به چشم آسیب میزند که نمیتوان آن را مهار کرد.

برای حفظ بهداشت در استفاده از لنز نیز میتوان محلولهای شست و شوی لنز را از داروخانه ها تهیه کرد و لنز را ضدعفونی کرد(دقت کنید که این محلولها را فقط از داروخانه تهیه کنید). فقط باید توجه داشته باشید که آب معمولی خطر آسیب لنز را بسیار بیشتر میکند.

انتخاب لنز طبی رنگی با مضرات لنز رنگی بسیار پایین

گروه اپتیک لنزمارکت ( لنز طبی رنگی)

مضرات لنز رنگی برای بیماران

لنز طبی رنگی برای کسانی که دچار بیماری هایی نظیر التهاب لبه های چشم، خشکی چشم و مسدود بودن مجرای چشم هستند بسیار آسیب رسان است. همچنین افرادی وجود دارند که در اثر ناآگاهی از لنزهای پاره شده استفاده میکنند که در نهایت موجب عفونت و پارگی قرنیه میشود. 

از علایم عفونت قرنیه احساس وجود جسم خارجی در چشم، درد، قرمزی و تورم و خارش چشم و نیز تاری دید است که در صورت مشاهده هرکدام از این عوامل باید سریعا به چشم پزشک مراجعه کنید. 

همانطور که گفته شد میکروب ایجاد کننده عفونت در چشم سریعا رشد میکند که در صورت دیر اقدام کردن در مراجعه به پزشک ممکن است باعث ایجاد آسیب های جبران ناپذیر شود.

از موارد دیگری که در لنزهای رنگی در صورت استفاده نادرست موجب آسیب به چشم میشود این است که لایه رنگی لنزهای رنگی اشک و هوا را به به خوبی انتقال نمیدهند و از آنجایی که اشک و اکسیژن از مواد اولیه و ضروری برای قرنیه میباشند در صورت نرسیدن به قرنیه باعث آسیب به آن میشوند. 

از طرفی آلودگی های هوا و یا آلودگی های خود چشم که در مژه ها گیر میکنند در صورت استفاده از لنز رنگی به قرنیه آسیب بیشتری وارد میکنند.

بعضی از افراد ممکن است با خود فکر کنند که با یکبار استفاده از لنز طبی غیر استاندارد اتفاقی برای چشمشان نمی افتد در صورتی که اینطور نیست. در واقع به طور کلی میتوان گفت که آسیب نرسیدن به چشم بر اثر استفاده از لنز رنگی با فرهنگ مصرف کننده و میزان و مدت زمان استفاده او از لنز ارتباط دارد.

متوسط عمر یک لنز رنگی حدود 10 تا 14 ماه است و در صورتی که به تاریخ انقضای آن توجه نشود و بازهم مورد استفاده قرار گیرد قطعا باعث ایجاد آسیب های خطرناک میشود.

گروه اپتیک لنزمارکت

اساسی ترین مضرات لنز رنگی

 مایع لنز هرگز نباید با نوع دیگری عوض شود و در صورت تمام شدن باید حتما همان نوع مایع لنزی که استفاده کردید را تهیه کنید زیرا ممکن است چشم شما به مایع لنز جدید واکنش نشان دهد. 

و سریعا ایجاد عفونت کرد و این رو نمیشه به عنوان مضرات لنز رنگی نام برد . همچنین اینکه عوض کردن ظرف مایع لنز و یا باز نگه داشتن درب آن باعث ورود میکروب های مختلف به درون ظرف میشود که در نهایت موجب عفونت و آسیب به چشم میشود.

از موارد دیگری که ممکن است در در هنگام استفاده از لنز باعث آسیب به چشم ها شود مصرف داروهایی که بر چشم تاثیر گذار هستند میباشند. 

درصورتی که دارویی مصرف میکنید باید حتما به عوارض آن دقت کنید و با چشم پزشک خود در این رابطه مشورت کنید زیرا داروهایی مثل آنتی هیستامین ها و قرص های ضد جوش و یا داروهای دیگر باعث خشکی چشم میشوند  که در صورت استفاده از لنز این عارضه شدت بیشتری میابد.

خانم هایی که از لوازم آرایش چشم استفاده میکنند باید حتما دقت کنند که از نوع ضد حساسیت و استاندارد آنها استفاده کنند زیرا مواد آرایشی نامرغوب و غیر استاندارد برای چشم بسیار آسیب رسان میباشند. 

همچنین اینکه هرگز لوازم آرایش خود را به کسی ندهید و یا اینکه از لوازم آرایش کسی استفاده نکنید زیرا همین کار باعث نقل و انتقال میکروب های چشم آن فرد به چشم شما میشود.

احتمال ایجاد زخم قرنیه در افراد سیگاری که از لنز رنگی استفاده میکنند 8 برابر بیشتر از افراد غیر سیگاری است. 

زیرا دود سیگار مستقیما وارد چشم شده و ایجاد عارضه هایی نظیر زخم قرنیه و در صورت ادامه و درمان نشدن زخم قرنیه باعث نابینایی میشود.

 

مهم ترین مضرات لنز رنگی

افرادی که در مدت زمان طولانی لنز را در چشمانشان نگه میدارند و به هر دلیلی مثل فراموشی و .. لنز را از چشمشان بیرون نمی آورند احتمال خطر زخم قرنیه را چند برابر میکنند مخصوصا کسانی که با لنزهای رنگی میخوابند.

بعضا نمره دار شدن چشمشون رو هم تقصیر لنزها میدونن و جزیی از مضرات لنز رنگی و معمولی میدانند که این غلط است .

هوای آلوده آسیب های بسیار جدی به چشم میزند خصوصا اگر لنز در چشم باشد. بنابراین در صورت آلودگی و یا وجود مقدار زیاد گرد و غبار در هوا لنز ها را از چشمانتان خارج کنید که خطر ابتلا به زخم قرنیه و عفونت چشمی را کاهش دهید.

افرادی که از لنز رنگی استفاده میکنند و با لنز به استخر میروند، خطرات جدی چشمانشان را تهدید میکند. زیرا آب استخر دارای کلر و مواد ضدعفونی کننده است و قطعا آلودگی ها و میکروب هایی را در بر دارد که در صورت ورود به چشم باعث ایجاد عفونت میشوند. بنابراین در استخر و نیز تا یک ساعت پس از استخر از لنز استفاده نکنید.

ما بر این باور هستیم که شما دوستان و همراهان همیشگی ما می توانید با نظرات و اتقادات سازنده خود له تیم تولید محتوایی ما کمک نمایید تا برای خود شما این کارایی را داشته باشیم و بتوانیم هر چه بهتر و با کیفیت تر محتواهایی هر چه فاخرتر و کامل تر تولید کنیم.

به همین منظور اگر در مورد موضوعات مندرج در مقاله بالا موضوعی ذهن شما را به خود مشغول نموده و نقد دارین که می تواند به بهتر شدن مقاله کمک نماید در قسمت پیشنهادات قرار دهید.

در ضمن اگر در ارتباط با موضوع مقاله دانش جدیدی دارید و می توانید به تکمیل نمودن محتوای تولید شده کمک کنید ما و دیگر مخاطبین محترم را از ان آگاه گردانید.

مشاهده تعدادی از لنزهای رنگی سالانه و فصلی با مضرات لنز رنگی حداقلی

لنز رنگی سالانه سلنا (Selena) (زیبایی بدون نمره)

قیمت اصلی 750/000 تومان بود.قیمت فعلی 745/000 تومان است.
انتخاب گزینه‌ها این محصول دارای انواع مختلفی می باشد. گزینه ها ممکن است در صفحه محصول انتخاب شوند

لنز رنگی سالانه آیس کالر لاکچری (Ice Color)

قیمت اصلی 1/100/000 تومان بود.قیمت فعلی 1/090/000 تومان است.
انتخاب گزینه‌ها این محصول دارای انواع مختلفی می باشد. گزینه ها ممکن است در صفحه محصول انتخاب شوند

لنز رنگی سالانه آیس کالر دیاموند (Ice Color)

قیمت اصلی 1/000/000 تومان بود.قیمت فعلی 990/000 تومان است.
انتخاب گزینه‌ها این محصول دارای انواع مختلفی می باشد. گزینه ها ممکن است در صفحه محصول انتخاب شوند

لنز رنگی روزانه زیروسون (زیبایی بدون نمره) (ZERO SEVEN)

قیمت اصلی 340/000 تومان بود.قیمت فعلی 317/000 تومان است.
انتخاب گزینه‌ها این محصول دارای انواع مختلفی می باشد. گزینه ها ممکن است در صفحه محصول انتخاب شوند

لنز رنگی طبیعی فرشلیدی فصلی (بافت چشم و خاص)

قیمت اصلی 720/000 تومان بود.قیمت فعلی 697/000 تومان است.
انتخاب گزینه‌ها این محصول دارای انواع مختلفی می باشد. گزینه ها ممکن است در صفحه محصول انتخاب شوند

لنز رنگی (بدون نمره) روزانه اَدور (ADORE)

قیمت اصلی 410/000 تومان بود.قیمت فعلی 330/000 تومان است.
انتخاب گزینه‌ها این محصول دارای انواع مختلفی می باشد. گزینه ها ممکن است در صفحه محصول انتخاب شوند

لنز رنگی (بدون نمره) سالیانه یونیک (UNIQUE)

قیمت اصلی 760/000 تومان بود.قیمت فعلی 750/000 تومان است.
انتخاب گزینه‌ها این محصول دارای انواع مختلفی می باشد. گزینه ها ممکن است در صفحه محصول انتخاب شوند

لنز رنگی (بدون نمره) روزانه یونیک (UNIQUE)

قیمت اصلی 410/000 تومان بود.قیمت فعلی 390/000 تومان است.
انتخاب گزینه‌ها این محصول دارای انواع مختلفی می باشد. گزینه ها ممکن است در صفحه محصول انتخاب شوند

لنز رنگی سالانه ایفوریا کُره ای (EUPHORIA)

قیمت اصلی 900/000 تومان بود.قیمت فعلی 880/000 تومان است.
انتخاب گزینه‌ها این محصول دارای انواع مختلفی می باشد. گزینه ها ممکن است در صفحه محصول انتخاب شوند

لنز رنگی فصلی ایفوریا کُره ای (EUPHORIA)

قیمت اصلی 480/000 تومان بود.قیمت فعلی 465/000 تومان است.
انتخاب گزینه‌ها این محصول دارای انواع مختلفی می باشد. گزینه ها ممکن است در صفحه محصول انتخاب شوند

لنز روزانه دسیو تن2 ایتالیا (Attitude2tone) (جفتی)

قیمت اصلی 600/000 تومان بود.قیمت فعلی 460/000 تومان است.
انتخاب گزینه‌ها این محصول دارای انواع مختلفی می باشد. گزینه ها ممکن است در صفحه محصول انتخاب شوند

لنز دسیو روزانه تن3 ایتالیا (Attitude3tone) (جفتی)

قیمت اصلی 600/000 تومان بود.قیمت فعلی 450/000 تومان است.
انتخاب گزینه‌ها این محصول دارای انواع مختلفی می باشد. گزینه ها ممکن است در صفحه محصول انتخاب شوند

لنز رنگی خاص ماهانه دِسیو ایتالیا (SALTH&PEPPER)

قیمت اصلی 2/300/000 تومان بود.قیمت فعلی 1/920/000 تومان است.
انتخاب گزینه‌ها این محصول دارای انواع مختلفی می باشد. گزینه ها ممکن است در صفحه محصول انتخاب شوند

لنز رنگی زیباییِ فصلی دِسیو ایتالیا (Two_Shades_Grey)

قیمت اصلی 2/300/000 تومان بود.قیمت فعلی 1/920/000 تومان است.
انتخاب گزینه‌ها این محصول دارای انواع مختلفی می باشد. گزینه ها ممکن است در صفحه محصول انتخاب شوند

لنز رنگی زیباییِ فصلی دِسیو ایتالیا (Sensual_Beauty)

قیمت اصلی 2/300/000 تومان بود.قیمت فعلی 1/920/000 تومان است.
انتخاب گزینه‌ها این محصول دارای انواع مختلفی می باشد. گزینه ها ممکن است در صفحه محصول انتخاب شوند

لنز رنگی زیباییِ فصلی دِسیو ایتالیا (COFFEE)

قیمت اصلی 2/300/000 تومان بود.قیمت فعلی 1/920/000 تومان است.
انتخاب گزینه‌ها این محصول دارای انواع مختلفی می باشد. گزینه ها ممکن است در صفحه محصول انتخاب شوند

لنز رنگی زیباییِ فصلی دِسیو ایتالیا (Attitude2tone)

قیمت اصلی 2/300/000 تومان بود.قیمت فعلی 1/920/000 تومان است.
انتخاب گزینه‌ها این محصول دارای انواع مختلفی می باشد. گزینه ها ممکن است در صفحه محصول انتخاب شوند

لنز رنگی زیباییِ فصلی دِسیو ایتالیا (Attitude3tone)

قیمت اصلی 2/300/000 تومان بود.قیمت فعلی 1/920/000 تومان است.
انتخاب گزینه‌ها این محصول دارای انواع مختلفی می باشد. گزینه ها ممکن است در صفحه محصول انتخاب شوند

لنز رنگی (بدون نمره) روزانه دهب سری پِلاتینیوم ( DAHAB PLATINUOM )

قیمت اصلی 400/000 تومان بود.قیمت فعلی 349/000 تومان است.
انتخاب گزینه‌ها این محصول دارای انواع مختلفی می باشد. گزینه ها ممکن است در صفحه محصول انتخاب شوند

لنز رنگی دهب نچرال (بدون نمره) سالیانه (DAHAB NATURAL)

قیمت اصلی 1/360/000 تومان بود.قیمت فعلی 1/300/000 تومان است.
انتخاب گزینه‌ها این محصول دارای انواع مختلفی می باشد. گزینه ها ممکن است در صفحه محصول انتخاب شوند

لنز رنگی لارین عربی (بدون نمره) سالانه (LAREEN)

قیمت اصلی 1/050/000 تومان بود.قیمت فعلی 760/000 تومان است.
انتخاب گزینه‌ها این محصول دارای انواع مختلفی می باشد. گزینه ها ممکن است در صفحه محصول انتخاب شوند

لنز رنگی فصلی لابلا سری میلانو (بدون نمره) (La’Bella Milano)

قیمت اصلی 1/050/000 تومان بود.قیمت فعلی 1/000/000 تومان است.
انتخاب گزینه‌ها این محصول دارای انواع مختلفی می باشد. گزینه ها ممکن است در صفحه محصول انتخاب شوند

لنز رنگی سالانه لابلا سری میلانو (بدون نمره) (La’Bella Milano)

قیمت اصلی 1/350/000 تومان بود.قیمت فعلی 1/300/000 تومان است.
انتخاب گزینه‌ها این محصول دارای انواع مختلفی می باشد. گزینه ها ممکن است در صفحه محصول انتخاب شوند

لنز رنگی سالانه لابلا سری پرمیوم (بدون نمره) (La’Bella Premium)

قیمت اصلی 1/350/000 تومان بود.قیمت فعلی 1/299/000 تومان است.
انتخاب گزینه‌ها این محصول دارای انواع مختلفی می باشد. گزینه ها ممکن است در صفحه محصول انتخاب شوند

لنز رنگی لابلا سری پرمیوم (بدون نمره) فصلی (La’Bella Premium)

999/000 تومان1/000/000 تومان
انتخاب گزینه‌ها این محصول دارای انواع مختلفی می باشد. گزینه ها ممکن است در صفحه محصول انتخاب شوند

لنز رنگی فرش لیدی (بافت چشم بدون دور) ( FRESHLADY )

قیمت اصلی 725/000 تومان بود.قیمت فعلی 699/000 تومان است.
انتخاب گزینه‌ها این محصول دارای انواع مختلفی می باشد. گزینه ها ممکن است در صفحه محصول انتخاب شوند

لنز رنگی فصلی فرش لیدی (بافت چشم دوردار) ( FRESHLADY )

725/000 تومان
انتخاب گزینه‌ها این محصول دارای انواع مختلفی می باشد. گزینه ها ممکن است در صفحه محصول انتخاب شوند

لنز رنگی (بدون نمره) روزانه دهب سری نچرال (DAHAB NATURAL)

قیمت اصلی 381/000 تومان بود.قیمت فعلی 349/000 تومان است.
انتخاب گزینه‌ها این محصول دارای انواع مختلفی می باشد. گزینه ها ممکن است در صفحه محصول انتخاب شوند

لنز رنگی سالانه لابلا سری REAL (بدون نمره) (La’Bella)

قیمت اصلی 1/350/000 تومان بود.قیمت فعلی 1/299/000 تومان است.
انتخاب گزینه‌ها این محصول دارای انواع مختلفی می باشد. گزینه ها ممکن است در صفحه محصول انتخاب شوند

لنز رنگی سالانه فرش لیدی ( بدون نمره ) (FRESHLADY)

قیمت اصلی 735/000 تومان بود.قیمت فعلی 690/000 تومان است.
انتخاب گزینه‌ها این محصول دارای انواع مختلفی می باشد. گزینه ها ممکن است در صفحه محصول انتخاب شوند

لنز رنگی (بدون نمره) سالانه الگانس (ELEGANCE)

قیمت اصلی 610/000 تومان بود.قیمت فعلی 550/000 تومان است.
انتخاب گزینه‌ها این محصول دارای انواع مختلفی می باشد. گزینه ها ممکن است در صفحه محصول انتخاب شوند

لنز رنگی لابلا سری چنل (بدون نمره) فصلی (La’Bella Exclusive)

قیمت اصلی 1/050/000 تومان بود.قیمت فعلی 1/000/000 تومان است.
انتخاب گزینه‌ها این محصول دارای انواع مختلفی می باشد. گزینه ها ممکن است در صفحه محصول انتخاب شوند

غیر از مطالعه مقاله مضرات لنز رنگی جهت بیشتر شدن اطلاعات خود میتوانید سری به مقالات قبلی ما بزنید :

لنز چشم رنگی چه خصوصیاتی دارد ؟ بهترین لنز چشم رنگی چیست ؟

پیر چشمی چیست؟ علایم، راه های پیشگیری و روش های درمان

عوارض لنز طبی /بهترین راهنمایی هابرای استفاده ازلنز طبی

لنز طبی فصلی و بررسی آن | ویژگی های لنز طبی فصلی

بهترین مارک لنز طبی رنگی و معرفی 12 تا از برندهای برتر

موارد مهم درباره لنز چشمی | نکاتی درمورد لنز چشمی

ضعیف شدن چشم و راههای پیشگیری از آن

2 دیدگاه در “آیا لنز رنگی ضرر دارد ؟ | مضرات لنز رنگی

 1. مرضیه بولاغی گفت:

  سلام به نظر من اگر بهداشت رعایت بشه و از محلول لنز و اشک مصنوعی استفاده بشه مشکلی پیش نمیاد

  1. سلام دوست عزیز وقت بخیر
   از تاخیر احتمالی بابت جوابگویی عذرخواهی میکنم .
   بله دقیقا همینطوره و حرف ما هم همینه .
   —————————————————————————————————————————————————
   برای اطمینان بیشتر نسخه ی دکتر را برای همکارانم ارسال کنید تا مشاوره ی بهتری به شما بدهند .
   شماره واتس آپ : 09399333093
   شماره تماس : 65011529

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *